Prijava

Ja znam al je tajna, može jedino na pvt koga zanima pa možda i kažem...

Навијеш аларм и устајеш методом косог хица. Куваш кафу и цепаш даље.

Скочко, откриј ми своју тајну.

Нацепај се спида и немораш да спаваш ни да једеш буди супер човек.

metoda da legneš u 5 ujutru i ustaneš u 11, to je ključ uspeha, onda krneš dve kafe za redom, čemer da budu i pojedeš nešto slatko i ko zmajčina si ceo dan, mož na mesec da skočiš ako treba

http://en.wikipedia.org/wiki/Polyphasic_sleep

ovako kinezi spavaju.
nikog nisam video da moze npr za odmoru od 10min, pa gde god da je okacen, da dremne, razbudi se i nastavi osim kineza.

metoda da legneš u 5 ujutru i ustaneš u 11, to je ključ uspeha, onda krneš dve kafe za redom, čemer da budu i pojedeš nešto slatko i ko zmajčina si ceo dan

Ovo uopšte nije loša ideja. Mogo bih da oprobam noćas.

ovako kinezi spavaju

Ja sam pe-šes puta uspešno spavao između predavanja, znači, nešto manje od 15 minuta. Čak bih se zakleo da sam jednom i sanjao nešto, mada su se odma našli neki nadrispecijalisti da mi kažu da je to nemoguće. Osveži te tih par minuta ko ladan tuš.

Power naps су закон.

Мада, не верујем да је било који метод "надокнађивања" недостатка сна - кафа, дремање и сл. добар на дуже стазе. И, не може се спавати унапред, нпр. не можеш да спаваш данас дуже да би сутра издржао целу ноћ, може само да се надокнађује претходни мањак сна.
Кажу да треба лећи пре поноћи, да сваки сат спавања пре поноћи вреди као два.

Znam lekara koji je za vreme studiranja tvrdio da čoveku nije ni potreban san, ostao budan 6 dana pijući kafe u nenormalnim količinama, al' kad je lego, 3 dana se nije budio. Sad inače radi k'o psihijatar, jbg :)

И приметила сам да, ја рецимо, квалитетније спавам кад се преко дана бавим физичким активностима него кад буљим у комп цео дан (а иначе и радим на компу тако да ми је то један велики минус за спавање). Мислим да компјутер много исцпљује иако не изгледа тако...

Мислим да компјутер много исцпљује иако не изгледа тако...

Ako si na Redtube iscrpljuje itekako...

metoda da legneš u 5 ujutru i ustaneš u 11, to je ključ uspeha, onda krneš dve kafe za redom, čemer da budu i pojedeš nešto slatko i ko zmajčina si ceo dan, mož na mesec da skočiš ako treba

I u mom slučaju baš ovako, najbolje funkcionišem, nisam pospana, dobrog raspoloženja. Ali, bilo koje rano ustajanje na duže staze, pa makar spavala 9 sati mi smeta, pospana sam, moram i po podne dremku da odvalim. Valjda je to stvar bioritma nekog, tako da nije izgovor "bolje funkcionišem noću" već činjenično stanje. :) I budući da nas ima ovakvih, trebalo bi da se izborimo za svoja prava, da se radno vreme prilagodi nama, ili bar da dobijemo neke beneficije za torturu ranog ustajanja, koje u našem slučaju znači i manje (kvalitetnog) sna. Ah, užasi ukalupljivanja...

Мислим да компјутер много исцпљује иако не изгледа тако...
Ako si na Redtube iscrpljuje itekako...

zavisi koliko imaš godinica, ako si odrastao čovijek ne treba ti više od 7-8 sati sna, ako si umoran poslije toliko spavanja, nešto s tobom nije dobro
a ako si tinejdžer treba ti 10 sati spavanja, 7 je ti je premalo
to sam neki dan gledala na tv-u
eto

I budući da nas ima ovakvih, trebalo bi da se izborimo za svoja prava, da se radno vreme prilagodi nama, ili bar da dobijemo neke beneficije za torturu ranog ustajanja, koje u našem slučaju znači i manje (kvalitetnog) sna.

Tako je!!!

Мислим да компјутер много исцпљује иако не изгледа тако...

У потпуности се слажем. Дневно сам на компјутеру преко осам сати, патим од несанице, спавам свега пар сати дневно, уколико сам кући. Када одем било где друго, без интернет прикључка, спавам као беба. Плус, мислим да ћу ослепети од беле боје на Вукајлији.

Кажу да треба лећи пре поноћи, да сваки сат спавања пре поноћи вреди као два.

E ovo je tacno! Prvi dan skole je sutra i ja reko da legnem malo ranije...zaspao sam u 10 uvece,probudio se u 2 ujutru,i evo,sad je skoro 4 ujutru,a ja i dalje ko nov sam. Samo ne znam kako ce mi biti sutra,javljam rezultate

Alkalna ishrana.
Uz ostale efekte, neznatno skraćuje ukupno vreme spavanja i čini ga efektnijim.
A i ono Vučicino u vezi dušeka (uz anatomski jastuk od memo pene), omogućava da se telo 100% relaksira za vreme sna.

Spavanje između predavanja, što reče R.K., to je tačno (tu metodu sam koristila kao student).

metoda da legneš u 5 ujutru i ustaneš u 11, to je ključ uspeha, onda krneš dve kafe za redom, čemer da budu i pojedeš nešto slatko i ko zmajčina si ceo dan

Зајеби то. Боље је да поједеш две кафе и грицнеш нешто слатко.

Ja sam pe-šes puta uspešno spavao između predavanja, znači, nešto manje od 15 minuta. Čak bih se zakleo da sam jednom i sanjao nešto, mada su se odma našli neki nadrispecijalisti da mi kažu da je to nemoguće. Osveži te tih par minuta ko ladan tuš.

Било би могуће да си ишао на предавања. :)

Него мени кул, ја од десет сати ноћас сам будан па радим сат времена па одмарам пола сата и одлично се осећам. Ценим да ћу на спавање негде око 13.