Šta najviše volite a šta vam najviše smeta kod Srba

  1. Наш народ је у томе добар, али кад прича. Мало је оних који ће се стварно скупити и то одрадити. Не верујем да би могао бити постигнут неки договор који би дигао целу државу на ноге, а да се тај договор не зове рат.

    Izi, za takav korak je potreban JEDAN vođa. Iskren, pošten (nemoguća misija) sa iskrenim ciljevima. Kao Čavez. Tog čoveka voli narod, sirotinja, jer je i on iz sirotinjske porodice. Nije on prokleti diktator, kako žele da ga predstave Amerikanci. Daleko od toga da je savršen, ali je jedan od najboljih lidera u svetu.
    Ja nisam spreman za tako nešto jer nisam dovoljno obrazovan i sposoban. Ali kada bih prepoznao takvog lidera u stopu bih ga pratio. Bio bih prvi u koloni za jednakost između ljudi.

  2. Смета ми што политичари приписују успехе спортиста као своје успехе. Што је она глупа министарка спорта и омладине, милион пута изашла у јавност и нагласила како Србија треба бити поносна на власт у тренуцима када имамо Ђоковића, ватерполисте, рукометаше и остале. Само кењају ко грличетине, а не обезбеђују никакве услове да ти момци нижу још боље успехе. Плаче ми се кад помислим како ватерполисти буквално сами себе финансирају , а не сећам се кад су се последњи пут вратили кући без медаље. Битно да Тадић зазузме најбоље место у хали и пева химну из свег гласа, глумећи патриоту и идеалног председника.

  3. Napisao si mnogo više nego što sam ja hteo, Ming, ololo :)
    Dobro, ima još stvari. Nervira me ukidanje vojske, smatranje da smo najbolja zemlja na svetu, hronični bol u kurcu za bilo kakve promene, još hroničniji bol u kurcu za prihvatanje promena kad do njih dođe, trabunjanje o prošlim vremenima, trabunjanje kako je napolju bolje....
    S druge strane, mnogo volim što smo društveni i opušteni, što odeš u kafanu sam, a izađeš sa dva kuma :)

  4. Izi, za takav korak je potreban JEDAN vođa. Iskren, pošten (nemoguća misija) sa iskrenim ciljevima. Kao Čavez. Tog čoveka voli narod, sirotinja, jer je i on iz sirotinjske porodice. Nije on prokleti diktator, kako žele da ga predstave Amerikanci. Daleko od toga da je savršen, ali je jedan od najboljih lidera u svetu.
    Ja nisam spreman za tako nešto jer nisam dovoljno obrazovan i sposoban. Ali kada bih prepoznao takvog lidera u stopu bih ga pratio. Bio bih prvi u koloni za jednakost između ljudi.

    Да, то је тачно. Сви траже неког генија, ал' истина је да нам није потребан геније, него његов брат, лудак, човек који нема шта да изгуби, а то је ово што си ти рекао.

    Проблем је, где наћи таквог? Сумњам да постоји још таквих, који су спремни на тако нешто, изгледа су сви постали превише забрнути за своје гузице, по принципу: Само нек је мени добро, остале ко јебе. А то нас и води тамо где нас води.

  5. Ne genetika, ali postoji sigurno neki kod koji čuva kontinuitet karaktera jedne nacije, kulture, društva, nazovi to kako hoćeš. Nešto strukturalno, što se prenosi nebiološkim putem.

    ma dobro, retorička poza, sprdao sam se s rečima nacional-socijalizam nacional-genetika i tako to, nekako upućuju jedno na drugo

    ovde otvaraš problem za sasvim drugu temu

    ja ne znam šta bi taj kod mogo da bude. odraso sam ovde, ovde se obrazujem ali ga u sebi ne prepoznajem, i nikad ga nisam prepoznavao. paradoksalno, nacista hajdeger je govorio o onom "bezličnom SE" (koje valjda postoji i u našoj gramatici, ja bih reko kao simpatičan simptom) "tako radi jer tako se radi, tako treba da misiš jer tako se misli", što je jedna vrsta preuzimanja gotovih obrazaca ponašanja od strane pojedinca koji je lišen ikakvog kritičkog pristupa istim, neka vrsta običajne svesti. ja mislim da je to nedostojno čoveka i njegovih duhovnih potencijala, dakle indiviidualizam radi humanizma ispred i protiv svake kolektivizacije, pa i nacionalizma. taj kod moguće postoji u tom jednom smilu preuzimanja obrazaca ponašanja (koje god vrste), ali ja ne mogu izbeći nagon zdravog razuma da dovedem u pitanje njegov smisao i da ga negiram u sebi i drugima, gde god ga vidim

    opet sam radi retoričkih efekata zakukuljio, ali nadam se da se kapiramo...

