Prijava

Ali to je tako OUT i tako van svih zapadnjačkih trendova i standarda

Nigde na svetu ne možeš postati vojnik tako što ćeš mesec dana provesti u kasarni, kao kod nas, Ming.

Morao sam da se ulogujem da bih ostavio komentar na ovoj temi, sta autor ove teme zeli da postigne? Da se vi skolovani sta pitate otisla bi i Srbija i Srbi u kurac. Kao prvo me nervira trpanje ljudi u kategorije ako je Novak Djokovic Srbin a i ja sam Srbin da li to znaci da sam i ja sebicnjak kome je stalo do sake dinara? Dodji Nole malo u majcicu Srbiju pa placaj porez (predvidjam komentar pa ne placa ga ni _________ (ubaciti ime politicara/biznismena/sta ga ja znam )a zasto se onda on razlikuje od njih?). Ne moz duporedjujes coveka iz ruralne sredine i hipsterku koja je najzad dosla u Beograd i pokupila svu pamet. Svako je osoba za sebe i sam odgovara za svoje postupke (ne verujem u srpski inat, kolektivne probleme sa alkoholom/jebem li ga sta sve). Mnogo sam puta bio meta predrasuda zato sto sam Srbin ali za to smo sami krivi i nista ne radimo na poboljsanju toga ali ni jednog trenutka se nisam stideo svog porekla i nisam se previse bavio osobama cijim misljenjem upravljaju mediji (zapadnjaci svasta misle o nama). Za kraj bih hteo da dodam dela ne reci (nisam iscitavao temu samo par komentara) ako ti se ne svidja rezim niko te ne drzi ovde a ako si pak patriota jebeno uradi nesto povodom toga, makar bio jedini koji nesto zeli da promeni uradi nesto povodom toga. Nema nista od stalnog ponavljanja da je zemlja trula.

A za vojsku mnogo stariji od mene je nisu sluzili (ja jesam) ko oce moz dide na 3 meseca obuke i dovidjenja. (Jedna zanimljivost kad smo vec kod toga nasa vojska pocinje da duzi zute cizme i kamuflazu (pitajte bilo koga ko radi u Pancevu (specijalna brigada) ne znam kakva je situacija sa ostalim kasarnama tako da mozete i od nje da se oprostite osim ako ne verujete u sticenje narodnih interesa po pustinjama bliskog istoka).

Šest meseci obuke, plus tri prakse (teren) je sasvim dovoljno za služenje vojnog roka kod običnih muškaraca, tj. onih koji nemaju nameru da se profesionalno bave vojskom. I ja sam služio godinu dana i mogu da ti kažem da sam bogatiji za ogromno iskustvo. Mislim da bih sad umeo da rastavim i sastavim AK47 na keca. Da mogu otišao bih na 6 meseci još da služim. Razlog? Da pobegnem od problema koji me muče ovde, u civilstvu. Lični vojnički problemi su mačji kašalj spram civilnih. Odmor, bre!!

Billy Sharp
Ja sam odslužio vojsku, pa upisao fakultet, i šta mi fali. Pogledajte Izraelce, oni idu dve godine, čak i žene, pa šta im fali. Naše dede su išle tri godine, a sada nas brane propali alkoholičari i frizeri bez posla koji su u 28. godini skontali da ipak mogu da urade nešto od života time što će postati ugovorci. Ne bih im dao nacrtane koze da mi čuvaju, a ne državu.

ТАЈ РАД!

То сам и ја написала:

Izzie
И ја потписујем. Ја сам женско, нек ми се смеје ко хоће, али служила бих војску, а да не причам о томе да бих уписала Војномедицинску академију само да могу (због медицине, ал' опет...), к'о што не могу.

Иначе, деда ми је завршио исту, живио и умро као војник, свака му част, волела бих да могу и ја. Ал' не могу, па ћу на државну медицину, уместо на војну.

Nigde na svetu ne možeš postati vojnik tako što ćeš mesec dana provesti u kasarni, kao kod nas, Ming.

Sad idu po 3 meseca (ja sam bio 6) ali za ta 3 meseca imaju bolju obuku nego svi posle 2003 drug mi je otisao prosle godine i smrsao 15 kila. Ja za 6 meseci sam imao go kurac od obuke. Glavni problem nase vojske jeste korumpiranost (mnogo nesposobnih ljudi na visokim pozicijama veza veza i samo veza) i cinjenica da je bitnije da li je zadnje dugme zakopcano nego cinjenica da niko nema kompletnu abho. Sve vise sposobnih odlazi iz vojske.

ko oce moz dide na 3 meseca obuke i dovidjenja.

