Prijava

Курде, у време пангее, људи нису постојали.

A ja sam rekao da jesu?:-)

:)) ето, кад су се они сложили шта сад дође неки тардре и тврди супротно

Davide, brate...u pravu si. Treba da se sada zabrani religija, posle ovog njihovog slaganja.! :-)

како си то закључио :))?? ја реко за идеју о постојању и порицању тј. о слагању Хокинга и Павла

The path of the righteous
man is beset on all sides by the inequities of
the selfish and the
tyranny of evil men. Blessed is he who, in the
name of charity and good will, shepherds the
weak through
the valley of darkness, for he is truly his
brother's keeper and the finder of lost
children. And I will strike
down upon thee with great vengeance and
furious anger those who attempt to poison
and destroy my brothers. And you will know
my name is the Lord when I lay my
vengeance upon you!

Мени су најјачи голи атеисти који иду на сваку тему и говоре да Бог не постоји. Па брате, ако ти не постоји, онда шта ратујеш против њега на интернету? Само га игноришеш ваљда и пустиш ртардиране вернике да верују. Ваљда је суштина веровања у томе да верујеш, ако ми се Исус појави сад у кући и да ми 200 евра, нема шта да верујем, постоји значи. Мислим, нисам ја неки верник и штајазнам, ал оно, чудно :)

како си то закључио :))?? ја реко за идеју о постојању и порицању тј. о слагању Хокинга и Павла

Ja mislio da kažeš da su se ateisti složili...ovi što ih Murinjo pominje gore. :-)

ма они немају појма
:))

Ваљда је суштина веровања у томе да верујеш, ако ми се Исус појави сад у кући и да ми 200 евра, нема шта да верујем, постоји значи.

Насмеја ме од срца, и даде поенту! Прави Вукајлијаш!

Definicija kaze da u toteme spadaju i biljke, sad bas koje ne znam.

Šta, niko nije gledao Asteriksa? Onaj ludi druid non-stop štroji hrast onim srpom jer po njemu raste imela :)

Kako nekome nije palo na pamet nešto drugo, neka druga teorija, a ne baš ta kako nas je Bog sve stvorio?
Da li je to direktan dokaz da Bog postoji?

Imaš kod Adamsa neku priču o tome kako su sve poznate inteligentne rase u kosmosu došle na ideju kako je svet stvorio nekakav svemoćni bog, i postoji samo jedna rasa koja tvrdi da je ceo kosmos nastao kijanjem iz nosa stvorenja zvanog Velika Zelena Šmrkotina. Ta rasa provodi svoje dane čekajući apokaliptični događaj zvani Dolazak Velike Bele Maramice.

Ваља се прво упознати материју са којом се жели кренути у дебату. Сви антитеисти који нису проучили еванђеље немају право да коментаришу. Мислим, приче које су чули од комшија, фамилије, локалних попова се не важе, то су шарлатанске плитке приче. Свака индивидуа би требала да прочита Библију, осим ако се не плаши да ће бити "индоктринисан". Сви су многи јаки на речима, а када пригусти, сви се ухвате Његовог имена. Само многима није пригустило ваљано. Није ми јасно како људи верују да постоје случајности, било што се тиче природе, дешавања, свега ? ШИТ ЂАСТ ДОНТ ХЕПН ЛАЈК ДЕТ! Но поштујем свачије опредељење, иако не мислим да је исправно. Та прозивка и компетиција између верника и неверника ми је смешна. Иако сам верник, верујем да обе стране треба да малко оладе, јер једна другу притискају и намећу своје мишљење и идеје преко батине. Зна се, понудиш једном, два пута, три пута некада........неће, неће, крај и свако својој кући и да гледа у своја посла. Но то је проблем већ до свести људског бића. Нажалост због толиког квантитета квази верника има и толико људи који не подносе хришћанство, блати се.

Ваља се прво упознати материју са којом се жели кренути у дебату. Сви антитеисти који нису проучили еванђеље немају право да коментаришу

Ma nemoj.
A koji tu dokaz ima u jevandjelju da bog postoji?

Ma nemoj.
A koji tu dokaz ima u jevandjelju da bog postoji?