  6. Nervira me ukidanje vojske

    Sada ja potpisujem.
    To je zato što "nam se duše opasnosti plaše". Pun mi kurac napaljenih LDP studenata koji pravdaju ukidanje vojske rečenicom "koji će nam kurac služenje vojnog roka, to je samo trošak za državu". Vojska Srbije je sistemski i planski dovedena do samog dna, kadrovski i materijalno. Plakaćemo zbog toga jednog dana.

  7. Izi, za takav korak je potreban JEDAN vođa. Iskren, pošten (nemoguća misija) sa iskrenim ciljevima. Kao Čavez. Tog čoveka voli narod, sirotinja, jer je i on iz sirotinjske porodice. Nije on prokleti diktator, kako žele da ga predstave Amerikanci. Daleko od toga da je savršen, ali je jedan od najboljih lidera u svetu.
    Ja nisam spreman za tako nešto jer nisam dovoljno obrazovan i sposoban. Ali kada bih prepoznao takvog lidera u stopu bih ga pratio. Bio bih prvi u koloni za jednakost između ljudi.

    http://www.antiglobalizam.com/images/ideologija.jpg

  8. Само нек је мени добро, остале ко јебе. А то нас и води тамо где нас води.

    Pogodak kao prstom u oko. Jeziva ali nažalost tačna konstatacija.

  9. Nervira me ukidanje vojske

    И ја потписујем. Ја сам женско, нек ми се смеје ко хоће, али служила бих војску, а да не причам о томе да бих уписала Војномедицинску академију само да могу (због медицине, ал' опет...), к'о што не могу.

    Иначе, деда ми је завршио исту, живио и умро као војник, свака му част, волела бих да могу и ја. Ал' не могу, па ћу на државну медицину, уместо на војну.

    Pun mi kurac napaljenih studenata koji pravdaju ukidanje vojske rečenicom "koji će nam kurac služenje vojnog roka, to je samo trošak za državu"

  10. Kod Srba mrzim sve. (ako uzmem u obzir sve ovo što pričate o kolektivnim osobinama i postojanju istih, kulturologiji i tako dalje).
    Čitajući vaše komentare, pa bar polovina me podsetila zašto mrzim sve kod Srba.
    Učmalost, nezaineresovanost za bitno, zainteresovanost za nebitno, preterano gostoprimoljublje, običaje, omladinu, starce, vojsku, crkvu, ideologiju žrtve, nebeskog naroda, sportske nacije, pomodarstva, neumenja da se zabavimo kako treba, neobrađivanje zemlje, korupcija i nepotizam, stav da imamo najlepše žene na svetu, vlast, opoziciju, alternativu, mejnstim, sve je fejk, shvatanje romantike, ljubavi i porodičnih vrednosti.
    Stvarno, nekad me Srbi oduševe, ali ne kolektivno, uvek neki pojedinac, a uglavnom kad me razočaraju, razočaraju me masovno, pa pre bi pojedincu oprostio nego masi.
    Najviše mrzim što ja moram da budem deo toga i što pokazujem bar 70% osobina iz prvog pasusa.

  11. Да не дужим, мене изузетно нервирају све ствари које сте навели, могао бих књигу о томе написати.

  12. opet sam radi retoričkih efekata zakukuljio, ali nadam se da se kapiramo...

    Kapiram, ali nisam na to mislio. Gledaj kako se prenose mitovi i njihova značenja kod Levi Strosa, pa kad na globalno ljudskom planu mogu da se ponavljaju i prenose jedne te iste priče, zašto bi bilo nemoguće da se na relativno lokalnom planu stalno prenose kroz generacije jedne te iste varijacije tih priča. Gde bi varijantnost bila ono što nas odlikuje od drugih naroda, i u dobrom, i u lošem. A naravno da bi kod obrazovanih ili na drugi način svesnih ljudi postojao neki kritički otklon.

  13. Ciniče pomišljam i ja na Šešelja, ali on mi je suviše ekstreman. On bi verovatno krenuo u novi rat za Bosnu i RSK, što je van pameti. On jeste ideolog i radikali su jedini koji su do kraja ostali verni svojim stavovima, za razliku od ostalih jajara. Mislim da bi Šešelj bio dobar ministar nekog ekonomskog resora, a nikako nekog aparata koji podrazumeva oružane snage.
    Svejedno, ubiće ga u Hagu. On se živ neće vratiti u Srbiju.