Može, brate, ali sad ti trebaju veze da uđeš dobrovoljno u vojsku, ranije je bilo obrnuto.

Влатко, не схватај ово лично.

Ma taman posla. Sve je to deo konverzacije :)

Nego, Izzi, jeste da je greota traćiti bisere po forumima, ali imam li drugi ventil? Nemam. Eto, već godinu dana se i politički angažujem, učlanio sam se u jednu partiju, onda sam išo na neke tribine, evo treba i neku da organizujem, ali gubim volju, što me plaši! Sve savršeno boli kurac za promene, samo da se ulebe i sačuvaju svoju bulju. Promena, smor, brate, akže omladina. Ti si bre balavac, kažu starci, pa ti treba kinta za ovo, pa za ono...Gde ja da kažem, a da promenim? Da se popnem na žardinjeru i viknem: Braćo Srbi, jesmo li se za ovo borili? Sad mi stade mozak, ali setiću još nečeg na ovu temu. :)

Kapiram, ali nisam na to mislio. Gledaj kako se prenose mitovi i njihova značenja kod Levi Strosa, pa kad na globalno ljudskom planu mogu da se ponavljaju i prenose jedne te iste priče, zašto bi bilo nemoguće da se na relativno lokalnom planu stalno prenose kroz generacije jedne te iste varijacije tih priča. Gde bi varijantnost bila ono što nas odlikuje od drugih naroda, i u dobrom, i u lošem. A naravno da bi kod obrazovanih ili na drugi način svesnih ljudi postojao neki kritički otklon.

slažem se uglavnom s ovim što kažeš, dogod se sama narodnost ne mitologizuje zloupotrebom mitologije i priča naših starih (svakako nesvesnom i nekritičkom, nepromišljenom). e u tom slučaju treba narodnosti samoj (tj. njenim pobornicima) obelodaniti da je mit, da je govorni proizvod, proizvod gramatike koja teži onom bezličnom se (mislim da to može tako da se gleda iz poststrukturalističke perspektive)

Cinik odgledaj lepa sela lepo gore jebote.

Kao prvo me nervira trpanje ljudi u kategorije ako je Novak Djokovic Srbin a i ja sam Srbin da li to znaci da sam i ja sebicnjak kome je stalo do sake dinara? Dodji Nole malo u majcicu Srbiju pa placaj porez (predvidjam komentar pa ne placa ga ni _________ (ubaciti ime politicara/biznismena/sta ga ja znam )a zasto se onda on razlikuje od njih?).

Овде си фејловао жешће као и већина која потегне овај аргумент. У тенису се порез не плаћа земљи у којој си пријављен него у земљи у којој се одиграва турнир. А конкретно што се тиче Ђовака, лик је овде више донирао пара него шта би платио пореза да се плаћа онако како си ти мислио. Није да га браним, само износим чињенице.

Pa ti izgleda mrziš skoro svaku lokalnu zajednicu na kugli zemaljskoj.

ahahaha, tek sad videh ovo...ne verujem brate, da je svaka lokalna zajednica na svetu ista, iako znam da imamo neki film o tome, neka mlada rediteljka radila.

Minza a voleo bi ponovo da dajcujes? Ja se mesecno cujem sa klasicima. U principu vojska je vise proces sazrevanja ni da imamo nuklearke ne bi mogli nista.

Izi, Izi. Da ti to nas malo ne troluješ s tom vojskom, kao i svi oni što bi eto baš ovog trenutka rado išli da je služe ali jebiga ne mogu.

Žali bože mojih godinu dana života. ALI, korisno je jašta s jedne strane kao trening da ćutiš i radiš šta ti kažu bez nadoknade, daj bože državi još buljuke i buljuke takvih. S druge strane, onaj brom kojim te nakljukaju oće da proradi kroz jedno četr'es - pedes' godina pa više ne možeš da jebeš.

Cinik odgledaj lepa sela lepo gore jebote.

Гледао сам, и то више пута, и та реченица је у ствари иронија :) И иначе, цела тема око српских мана се свела на расправљање о квалитету војске, који је очајан.

