Šta najviše volite a šta vam najviše smeta kod Srba

  1. Ma mene nervira što smo na nivou istorijskog razvoja još uvek negde između plemena i naroda. Doduše, to me ponekad i razgali. Voleo bih da živim kao Stari Sloven.

  2. Izzie, sad imamo internet, pa ne moraju da čekaju tih sedam dana da se vrate u selo, pa da nam pričaju kako je tamo.

  3. Баш ово. Гастарбајтери ми иду на курац, најстрашније. Отишли су негде јер су незадовољни, није им добро ово или оно, причају како је нама лако, а онда дођу и серу како, шта и зашто треба да се ради. Кад је лако што не дођеш па не живиш ту где је лако и добро и фино?

    Gde je bre lako, dobro i fino? Koji bre gastarbajter to kaže, 'bem ga u glavu?
    Što ne pitaš mene, ja sam otišao iz zemlje pre nekoliko godina, a ne u Titovo vreme. :-)

  4. Мислим, да се не увреди неко од људи који су овде аутори, а отишли су вани. Имам доста родбине која је вани, па сам мислила првенствено на те људе, кад сам писала ово горе. Али има и других који ми нису род, а такви су и још гори.

  5. Ali zar priča nije o nacionalnim posebnostima? Tako sam shvatio temu, eto pročitaj prvi post. Pa nije valjda nacionalna posebnost to što je trenutno Palma u vladi?

    pa jeste, ja sam kao po običaju skrenuo s teme ili s teme kako je ona zamišljena da treba da izgleda. ja ne verujem u nacije i nacionalne posebnosti, ne verujem u nacional-genetiku, pa sam govorio o uopštavanju kojim može da se izoluje simptom jednog vremena

  6. Imamo više vrlina ali one često ostanu neprimećene zbog naše aljkavost,tvrdoglavosti i inata.Mada smo se malo i olenjili poslednjih godina.Što bi rekao jedan moj prijatelj,Srbin je od Turaka nasledio tu želju da odmah neko drugi radi za njega,njemu da stižu prihodi a on da leži kući dok mu igraju trbušne plesačice.

  7. Koji bre gastarbajter to kaže, 'bem ga u glavu?

    Nametljivi seljak gastrabajter.

  8. Gde je bre lako, dobro i fino? Koji bre gastarbajter to kaže, 'bem ga u glavu?
    Što ne pitaš mene, ja sam otišao iz zemlje pre nekoliko godina, a ne u Titovo vreme. :-)

    Ево Курде, сетила сам се тебе, па сам и написала претходни пост, у којем кажем да се то не односи на људе попут тебе. :) Изостављен си.

    Дубе, ијекавишеш, одакле си?
    Иначе, да, сад су технолошки унапређени, имају скајпове, интернетове и сва остала чуда модерног доба, ал' бар не морам да их гледам.

  9. Strašno mi smeta pokvarenjački mentalitet, onaj odvratni turski, pijačarski, cenkaroški. Npr. moj auto vredi 1000 evra, ali ja ga cenim 1300 da bih dobio tih hiljadu. Onda dođe još gori Srbin od mene i neće da mi da više od 700. Najstrašnije u tome je što sam i ja svestan da sam takav. Prema svojim prijateljima sam dobar i ne bih im naneo zlo ili nepravdu ali zato prema onome koga ne poznajem - ko mu jebe mater. Ako nađem novčanik od prijatelja vratiću mu, a od nekog nepoznatog bih samo uzeo pare i bacio na ulicu.
    JOŠ VIŠE mi smeta strašno poremećeni sistem vrednosti u poslednjih 20 godina. Rečenice tipa: "ćuti, budi zadovoljan što imaš posao", ili "kako je drugima još je meni i dobro". NIJE JEBENO DOBRO!!! Pa da li je normalno rmbati kao stoka za 300 evra i biti zadovoljan time??? Nije normalno, normalno je otići na letovanje i zimovanje svake godine. To nije luksuz, TO je normalno, a ne biti zadovoljan nečime što se podrazumeva. Svi na jebene ulice, onako kako to rade Grci i Italijani kada se narodu oduzme neko pravo. Lepo je rekao Milan Rakić u epskoj pesmi:

    "Danas nama kažu, deci ovog veka,
    Da smo nedostojni istorije naše,
    Da nas zahvatila zapadnjačka reka,
    I da nam se duše opasnosti plaše."

    To je sve jebeno tačno!!! NIKAD mi nećemo biti Zapad. Kraj.

    Zdruge strane, volim kod Srba što su društveni, otvoreni, dobri domaćini. Volim drugarski (kumovski) odnos, volim što ako jedan ima para plaća piće i drugima a ne samo sebi (naravno pod uslovom da se to ceni i vrati). Nekako opet, volim ljude koje poznajem, volim da provodim vreme sa Srbima. Gnušam se likova koji mrze druge nacije. I Srba i neSrba.

  10. Nametljivi seljak gastrabajter.

    Вучица објаснила.

