Šta najviše volite a šta vam najviše smeta kod Srba

  1. Sa srbovanja.net, znam, u sred je mojih postova. :-)

  2. Ово ми је послао мој момак, каже да ће тамо да ме води ако ускоро не нађем пос'о.

  3. Ово ми је послао мој момак, каже да ће тамо да ме води ако ускоро не нађем пос'о.

    Jeste, 'al možeš da ideš tamo samo ako magistriraš...ne puštaju bez diplome. :-)

  4. Ал' зато имам праце и трактор, боле ме дупе.

  5. Дечко ти је романтичан ко опанак.

  6. Najvise mi smeta sto su Srbi neslozni, jer uvek se kao kreteni delimo. Najvise volim..... hmmm ne znam sta volim.. Postali smo pederska nacija i raspadamo se.. Neka bude da volim srpsku istoriju.. :D

  7. šalu na str. ovakva tema zahteva generalizaciju, a ne navođenje ekscesa tipa načitanih dunđera. ja najbolje volim statističku generalizaciju. fino mesto za obelodanjivanje sudbonosne statističke generalizacije jesu parlamentarni izbori. srbija je zemlja srpskog naroda i svih njenih građana, u čijem parlamentu su narodnom voljom izabrani d.m.palma, velimir ilić, šešeljeva ekipa, to je zemlja u kojoj će, uz veliku verovatnoću, na idućim izborima najveći broj glasova dobiti tomislav nikolić zvani gandi grobar. to ti je neumoljiva statistika. tu načitani dunđeri pokažu svoje pravo lice i mi mož ovde, u našim malim i bednim oazama intelektualističkih trabunjaža da prdimo kolko oćemo o nekakvoj prosvećenosti i opštoj kulturi, ali sve nas demantuju (tačnije, zaglušuju) izborni rezultati i njihove nus pojave - vašari lelići, grandomanije na pinku sa rekordnom gledanošću i đoković novak u kome se otelotvorila kolektivna svest i kojem smo počeli da gradimo spomenike i da ga graviramo u ikone. tu naš bedni intelektualistički glasić, zajedno sa onim načitanog dunđera, ne znači ama baš ništa.

    izađi na ulicu, odi na koj god oćeš fakultet, i pitaj ljude ko je dejan aleksić ili goran petrović i po njihovom poznavanju dotičnih videćeš ko su srbi

  8. fino mesto za obelodanjivanje sudbonosne statističke generalizacije jesu parlamentarni izbori. srbija je zemlja srpskog naroda i svih njenih građana, u čijem parlamentu su narodnom voljom izabrani d.m.palma, velimir ilić, šešeljeva ekipa, to je zemlja u kojoj će, uz veliku verovatnoću, na idućim izborima najveći broj glasova dobiti tomislav nikolić zvani gandi grobar. to ti je neumoljiva statistika. tu načitani dunđeri pokažu svoje pravo lice i mi mož ovde, u našim malim i bednim oazama intelektualističkih trabunjaža da prdimo kolko oćemo o nekakvoj prosvećenosti i opštoj kulturi, ali sve nas demantuju (tačnije, zaglušuju) vašari lelići, grandomanije na pinku sa rekordnom gledanošću i đoković novak u kome se otelotvorila kolektivna svest i kojem smo počeli da gradimo spomenike i da graviramo u ikone. tu naš bedni intelektualistički glasić, zajedno sa onim načitanog dunđera, ne znači ama baš ništa.

    Nažalost.

  9. ukapirao sam da ne napisah ni jednu jedinu rec o temi...

    ako bi morao da kazem generalno o drustvu a ne o pojedincu, kod srba volim to sto su naivni, i posedujmo neku vrstu detinje bezbrige kao drustvo, sto cini da ponekad i neko sranje bolje izgleda.

    sa druge strane ne volim sto nas ta ista osobina cini jako povodljivim drustvom, sa sve ostalim jugoslovenima koji su isti ljudi i kultura, koje svi do jednog vrlo lepo koriste za svoje interese, preko naravno srpskih ledja. previse slusamo emocije a premalo razum pri izboru politicara i donosenju tih "drustvenih" odluka, sto cini da nas je lako manipulisati.

    neko rece nekad na nagovor drugih "bolje grob nego rob"... u kom univerzumu je to bolje brate... i kakav rob?

    ps. pojedinac je prosek svuda...

  10. šalu na str. ovakva tema zahteva generalizaciju, a ne navođenje ekscesa tipa načitanih dunđera. ja najbolje volim statističku generalizaciju. fino mesto za obelodanjivanje sudbonosne statističke generalizacije jesu parlamentarni izbori. srbija je zemlja srpskog naroda i svih njenih građana, u čijem parlamentu su narodnom voljom izabrani d.m.palma, velimir ilić, šešeljeva ekipa, to je zemlja u kojoj će, uz veliku verovatnoću, na idućim izborima najveći broj glasova dobiti tomislav nikolić zvani gandi grobar. to ti je neumoljiva statistika. tu načitani dunđeri pokažu svoje pravo lice i mi mož ovde, u našim malim i bednim oazama intelektualističkih trabunjaža da prdimo kolko oćemo o nekakvoj prosvećenosti i opštoj kulturi, ali sve nas demantuju (tačnije, zaglušuju) vašari lelići, grandomanije na pinku sa rekordnom gledanošću i đoković novak u kome se otelotvorila kolektivna svest i kojem smo počeli da gradimo spomenike i da graviramo u ikone. tu naš bedni intelektualistički glasić, zajedno sa onim načitanog dunđera, ne znači ama baš ništa.

    izađi na ulicu, odi na koj god oćeš fakultet, i pitaj ljude ko je dejan aleksić ili goran petrović i videćeš ko su srbi

    Како добро речено.

