Prijava

e, al tu vrstu caja koji je ukusan sa mlekom nisam nasao van irske. npr u hotelima po evropi kad uzmem crni caj on je znatno blazeg ukusa... bljak je kad se u njega doda mleko.

ovaj bre ima jak ukus skoro ko kafa sam.

лемајић се вратила и отворила све могуће теме на форуму последњих пар дана :) ЛОЛОЛО Пијем чај, од нане најрађе и понекад од хибискуса

Fa li pijete čaj?

Da li pijete voćne, crne i biljne čajeve? Da li pijete laj sa medom, melekom, limunom, šećerom?

Koliko često pijete čaj? Da li imate neki ritual?

Šta za vas predstavlja ispijanje čaja?

Apsolutno nije dozvoljeno nespemovanje teme.

Hvala.

1. Воћне. Обично са шећером само. Ко још мож' да пије чај с млеком.
2. Ујутру обично, можда још једном преко дана. Жртвујем три плавооке девице пре и после сваког испијања.
3. Пројекцију моје спиритуалности у космичку недореченост.

циркам јча само кацам болестан, нечи нека нана, камилица, хибискус зонфић и то више зато што се тако натерам да узимам брда меда и лимуна и него због самог чаја

Ко још мож' да пије чај с млеком.

ja sam siguran (i ja sam tako), kad neko pomene caj sa mlekom da pomislite na npr kamilicu sa malo mleka :)

ej, oni sti se piju sa mlekom su otprilike kao kafa - ako ostavis predugo kesicu budu jos jaceg ukusa.

Уопште не пијем чај, нит' ми се пије. Не памтим кад сам задњи пут сркн'о.
Ујутру пијем кафу, ако се добро јело иде одма' и пива. Ако не, пива тек предвече.
И кад да пијем чај? И зашто?

e, al tu vrstu caja koji je ukusan sa mlekom nisam nasao van irske. npr u hotelima po evropi kad uzmem crni caj on je znatno blazeg ukusa... bljak je kad se u njega doda mleko.

Kolko su čajevi tu kod tebe? Ovde ih i slabo ima, samo jedna radnja, cene su od 300din za 100g običnog cejlonskog do 800din za neki kvalitetniji.

И кад да пијем чај? И зашто?

Znaš kako je još Diogen rekao, bogat će da ga pije kad oće a siroma' kad može. Iz istog razloga iz kojeg piješ i druge stvari, prijatne stvari zbog ukusa a neprijatne zbog meraka.

e, al tu vrstu caja koji je ukusan sa mlekom nisam nasao van irske.

Isti slučaj, van Engleske nigde.

ovaj bre ima jak ukus skoro ko kafa sam.

Da li si probao onaj sa žalfijom i korenom nečega? Još je jači, gori nego turska kafa.

uf... ne znam, mislim da kutija ovog crnog bude oko 3-4 evra. kutija jeste velika doduse, oko 80 kesica, a kesica ima caja dosta. to za kuci kupim jednom u prestupnu godinu, pa mi samo za goste, pijem kafu kuci. na poslu ponekad pijem caj.

ovi herbalni su 2-3€, ali manje kutijice.

JA JEBEM kako pijem čajeve. Kamilica JEBE kako pomaže kod stomačnih tegoba. Brusnicu najviše pijem jer JEBE kakav ukus ima....

e, al tu vrstu caja koji je ukusan sa mlekom nisam nasao van irske.

Isti slučaj, van Engleske nigde

Управо сте добили одговор где можете да набавите чај ван Ирске, тј Енглеске.

uf... ne znam, mislim da kutija ovog crnog bude oko 3-4 evra. kutija jeste velika doduse, oko 80 kesica, a kesica ima caja dosta. to za kuci kupim jednom u prestupnu godinu, pa mi samo za goste, pijem kafu kuci. na poslu ponekad pijem caj.

Tako sam nešto i mislio, i ovde je nešto slično za veću kutiju nekog kao boljeg uvoznog. Ovi biljni tipa nana i kamilica su već jeftiniji al bar tu mož da uzmeš koji oćeš, svi su rasli na livadi.

Управо сте добили одговор где можете да набавите чај ван Ирске, тј Енглеске.

hahaha :)

jebi ga, kad se kaze ima u irskoj, automatski racunaj i englesku u to (obrnuto vazi takodje). samo sam tvrdoglav, pa necu da kazem engleska, a ista govna.

ko mi i hrvati :)

Hahah, ja ne smem biti takva, dečko Irac, pa da ne budem kreten :)
Čaj je jedna od relativno retkih stvari koje ne koštaju puno, a da su kvalitet.

Dobra stvar tea pec, znate kako greje...

a kamilicu kako volim! odma me sjeti na dane kacam PAMPRCIO Milicu pa me posle casti kamilicom jer sam joj POCIJEPAO pizdu.
kontate kamilica-milica ha ha ha.
U PICKU naravno!

sede, što si puko ovih dana?

nisam bre.
nemoj spemujes, banovace nas....

Cookies enabled, anyone?
Ovi s đumbirom i cimetom mnogo dobro idu uz topao čaj dok je još sezona ispijanja istog. Pravio sam par puta ove zime, količina iz recepta je otprilike za tri velike tepsije, poželjno je da se napravi gomila jer mogu dugo da stoje. Svežeg đumbira ima po većim radnjama a onog u prahu de oćeš.

http://www.dodaj.rs/f/38/LB/dZ2Rx4g/img2774.jpg

4 šolje brašna
1 šolja šećera (po mogućnosti smeđeg)
1 kesica praška za pecivo
2 kašičice cimeta
1 kašičica soli
4 kašike sitno seckanog ili rendanog korena đumbira (ili 2 kašičice suvog mlevenog)
200g margarina ili maslaca
2 jaja
1-2 kašike meda (ako se stavi melasa umesto meda izgledaju isto kao na tv-u, ovako su nešto bleđi)

Prosejati brašno u činiju, dodati prašak za pecivo, cimet i so pa izmešati nasuvo. Umutiti mikserom margarin i šećer pa dodati u činiju. Na kraju dodati đumbir, umućena jaja i med pa umesiti u glatko testo, ostaviti u frižider sat-dva da odstoji.

Razvaljati testo na pobrašnjenoj površini na oko 5mm debljine, ako se još uvek lepi dodati još malo brašna. Isecati kalupima oblike i stavljati na pleh umašćen s malo margarina. Peći 15min na 180°C.

Koja gejstina od teme...