Prijava

Zašto ljudi toliko veličaju knjigu? Šta je u njoj toliko posebno i uber? Da li bar neko smatra da je "Mali princ" "Alhemičar" tip knjige? Da li je ljudima jednostavno lakše da samo cepe taj naslov jer će sigurno naleteti na odobravanje? Ima li maloprincofila među žiteljima Vukajlije? Pokažite se, i objasnite nama neprosvetljenima.
edit: Molim ne spemujte mnogo sem ako ne osetite da će se poremetiti ravnoteža u kosmosu i gaće vam se uvući u dupe ako ne izbacite takav post iz sebe.

Знам за људе који га читају 20 пута и увек га доживе другачије...

Ја сам га прочитао кад сам морао да читам лектиру, и можда сам био много мали па је нисам разумео, а после ми није падало на памет да је прочитам... Можда живим у заблуди...

И мене занима.
Никад ми није био јасан тај тип људи који велича ову претечу Сунђер Боба.
,,Употреби машту!" кажу ми.

Жива вам ђеца, објасните некрсти.

Meni je "Mali princ" lejm. Čitao sam ga, bezveze totalno, knjižica ko knjižica.

Супер је то књига за клинце, али не бих је спуштала баш на Коељов ниво. Била ми је готивна у петом, шестом, сад сам је мало прерасла, али ми је остала у лепом сећању. Контам да се у последње време баца много хејта на њу, али има већих гована.

Evo, ja sam baš oduševljena tom knjigom, malo malo pa je pročitam. :)
I realno, nije Alhemičarski tip, jer mi je Alhemičar sranje teško (kao i sve gluposti koje je Koeljo napisao), nekako mi je to samo prodavanje prazne priče, a Malog princa nekako svaki put drugačije doživim, jednostavno nije isto pročitati sa 10 i sa 20 godina, a tek sa više, to još ne znam.. Uvijek otkrijem neke stvari koje ranije nisam, nešto drugačije protumačim..

Контам да се у последње време баца много хејта на њу, али има већих гована.

У последње време? Ја нисам чула особу која не појми величање те књиге, а да то нисам ја.

Ja ga pročitala kao lektiru, shvatila ga tada onako kako i "treba" da se shvati, iskoristila to za najveću kenjažu u svom životu, nastavnica svršavala u nastavcima, ostala deca me gledala belo. Knjiga ima okej, finu porukicu, ali iskreno ništa toliko veličanstveno da bi se toliko dizala u nebesa. Kao što si i sama rekla "Alhemičar" knjiga... samo što mi Alhemičar i sam Koeljo mnogo idu na živce, a još više zbog svih njegovih vernih čitateljki koje veruju da naša azbuka ima 26 slova i slično.

Warner von Latinsche

УБЕДЉИВО НАЈЈАЧИ ЛИК НА ВУКАЈЛИЈИ!

ОПааааааааааааааа! Увек извриштим после његових доскочица!

Sad je IN mrziti Malog princa, jer ga "svi vole":)

Malog princa nekako svaki put drugačije doživim, jednostavno nije isto pročitati sa 10 i sa 20 godina, a tek sa više, to još ne znam.. Uvijek otkrijem neke stvari koje ranije nisam, nešto drugačije protumačim..

А какве су то ствари? Хоћеш да нам кажеш како га доживљаваш?

Ja samo znam da sam jebo svaki put kad sam pljuvo Koelja. Ne znam ni što, ali sam provalio da šljaka. TO!

Sad je IN mrziti Malog princa, jer ga "svi vole":)

m-a-cm, ispašću hipster ako kažem da mi nije bio nešto od samog momenta kada sam sklopila korice. Pročitala sam knjigu kasnije, "za svoju dušu", i nikakve momente vizije nisam doživela. Jednostavno prosek, mogla bih da živim i bez nje. A onda mi neko dođe i vrišti u facu jer ja ne umem da cenim jedno remek delo sve dok me ne umota u sopstvenu pljuvačku gneva.

Mogu ti poslati kad dođem do knjige, pošto sam trenutno u rodnom gradu :)
Poenta je da je cijela knjiga dvosmislena, al' ne u onom očiglednom smislu, nego kad imaš ispred sebe neke stvari koje su neki ljudi pisali o tome, počneš da gledaš u sasvim drugom svjetlu. (Cimerka mi studira francuski, radili su pola godine Malog princa, pa sam se naslušala svega i svačega, vjeruj mi :) )

Ja sam monarhista, jako cenim našeg malog princa i čak sam ga i definisao! Živeo Mali Princ!

Ја мисим да је Мали принц срање.
http://farm5.static.flickr.com/4041/4466868510_f1f89059df.jpg

Читајте Корене. Бичиз лав Корене.

Ja sam monarhista, jako cenim našeg malog princa i čak sam ga i definisao! Živeo Mali Princ!

Ја гласам за Мали Принц, за Монархија и за серБски језик као званични!

al' ne u onom očiglednom smislu

Meni je sa 10-11 godina bilo sve očigledno, izgleda da sam jebeni genije! :)

@nem0, Баш сам се наслушала тога, и углавном не почиње са: Какво је срање Мали принц, него као реакција на нечије свршавање на ту књигу. Скоро је било њих пар којима није готивна.

Али да смарају ови који је ваздижу, вала баш. Књига је супер. За основну.