Prijava

Sećate li se svoje prve video igre? Nije važno da li ste igrali ili gledali druge kako igraju, opišite...
----------
Davno kao klinac, još dok su aparati počinjali da ulaze u luna parkove, imao sam običaj stanem i posmatram mali aviončić u svemiru kako puca na sve strane. Ne znam kako se igra tačno zove ali je bilo krajnje fascinantno.

Dobro pitanje.

Iskreno, ne sećam se, ali mi se čini da su to bili neki aviončići na Atariu 2600, bio sam baš mali, toga se sećam kroz maglu. Ne znam ni da li sam to video kod sebe kući ili u gostima. Nisam do skoro znao ni ime te konzole. Sa 4 godine sam dobio Sega Mega Drive 2, tog dana se sećam kao da je juče bio. Dobio sam uz nju i ovaj kertridž.

http://www.gameoz.com.au/images/detailed/1/Sega_Mega_Game_6_Sega_Mega_Drive_Game_Genesis_001.jpg

Odavde sam obožavao Streets of Rage i Shinobi. Nisam nikada imao neku konzolu nakon te (izuzev Game Boy-a), ali su deca u komšiluku bila počašćena kad bi malo igrali moje Sege, za razliku od njihovih buđaviš falš kopija NES-a spakovanih u Segino kućište.

Aaaaaaa, Sega, moj čovek!

Neračunajući tetris, tenkići na segi su mi bili prva igra..

Sad ne znam tacno sta je pre bilo.

Da li sam prvo igrao na onom buvljackom terminatoru olimpijske igre.

Ili sam video prvu igricu na segi u lokalnoj igraonici, kako smo zvali 'Kod Dragice'.

Plejstejšn 1, FIFA WORLD CUP 1998, za ranije se ne sećam.

Билли ја имам на ПИСИЈУ и дан данас ту фифу лолол :)
Могу ти пошаљем ако оћеш :Д

Imam i ja, na drugom kompu, lololololololo :)

ахахах :) КОИ СМО ФАНОВИ :Д

A onda sam pičio Metal Slug i Twisted Metal, bolest...... :)))

Текен, онај који је био најновији чаробне '98. године, вероватно неко зна који је то...

Па сад се не сећам тачно, али вероватно је то био или Марио или тенкићи. Главно, 100% сам сигуран да је у питању сега тј. терминатор.

Tom i Džeri na Segi.

Dube, hoćeš reći na Sezi?
Prvi put negdje 90te kod komšije, na nekoj konzoli sa džojstikom palicom, bilo instalirano oko stotinjak jednostavnih igara, koje su se šaltale na nekom hepeku odozgo. Rambo ili kako već... Nismo imali ni jedan ketridž tad. Znam da su bile neke žabe što vataju muve i skaču s lokvanja na lokvanj, čak i tenis, fudbal, formula... Sve bilo od kockica. Ovako nekako je izgledala konzola
http://technabob.com/blog/wp-content/uploads/2009/07/rambo_tv_game_system.jpg

Video igra inače je bila tetris na nekom (sada) praistorijskom računaru, i to 3D tetris l00dilo negde '98 - '00 nisam siguran, i onda sam do 2003. igrao ko zna šta i 2003. nabavio NBA 2003 čim sam kupio prvi komp!

EDIT: čim su mi kupili*

Prva bila ono pucanje pataka na terminatoru.

nabavio NBA 2003 čim sam kupio prvi komp!

Takodje.

Знам да сам на апаратима играо Бугермана и Мортал комбат, наравно пре него што сам почео да цепам сегу. А прва касветнија игра коју сам стварно пичио у семи-про стилу је ДУМ 2.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/57/Doom_cover_art.jpg

Овог се сећам да сам први пут играо... убијам неке летеће мозгове и играм бесмртни мод ваљда...