Pravda za Tatona! Zatvor za Urose!

  1. Постоје договорене туче и ако неко хоће да се макља, ето му. А ок су и овако туче ако се не заврше фатално. Постоји кодекс и за те ствари. Мени је лично дебилно да због неког неиживљенох лика кога заболи за фудбал и навијање, настрада неко недужан. У медијима је направљена таква слика о навијачима као највећој болести у друштву. Наравно да међу пар хиљада душа на трибини мора да се нађе и нека будала. Данас се људи плаше да долазе и пошаљу децу на утакмицу. То је тужно. + што су пандури највећа стока, колико сам само пута видео да се курче и иживљавају на клинцима. Тешко је објаснити неком ко никад није био на стадиону.

  2. @Samhain
    De de....znamo sta se vama desilo na tribini ne tako davno :)

    A ovaj flajer vredi koliko i kerov kurac. Mislim da je 10+ navijaca izgubilo zivot proslih godina :(((((

  3. Kodeksa brate nema, i to to dobro znas :) tj. mozda i ima ali ga se niko ne pridrzava
    Kod ugovorenih tuca...to tek necu da pricam...I Grobari i Firma dodjose na ugovorenu tucu onomad, pa car izvuko utoku.

  4. Ummm... Još uvek mi nije jasno čemu te tuče? Zašto se uopšte dogovaraju? Koja je poenta? Navijanje je jedno, a to nešto sasvim drugo i uopšte mi nije jasna svrha toga, pa bih voleo da mi neko argumentuje.

  5. @Gamby
    Da se nas nekoliko ne bi ovde ubilo da ti objasnjava sta i kako, najbolje je da odes na svoju temu o gitarama :)

    bez uvrede

  6. Знам, то је било у Футогу, близу паркинга бившег Интерсервиса, онда кад је погинуо Дејан Димитријевић.

  7. Da da...to znaju svi
    A i Grobari i Firma su zakazali tu "ugovorenu" tucu
    Toliko o nekom kodeksu

    A na zalost nisu oni jedini, koji su tako posli na ugovorenu tucu

  8. @necro: Pa, ako postoji logično objašnjenje - ajde da ga čujem.
    Ajde, argumentuj.

  9. То су појединци.

  10. Јесте, то су појединци, који окупе још 20+ мазгова и волова иза себе. То НИСУ навијачи, тако да за њих онај кодекс не важи.

  11. @Gamby
    Pa zbog mrznje izmedju grupa, prestiza, nerasciscenih racuna....

    Sto se na vecini svirki peglaju metalci i skinsi, pankeri iz drugih gradova i slicno.
    To ti je slicno pitanje...

    Odgovor znas i sam :)

  12. Ево како неко ко нема везе са том причом, објашњава цео феномен. Човек живи
    живот. Зајебан живот, у коме већину ствари које жели нема, окружен је багром дебилима, и испуњен својим незадовољством. То клуб, то није како кад се ложиш на рибу, схватиш да те неће, па те прође жишка. Клуб је некима као породица. Колико пута попиздиш на маторце, али их опет волиш. Изгуби твој клуб, али опет дођеш после две недеље на исто место. Зашто то људи тако доживљавају, немам појма.

    Е сад, човек је под стресом, избије агресија, дохвате се људи због обичне утакмице, али у сржи њихов бес вуче много даље корене, који немају везе са текмом. То је као кад ја уморан од свега и избедачен, одем на концерт и ишутирам бога у металика мајицашима, не зато шзо мрзим њих, већ због неког свог личног растерећења. Сваком је потребан вентил. Проблеми са пеглама око спорта неће престати увођењем закона, мора много других ствари да се промени.

  13. Dao bih ti reputaciju, ali se to ne daje na ovom forumu :)

    U sustini to je to, necu ja sad javno da izlazem svoje razloge zasto idem i na tekme, i na gostovanja, nije to bitno, ali to je u sustini to. Puno mladih nadrkanih ljudi na jednom mestu, dosta budala, uz malo alkohola to moze da se pretvori u jednu rulju.

  14. ,,али у сржи њихов бес вуче много даље корене, који немају везе са текмом.''

    Тако је у случају сваке веће фрке.
    Сећаш ли се оних силних протеста у Грчкој, кад је пандур упутио неком клинцу оловну бомбону и послао га у смрт, тад се цела Атина дигла и све је горело неколико дана. Иза тог беса се, заправо, крију нерешени економско-социјални проблеми, само се чекала нека кап да прелије чашу.

    Нажалост, већина оних који изазивају фрке било где су само неиживљене будалетине које немају паметнија посла.

  15. "Sto se na vecini svirki peglaju metalci i skinsi, pankeri iz drugih gradova i slicno.
    To ti je slicno pitanje..."

    Metalci i skinsi se, da ne kažem, ližu. U do jaja su odnosima, bar u Beogradu. Ne znam kako je kod tebe, ali koliko ja znam, metalci nisu u tom fazonu "Alo brte, odakle si ti? Aaaaaa mrš kući! BAM! BAM! BAM!"

    Jedini izlivi agresije su na šutkama, ali to ne može da se poredi sa ovim o čemu pričamo. Nadje se i na šutki dijabola, ali je to tu mnogo redje.

    Ima i medju metalcima grupica koje jedu govna, gube se u agresiji i stalno, svesno idu iz sranja u sranje. Ti ljudi su isto tako ziljavi i jadni kao i navijači strelci i bodiše, ili one praznoglave ribe kojima je u glavi jedino Oriflejm.

  16. ,,Ima i medju metalcima grupica koje jedu govna, gube se u agresiji i stalno, svesno idu iz sranja u sranje. Ti ljudi su isto tako ziljavi i jadni kao i navijači strelci i bodiše, ili one praznoglave ribe kojima je u glavi jedino Oriflejm.''

    Тачно тако. Амин.

  17. Dobro ali navijaci nisu ono striktno jedna grupa ljudi. Nadju se tu i fenseri, i reperi i skinsi pogotovu, neki pravi "navijac" (fred perry, kacketic, ko iz filma Footbal Factory hehe), neki ludak, neki saban, neko kom je tu samo zanimljivo.

    Nije homogena sredina..

  18. Glavni grad Jordana sa nadvio nad ovom temom!

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.