Prijava

ма каки, боље да гледамо бољи живот, срећене људе, врућ ветар, породично благо, мирис ките на балкану.

Mene su tužili i osudili i oće da mi plijene imovinu.

Згазиће вас Петра Цвијић ако не платите

Ма џабе и да се плаћа, моја баба плати то и струју, пише на папиру да је све плаћено, чак пише и на рачунару, а ево стиже јој рачун за струју на којем пише сад да је дужна за ТВ.

Баба ти је запала у дужничко ропство.

Od aprila krece digitalni signal, oce li imati neke metode da nam iskljuce ukoliko ne platimo tvp?

Po kom osnovu oni uopšte naplaćuju pretplatu? Kako znaju da posedujem tv? Mogu li da im pošaljem dopis da ne posedujem tv i mogu li da mi pošalju veštaka da to proveri?

Od aprila krece digitalni signal, oce li imati neke metode da nam iskljuce ukoliko ne platimo tvp?

неће бити ништа од тога јер је изборна година. а голем је посао заменити сигнал за тако кратко време.

Po kom osnovu oni uopšte naplaćuju pretplatu? Kako znaju da posedujem tv? Mogu li da im pošaljem dopis da ne posedujem tv i mogu li da mi pošalju veštaka da to proveri?

овде ти је образац за пријаву или одјаву тв пријемника. вероватно претпостављају да свако има пријемник. није ни чудо јер ако си у плусу са рачуном за струју скидају и придодају за тв претплату. лопови у сваком случају.

http://www.rts.rs/admin/download/files/cms/attach?id=143

ја планирам да одјавим, чим ми пресуде за стари дуг. :)

IZVOR: TANJUG
Čačak -- RTS je predao Osnovnom sudu u Čačku predloge da se dozvole izvršenja protiv 300 dužnika iz ovog grada koji nisu plaćali televizijsku pretplatu.

Portparol Osnovnog suda Tatjana Kandić je izjavila da je u toku postupak za ispitivanje urednosti predloga i verodostojnosti isprava, čime se bavi Izvršno odeljenje u kojem radi dvoje sudija.

Ovaj postupak je, inače, regulisan Zakonom o izvršenju i obezbeđenju.

Posle rešenja o izvršenju dužnik ima pravo prigovora,a potom slede popis i plenidba dela imovine.

Zakonom je tačno predviđeno šta ne može biti predmet izvršenja, pri čemu se vodi računa da li su delovi imovine neophodni jednom domaćinstvu.

Među njima su, pored ostalog predmeti lične upotrebe, šporet, frižider i peć za grejanje, hrana i ogrev, ali i lični spisi, porodične fotografije i kućni ljubimci.

Tužbe protiv dužnika za rtv pretplatu su podnete još samo na području gradova Valjevo i Beograd.

пише сад да је дужна за ТВ.

Lopovi su to ..

Уставни суд је прогласио обавезу плаћања претплате противуставном. Немојте да плаћате.

Po kom osnovu oni uopšte naplaćuju pretplatu? Kako
znaju da posedujem tv? Mogu li da im pošaljem dopis da
ne posedujem tv i mogu li da mi pošalju veštaka da to
proveri?

Je l' to jebena pretplata za RTS ili na globalnom nivou? Ne kapiram. Ak' je za RTS kakve tužbe jebo im ja mater. Nek mi isključe RTS i nek se jebu sa Tijanićem u šupak. Realno, od svih tih kanala gledam samo Avalu povremeno i Studio B kad izlazim napolje, a kako je sada ispitni rok, i za to me boli kurac. Mogu da mi se sagnu.
Čuj ti njih, da im platim. Da puštaju nešto normalno pa i da razmislim. Mrš bagro.

Protiv sam prinudne naplate preko računa za struju jer RTS i ne gledam. Ne volim ga.

Cernogud

Уставни суд је прогласио обавезу плаћања претплате противуставном. Немојте да плаћате.

Inače ovo nije tačno. Upravo suprotno, ustavni sud je našao da je pretplata zakonita i u skladu sa ustavom. Znači jebu nas legalno.

Претплата се не плаћа за фактицитет могућности гледадања РТС-а, већ како би јавни сервис био финансијски независтан и непристасан при извештавању. Наравно, овакав извор финансирања би као последицу требао да има неприказивање реклама, производњу некомерцијалног програма и тако даље.

RTV pretplata je zakonska obaveza koja podleže Zakonu o obligacionim odnosima. Ja sam čuo da po tome mogu da vas tuže samo za dug nastao u poslednjih 12 meseci. Dakle, da me tuže za 6000 što ću prihvatiti da platim obustavom od ličnog dohotka u 6 mesečnih rata (jer mi je toliko slobodno za zaduživanje).

Hajde neki pravnik da mi ovo potvrdi ili demantuje, ali argumentovano da znam šta da pričam na sudu ako me tuže.

Protiv sam prinudne naplate preko računa za struju jer
RTS i ne gledam. Ne volim ga.

Запрово то су нашли да је противзаконито, јер ЕПС не сме да наплаћује преко рачуна. Бар сам тако чуо. Одите на сајт Уставног суда тамо вероватно има објављена пресуда па да видимо о чему се конкретно ради.

Комуналне услуге рачуни који се плаћају оброчно застаревају годину дана од доспелости обавезе.

Међутим, пошто је по застарелости, обавезу дужник извршио, нема право да тражи повраћај датог.
На застарелост се мора дужник позвати, дакле понашати се активно, уложити приговор застарелости.

Kada ne budu snimali govna poput "Selo smori", "Moj retard sa sela", "Ranjeni đolub" i "Miris svežeg govneta na Balkanu", tada ću razmisliti.

Nisu ničim zaslužili. Da plaćam dok ili repriziraju stare serije ili snimaju nova govna? Neka hvala. Šupičku materinu, treba građani Srbije RTS da tuže.

Међутим, пошто је по застарелости, обавезу дужник извршио, нема право да тражи повраћај датог.
На застарелост се мора дужник позвати, дакле понашати се активно, уложити приговор застарелости.

Dakle, oni moraju da ulože prigovor MENI, inače moja obaveza zastareva ili ja moram njima da vičem da je zastarelo (jer ja ne plaćam pretplatu)?