Jes' ti čitao Novi Zavet pa tako pričaš ili se samo zezaš? :-)

Zanimljivo je to kako je čovek na početku svog bivstvovanja gledao na svet integralno, nije odvajao sebe od zveri, životinja, kamenja i zvezda. Onda je krenuo da daje životinjama božanska svojstva, pa je izmislio životinjske bogove, a istovremeno je počeo da obogotvorava svoje mrtve, dok na kraju bogovi nisu postali kao ljudi, pa su se ljudi odjednom setili da načine jednog boga koji je čovek, pa boga koji je nekakvo natčovečansko biće, ali ipak ličnost,pa je bog izgubio ličnost, postao princip uređenja kosmosa, i u tom uređenju čovek je opet postao ravan zveri, kamenu i zvezdi, ali dok su na početku i čovek i zvezda i kamen i zver bile nešto sa smislom i suštinom, danas ne predstavljaju ništa posebno nego puku materiju. Dakle, obrnuli smo krug da bismo postali nula, materija, ništa.

Који доказ ? Хах откровење ти је доказ, књига пророка Данила, и сви предвиђени ратови и дешавања. Молим те, ниси прочитао ? Немој да коментаришеш.
Има једна добра јапанска пословица : Жаба у бунару не зна за велико море.

Сви посматрате постојање и сврху живота из перспективе мрава. Чему ? Попењите се на више позиције. Није исто када посматраш град шетајући улицом и са високог торња. Све се чини као хаос, у ствари је све у савршеном реду, онако како мора да буде.

Uff, donekle se slazem sa Penzionerom..

Ono što i meni ponajviše ide na kurac je globalna teološka svest ljudi. Poznaje se samo ono čemu se klanja a nekad ni to. Iščitao sam sveto pismo kao stvar opšte kulture, a i iz radoznalosti da vidim šta tu ima tako fascinantno a pritom ima onih koji bi me rado iznapušavali zbog neverništva i prepričavali mi u kakve sve divne stvari su ubeđeni a da ga ni u rukama nisu držali.

Ne možeš da pričaš o nečemu samo na osnovu svog dela mozaika. Jako mali broj ljudi je proučavao religije sveta, rasprostro ih pred sebe i rekao: "Evo, ova mi ima najviše smisla, u nju ću da verujem". Zašto? E zato što to mahom nisu radili religiozno orjentisani ljudi, religije izučavaju pretežno agnostici iz jednostavnog razloga što verovanje zahteva određenu dozu uskogrudosti i ponositosti u onom najgorem smislu. Kakvo pravo ima onaj koji je jeo samo iz jedne činije da tvrdi kakvu hranu jede komšija za stolom preko puta i još gore da poznaje sve tajne trpeze koja je postavljena. Osim ako je sam nije pripremao a to je već apsurd.

Ekvivalent toga da ti tvrdokorni hrišćanin ili musliman drži lekcije o veri i bogovima je da ti onaj koji sluša Džastina Bibera priča o muzici.

Kao prvo naziv teme je potpuno pogrešan. Teologija koliko znam izučava religiju a religija nema baš nikakve veze sa Bogom već sa kontrolom mase, primitivnim ritualima i retardiranom dogmom a sve u cilju gomilanja profita i moći.
Onaj ko meša Boga i religiju je ratardiran i neču uopšte da raspravljam sa njim bilo šta...
Postoji više načina da dodješ do istine o Bogu, ja sam kroz svoja lična iskustva koji neću sad da iznosim u javno, jer bi ih sigurno pogrešno protumačli... Verujem da svako ima svoj put... Nekad sam bio ateista, čovek od nauke ali su mi neki čudni neobjašnjivi dogadjaji promenili potpuno pogled na Boga, ja uvek sumnjam, gledam na sve sa svih strana ali morao sam da dodjem do zaključka da Bog postoji, ma koliko mi se to činilo nelogično pa čak i sad.
Mnogo je ljudi lažu da su doživeli nešto neprirodno, većinom su to religijski fanatici, koji ne veruju u Boga kad tako smelo lažu...
Naravno ja sve te "neprirodne" stvari i dan danas pokušavam da objasnim nekako logički naukom, mislim da je istina negde u kvantnoj fizici i teorijama o nastanku univerzuma pogotovo u delu u kome se govori o paralelnim univerzumima to jest multiuniverzumu.
Multiuniverzum je večni, bezvremeni, beskrajni niz svih mogućih i nemogučih verovatnosti i stvoren je takav odjednom ne postoji vreme u njemu već samo te verovatnosti. Ako je tako iz te verovatnosti je momentalno stvoreno svesno biće koje ima sve moći to jest Bog. Nakako pokušavam da shvatim ali naša ljudska svest ne može da pojmi večnost i beskrajnost, tako da mogu samo da lupam.
Evo jedan čudan eksperiment koji mi se čini otvara mnoga pitanja
http://www.youtube.com/watch?v=uSnVnyQA8UU&list=FLgosjAMoISUju_OsODhp-sw&index=2&feature=plpp_video