  11. Pa nije valjda nacionalna posebnost to što je trenutno Palma u vladi?

    Nije, ali ovo jeste. U skladu s našom stočarskom prošlošću izgleda volimo simentalce, Palma je more seks simbol.

    http://www.dodaj.rs/f/1p/af/ne9vIOt/image1.jpg

  12. Izi, zdruge strane Drine. Seljak gasterbajter.

  13. Босна? И ја сам тамо сад. Који град?

  14. Najviše volim to što su u drugu državu. Zamjerki nemam.

  15. ja ne verujem u nacije i nacionalne posebnosti, ne verujem u nacional-genetiku, pa sam govorio o uopštavanju kojim može da se izoluje simptom jednog vremena

    Ne genetika, ali postoji sigurno neki kod koji čuva kontinuitet karaktera jedne nacije, kulture, društva, nazovi to kako hoćeš. Nešto strukturalno, što se prenosi nebiološkim putem.

  16. Taman sam krenuo da kucam post, kad je Ming otkucao moje mišljenje, tako da:

    Strašno mi smeta pokvarenjački mentalitet, onaj odvratni turski, pijačarski, cenkaroški. Npr. moj auto vredi 1000 evra, ali ja ga cenim 1300 da bih dobio tih hiljadu. Onda dođe još gori Srbin od mene i neće da mi da više od 700. Najstrašnije u tome je što sam i ja svestan da sam takav. Prema svojim prijateljima sam dobar i ne bih im naneo zlo ili nepravdu ali zato prema onome koga ne poznajem - ko mu jebe mater. Ako nađem od novčanik od prijatelja vratiću mu, a od nekog nepoznatog bih samo uzeo pare i bacio na ulicu.
    JOŠ VIŠE mi smeta strašno poremećeni sistem vrednosti u poslednjih 20 godina. Rečenice tipa: "ćuti, budi zadovoljan što imaš posao", ili "kako je drugima još je meni i dobro". NIJE JEBENO DOBRO!!! Pa da li je normalno rmbati kao stoka za 300 evra i biti zadovoljan time??? Nije normalno, normalno je otići na letovanje i zimovanje svake godine. To nije luksuz, TO je normalno, a ne biti zadovoljan nečime što se podrazumeva. Svi na jebene ulice, onako kako to rade Grci i Italijani kada se narodu oduzme neko pravo. Lepo je rekao Milan Rakić u epskoj pesmi:

    "Danas nama kažu, deci ovog veka,
    Da smo nedostojni istorije naše,
    Da nas zahvatila zapadnjačka reka,
    I da nam se duše opasnosti plaše."

    To je sve jebeno tačno!!! NIKAD mi nećemo biti Zapad. Kraj.

    Zdruge strane, volim kod Srba što su društveni, otvoreni, dobri domaćini. Volim drugarski (kumovski) odnos, volim što ako jedan ima para plaća piće i drugima a ne samo sebi (naravno pod uslovom da se to ceni i vrati). Nekako opet, volim ljude koje poznajem, volim da provodim vreme sa Srbima. Gnušam se likova koji mrze druge nacije. I Srba i neSrba.

    Potpisujem.

  17. Nije, ali ovo jeste. U skladu s našom stočarskom prošlošću izgleda volimo simentalce, Palma je more seks simbol.

    Nemaš pojma, to ide u rubriku FETISH & BIZAR, a narod toliko otvoren za takve bolesne varijante mora biti dobar i liberalan.

  18. Hvala Bili, ali nemoj da si forumaš koji se slaže sa drugima.
    Daj još nešto... :)

  19. Минг је објаснио неке ствари. Али ту има и овога што сам ја поменула донекле, јер кад погледаш:

    Svi na jebene ulice, onako kako to rade Grci i Italijani kada se narodu oduzme neko pravo. Lepo je rekao Milan Rakić u epskoj pesmi

    Наш народ је у томе добар, али кад прича. Мало је оних који ће се стварно скупити и то одрадити. Не верујем да би могао бити постигнут неки договор који би дигао целу државу на ноге, а да се тај договор не зове рат. Сами смо, дакле, себи криви, па слиједи опет:

    Izzie
    Све знају и све умеју. Ал' све за друге, а ништа за себе. Доста наших најбољих и најпаметнијих људи су отиши и успели вани. Исто је и са Србијом и са Босном.

    Нигде се, али нигде, не ради мање, а не живи боље од тога што се има. Буквално смо постали утренирани да преживљавамо и то смо прихватили као нормалан мод понашања. Деца се роде са тим геном. Стандард близу минимума, а прича и хваљење и остала срања близу максимума. Добро да ишта имамо, ко нам је на власти и како се понашамо.

  20. Srbi su uvijek imali vosjku, kakvu takvu. E sad ni to nemamo. Najebali smo.

"vukajlija.com ide kaj mene na bookmark hahahahahaaa #ROFL"

@rmucev | 20. Oktobar 2010.