Odmor brate, odmor. Kako je lepo biti glup. Gutaj šta ti se servira.
Ali ne duže od 6 meseci. :)

obelodaniti da je mit, da je govorni proizvod, proizvod gramatike koja teži onom bezličnom se (mislim da to može tako da se gleda iz poststrukturalističke perspektive)

Mislim da Lakan negde kaže da su nesvesno i jezik strukturisani na isti način, a imaš cele filozofije o tome da je čovek u stvari "govorobiće" i da je cela ljudska stvarnost konstruisana kao diskurs, tako da ne bih omalovažavao tu "gramatiku".
Mada, odosmo...

Nego, Izzi, jeste da je greota traćiti bisere po forumima, ali imam li drugi ventil? Nemam. Eto, već godinu dana se i politički angažujem, učlanio sam se u jednu partiju, onda sam išo na neke tribine, evo treba i neku da organizujem, ali gubim volju, što me plaši! Sve savršeno boli kurac za promene, samo da se ulebe i sačuvaju svoju bulju. Promena, smor, brate, akže omladina. Ti si bre balavac, kažu starci, pa ti treba kinta za ovo, pa za ono...Gde ja da kažem, a da promenim? Da se popnem na žardinjeru i viknem: Braćo Srbi, jesmo li se za ovo borili? Sad mi stade mozak, ali setiću još nečeg na ovu temu. :)

Влајо, зато сам и рекла, немој лично да схваташ, не улазиш у то. :) За тебе сам и преко Твитера и овде сазнала да си политички активан, тако да ти, опет кажем не улазиш у то о чему причам. :)

Елем, да сад одговорим на ово:

crnigrujan
Izi, Izi. Da ti to nas malo ne troluješ s tom vojskom, kao i svi oni što bi eto baš ovog trenutka išli da je služe ali jebiga ne mogu.

Црнигрујане, црнигрујане.
Мрзим прозивке ове врсте, зато што нисам особа која тролује и стоји иза свега што каже. Дакле, не, не тролујем, деда ми је био војник, одрасла сам уз њега, али нажалост, више нисам у Србији, у Београду, нити близу ВМА, тако да немам могућности, првенствено финансијске да дођем, тј. да се вратим и да се школујем. А Босну нисам дошла зато што сам хтела, него зато што сам морала, сем тога, то је већ друга тема и тебе се не тиче.

Али не, Изи не тролује.

Nece da te puste u vojsku da radis kad bi rekao ovom iz centra za regrutaciju ocu da odsluzim zato sto su svi moji sluzili drugacije bi bilo. Tri moja druga su otisla bez ikakvih problema. Doneses ciki flajku rakije i izgubis 3 meseca bez vremena za druzenje sa nekim.\

Овде си фејловао жешће као и већина која потегне овај аргумент. У тенису се порез не плаћа земљи у којој си пријављен него у земљи у којој се одиграва турнир. А конкретно што се тиче Ђовака, лик је овде више донирао пара него шта би платио пореза да се плаћа онако како си ти мислио. Није да га браним, само износим чињенице.

Jel ti trolujes il stvarno mislis da mu je vecinski deo prihoda od tenisa (a reklame i ostali kurci). A njegova druga jahta je bas pomogla gladnima. Ako te tesi cinjenica o doniranjima raznih fondova raspitaj se malo kako rade. Moze svako da prica o njemu sta oce ali on je za mene govnar i kraj price. Uzdizete ga u sveca, ali nista ne brinite samo nek je LEBA I IGARA. To sto sva tvoja imovina ne vredi kao Mesijeva leva noga nista ne govori?

Влајо, зато сам и рекла, немој лично да схваташ, не улазиш у то. :) За тебе сам и преко Твитера и овде сазнала да си политички активан, тако да ти, опет кажем не улазиш у то о чему причам. :)

Normalno. Nisam ni shvatio lično...onaj pasus samo nadovezujem na temu kako je ovde uzaludno sve i kako se ništa ne može promeniti i da oćeš jer niko neće da skupi muda, iako se svi kurčimo da smo iz mudatu familiju.
Što bi rekli ovi likovi: (planiram da ih zovem na tribinu)

http://www.youtube.com/watch?v=MpA8tlNA_-M

http://www.youtube.com/watch?v=RpxqXwJA9Xs