  11. fino mesto za obelodanjivanje sudbonosne statističke generalizacije jesu parlamentarni izbori. srbija je zemlja srpskog naroda i svih njenih građana, u čijem parlamentu su narodnom voljom izabrani d.m.palma, velimir ilić, šešeljeva ekipa, to je zemlja u kojoj će, uz veliku verovatnoću, na idućim izborima najveći broj glasova dobiti tomislav nikolić zvani gandi grobar.

    Nije ti baš na mestu to, takvom generalizacijom bismo mogli svaki narod da proglasimo varvarima. A ja ne bih Švabe nazvao varvarima ni '43. Ni Italijane, ni Špance, ni Ruse... Jbg, svi su imali nekakve ekskurzije u ludilo. Na taj način samo može da se konstatuje da određeni narod nije baš najnormalniji u datom trenutku.

  12. Nije ti baš na mestu to, takvom generalizacijom bismo mogli svaki narod da proglasimo varvarima. A ja ne bih Švabe nazvao varvarima ni '43.

    Pa niko nije rekao da nismo klošari, niti da Švabe jesu ili nisu bile, samo je konstatovao stanje trenutno.

  13. šalu na str. ovakva tema zahteva generalizaciju, a ne navođenje ekscesa tipa načitanih dunđera. ja najbolje volim statističku generalizaciju.

    Pa generalizaciju sam već pomenuo, imamo zalutale intelektualce zato što u zemlji nema posla ili ga dobija Krkobabićev zet pastir sa Peštera. Nema sad svrhe da idemo i pitamo ko je ovaj i ko je onaj pa izvlačimo zaključke, možda je nekom van sfere interesovanja. A i ne moramo, vidi se ko je nepismen čim otvori usta, a da nas ima takvih - ima nas.

    A ovo o izborima i nije na mestu, ne mogu ja da glasam za koga oću već koga mi ponude. Priroda je političke aktivnosti da privlači određen tip ljudi, tu ti je aktivan efekat poštenog magacionera, čim prime takvog na posao ostali mu nameste da ode.Ništa loše o Pešteru, slučajno odabrano.

  14. ja kenjam vi ne slusate, al da nastavim...

    isto smo bre i laki na okidacu i na nozu u picku materinu... mislim da to ostalo u kulturi ovde jos od rimljana i vizantinaca koji su koristili narod odavde kao fine vojnike, zbog fizickih predispozicija i generalno gorstacke prirode... sta zna selja sta je mac od 10 kila.

  15. Nije ti baš na mestu to, takvom generalizacijom bismo mogli svaki narod da proglasimo varvarima. A ja ne bih Švabe nazvao varvarima ni '43. Ni Italijane, ni Špance, ni Ruse... Jbg, svi su imali nekakve ekskurzije u ludilo. Na taj način samo može da se konstatuje da određeni narod nije baš najnormalniji u datom trenutku.

    nikog ja nisam nazvao varvarinom. samo sam reko da je to dobro mesto za obelodanjivanje trenutačne razine svesti i trenutnog stanja duha datog naroda. simptom, ništa više, baš kao što je bio simptom i 33će kad su nemci glasali hiću

  16. Naivan narod sa kratkim pamćenjem. Ujebe nas nesloga često.
    Lijepo je to što smo gostoljubivi, veseli i jedemo dobro.

    Najviše volim da čujem kako ljudi koji ne žive na ovim prostorima seru kakvi smo mi i kako je kod nas, a kako je tamo kod njih. I sve to dok provode zadnjih sedam dana godišnjeg odmora u rodnom selu, nakon ljetovanja i već dobijene bronzane boje na ljetovanju u Crnoj Gori ili u Grčkoj, i dok im se cijedi mast od svinjskih rebaraca niz bradu, a oni ispijaju još jednu šljivu.

  17. nikog ja nisam nazvao varvarinom. samo sam reko da je to dobro mesto za obelodanjivanje trenutačne razine svesti i trenutnog stanja duha datog naroda. simptom, ništa više, baš kao što je bio simptom i 33će kad su nemci glasali hiću

    Ali zar priča nije o nacionalnim posebnostima? Tako sam shvatio temu, eto pročitaj prvi post. Pa nije valjda nacionalna posebnost to što je trenutno Palma u vladi?

  18. Nerviraju me oni koji psuju Boga a idu u crkvu i drugima govore kako se treba ponašati a oni se sami ponašaju kao teške sirovine.
    Nerviraju me nacionalisti i njihova uzdizanja srba u nebo.
    I ono što celt kaže. Previše je ljudi koji imaju kratak fitilj pa mi ponekad dođe da se izolujem.
    I nerviraju me ljudi koji se mešaju u tuđ život a svoj ne gledaju. PU!

  19. Pa nije valjda nacionalna posebnost to što je trenutno Palma u vladi?

    Skoro da jeste.

  20. I sve to dok provode zadnjih sedam dana godišnjeg odmora u rodnom selu, nakon ljetovanja i već dobijene bronzane boje na ljetovanju u Crnoj Gori ili u Grčkoj, i dok im se cijedi mast od svinjskih rebaraca niz bradu, a oni ispijaju još jednu šljivu.

    Баш ово. Гастарбајтери ми иду на курац, најстрашније. Отишли су негде јер су незадовољни, није им добро ово или оно, причају како је нама лако, а онда дођу и серу како, шта и зашто треба да се ради. Кад је лако што не дођеш па не живиш ту где је лако и добро и фино?

"U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista.

Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao.

Ili čak poređenje čuvenog prideva 'kul': kul, kulji, najkulji"

Emisija RTS-a "Oko Magazin" | 24. Novembar 2009.