  14. Ja sam odslužio vojsku, pa upisao fakultet, i šta mi fali. Pogledajte Izraelce, oni idu dve godine, čak i žene, pa šta im fali. Naše dede su išle tri godine, a sada nas brane propali alkoholičari i frizeri bez posla koji su u 28. godini skontali da ipak mogu da urade nešto od života time što će postati ugovorci. Ne bih im dao nacrtane koze da mi čuvaju, a ne državu.

  15. Kod Srba mrzim sve. (ako uzmem u obzir sve ovo što pričate o kolektivnim osobinama i postojanju istih, kulturologiji i tako dalje).
    Čitajući vaše komentare, pa bar polovina me podsetila zašto mrzim sve kod Srba.
    Učmalost, nezaineresovanost za bitno, zainteresovanost za nebitno, preterano gostoprimoljublje, običaje, omladinu, starce, vojsku, crkvu, ideologiju žrtve, nebeskog naroda, sportske nacije, pomodarstva, neumenja da se zabavimo kako treba, neobrađivanje zemlje, korupcija i nepotizam, stav da imamo najlepše žene na svetu, vlast, opoziciju, alternativu, mejnstim, sve je fejk, shvatanje romantike, ljubavi i porodičnih vrednosti.
    Stvarno, nekad me Srbi oduševe, ali ne kolektivno, uvek neki pojedinac, a uglavnom kad me razočaraju, razočaraju me masovno, pa pre bi pojedincu oprostio nego masi.
    Najviše mrzim što ja moram da budem deo toga i što pokazujem bar 70% osobina iz prvog pasusa.

    Pa ti izgleda mrziš skoro svaku lokalnu zajednicu na kugli zemaljskoj.

  16. Ciniče pomišljam i ja na Šešelja, ali on mi je suviše ekstreman. On bi verovatno krenuo u novi rat za Bosnu i RSK, što je van pameti. On jeste ideolog i radikali su jedini koji su do kraja ostali verni svojim stavovima, za razliku od ostalih jajara. Mislim da bi Šešelj bio dobar ministar nekog ekonomskog resora, a nikako nekog aparata koji podrazumeva oružane snage.
    Scejedno, ubiće ga u Hagu. On se živ neće vratiti u Srbiju.

    Минг, апсолутно се слажемо. Шешељ је добар пропагандиста, говорник, генијалан човек. Повукао бих неку паралелу између њега и Хитлера у неким аспектима, да олакшам посао омладини ЛДП и младим либералима, који ће ускоро кренути да нас пљују да смо великосрпски фашисти лололо

  17. Scejedno, ubiće ga u Hagu. On se živ neće vratiti u Srbiju.

    Тужно, за неке неприхватљиво, али нажалост истинито.

  18. Pogledajte Izraelce, oni idu dve godine, čak i žene, pa šta im fali. Naše dede su išle tri godine, a sada nas brane propali alkoholičari i frizeri bez posla koji su u 28. godini

    Ali to je tako OUT i tako van svih zapadnjačkih trendova i standarda. Mislim, tako razmišljaju samo primitivci, mislim, nemoj ti nas da porediš sa Izraelom, oni stalno ratuju pa im je to potrebno, mislim, nismo mi divljaci kao oni...

  19. time što će postati ugovorci.

    Naoružani dobroplaćeni, ali loše iskorišćeni đubrari, ja ti kažem

  20. Učmalost, nezaineresovanost za bitno, zainteresovanost za nebitno, preterano gostoprimoljublje, običaje, omladinu, starce, vojsku, crkvu, ideologiju žrtve, nebeskog naroda, sportske nacije, pomodarstva, neumenja da se zabavimo kako treba, neobrađivanje zemlje, korupcija i nepotizam, stav da imamo najlepše žene na svetu, vlast, opoziciju, alternativu, mejnstim, sve je fejk, shvatanje romantike, ljubavi i porodičnih vrednosti.

    А још ме више нервира што највећи број људи не може да стисне муда па то каже на глас, него их већина иде по форумима и то пише, као да ће то нешто променити. Влатко, не схватај ово лично.

    Stvarno, nekad me Srbi oduševe, ali ne kolektivno, uvek neki pojedinac, a uglavnom kad me razočaraju, razočaraju me masovno, pa pre bi pojedincu oprostio nego masi.

    Управо ово.

    А највише мрзим она срања око тога ко је Србин из Босне, а ко је Србин из Србије.

"Vukajlija je jedini i najveći rečnik slenga i idioma u srpskom jeziku."

ZabavniPark | 18. April, 2010.