Prijava

"ДА ЈЕ УБИЈЕН НЕКИ НАВИЈАЧ ГАЛАТЕ,МАРСЕЈА ИЛИ НЕКОГ ДРУГОГ КЛУБА КОЈИ ЈЕ АНТИСРБСКИ ОРИЈЕНТИСАН (ТРИБИНА)ЈА БИХ ПОДРЖАО"

Doticni bi prvo trebao da nauci kako se pise SRPSKI. Znaci sr"P"ski.
Pa onda da pricao o patriotizmu i nacionalizmu. Jer to sto pise cirilicom, ne mora da znaci da treba da pise kao ja kada sam imao 3 godine i zvrljao kevine rokovnike.

A poenta ovog pokusaja recenice bi trebala da bude:

"Nova podela ljudi po kvalitetima se svodi na to za koga navijate. Ako ste navijac MARSEJA - ubicemo vas, jer ste sto posto sekli glave srbima tokom devedesetih. Ubicemo vas sve do jednog , nezavisno od vaseg godista ili pola, jer svi vi sigurno mrzite srbe.
Ako navijate za D.C. United (amerika), takodje cemo vas sve pobiti , iako pojma nemate koja je razlika izmedju Srbije i Sibira - jednostavno cemo vas pobiti jer nas mrzite.
Ako navijate za Olimpijakos ili Paok, vas necemo pobiti, cak cemo se naguziti i pustiti da nas zadovoljite, jer nas vi zapravo volite i svi do jednog ste dobri i posteni. A SIGURNO NAM U ATINI NIKO OD VAS NIJE ZVIZDAO U FINALU EUROBASKETA. ;)"

Ah... ništa lepše, nego piti 'ladno pivo, i uživati u arumentovanoj diskusiji u pola noći!

Smara ova tema jako!
Svi sad dizu hajku! Kao da se dogodilo svetsko cudo!
Krivo mi je zbog decka,ali preterujete!
Kakva pravda,kakav zatvor i ostala sranja! Kao da ce vase misljenje promeniti nesto u ovoj zemlji!
Nasilje je svuda oko nas!
Sto se ne pravi panika kad neko dete,zena ili covek bude pretucen bez razloga?
Sto njihove slike ne stavljate na avatare?
Brukate sami sebe sa svojim "pro evropskim" razmisljanjem!

Skroz Domina. Skoro da covek pomisli da nije taj Francuz umro ne bi imali o cemu razmisljati do sledece gej parade.

Mislim da bi sada trebalo da pustimo tog nesrećnog dečka da počiva u miru

lock

Хм, 'ајде да оживим тему.

Ишчитао сам комплет дискусију и могу да кажем да никада нисам имао такве промене расположења као у протеклих 15 минута док сам покушавао да сконтам шта ко од вас заправо мисли.

Сви сте ви помало у праву; тек кад профилтрирамо оне ставке у којима сте сигурно били у праву, прича би изгледала овако:

-Откад је модерног фудбала, отад је и хулигана. Они делују као противправна екстремистичка организација, која као заклон користи име и иконографију фудбалског клуба; прави циљ формирања оваквих група јесу искључиво интереси појединаца који окупљањем оваквих група желе да се остваре у високим сферама живота(најчешће политици). Јавна тајна је да иза хулигана стоје финансијери који раде као двоструки агенти: прво плате хулиганима да обаве посао, а онда изађу у медије и паламуде о срамоти државе пред осталима и тако аутоматски сперу љагу са себе.
Баш због тога(не знам колико је ово пута речено, ал'да ипак поновим
-repetitio est mater studiorum-), не треба их мешати са навијачима којима је једини циљ да куповином улазнице за текму подрже вољени клуб и викањем и певањем избаце негативну енергију. Они не иду плански да нападају као хулигани.
Пребијања и малтретирања људи од стране хулигана насред улице у по' бела дана одувек је било уобичајено на гостовањима клубова иза којих стоје велике хулиганске групе. Ово вам прича човек који је то доживео и преживео (срећом, само с пар посекотина).
Оно што је заиста јадно је да сви они који се крију иза навијачких песама и продесничарских екстремистичких фраза заправо немају изграђен лични став него само прате гомилу по принципу: ,,Нисам јебао годину дана, нисам пио бенседине и тродоне пет дана и много сам луд због тога, 'ајде да разбијем неког или нешто, али како? А-ха, прикључићу се ,,навијачкој'' гомили! Тако да ће моје насиље добити оправдање!''
Сад, што се нека фрка заврши смртним случајем, то је само зато што је једна од страна принуђена да употреби претерану силу да би се одбранила(што је разумљиво, свако своју страну брани). То је управо било у случају Ранка Панића који се затекао у гомили кад су специјалци улетели и рандом испендречили ликове у маси, јер је свако бранио своју страну. Нико ту не гледа да пази оног поред себе, свако гледа да себе заштити.
Што се тиче оних који су ДОКАЗАНО изазвали насиље, робија ту не помаже, јер наноси држави више штете него користи. Зато је најбоље послати све такве осуђенике на четрдесетогодишњи рад на изградњи инфраструктуре (како високоградње, тако и нискоградње), а онда их у пензију интернирати на неко острво у Јадранском мору. Не треба ићи силом против хулигана-насиље се насиљем не спречава.
Сваки случај заслужује једнаку пажњу, али не и да се од тога прави медијски циркус и спроводи улизивачка лицемерна политика јавног исказивања жалости. Коме је стало и коме је жао, нека запали свећу за жртве насиља-то је морално и исправно. Кога је било баш брига, њега и сад боли брига(не знам шта ће бити ако и он сам доживи насиље).
А на утакмице треба ићи. Навијачи, немојте поклекнути пред хулиганима, него покажите да сте већи људи од њих. Проћи ће и њихово време.

Meni je recimo zanimljivo da kada na Marakani i JNA dolaze Hajduk Kula i Jagodina, onda Pera ne sme da odvede svog desetogodisnjeg sina zbog straha prema huliganima...
A kada na isti taj stadion dodju Milan i Fenerbahce onda je on dupke ispunjen i ti isti "huligani" nisu bas toliko strasni, kao sto se to cini kada stadion zvrji prazan, dok je u kopu 2.000 ljudi (to su ti huligani).

Inace, ko placa huligane?
Koja politicka stranka (posle 2000.)
O cemu vi ljudi pricate?

Pa znate li koliko murija drka te iste "huligane" kada podju na gostovanje? Te ih vozaju nekakvim zaobilaznicama, te ih jebavaju za sve i svasta....

Šmrc. Jadni huligani.

,,Inace, ko placa huligane?
Koja politicka stranka (posle 2000.)''

Не мора бити политичка странка у питању, али свакако да иза свега тога стоји неко добростојећи господин који само посматра са стране и смеје се.

,,Pa znate li koliko murija drka te iste "huligane" kada podju na gostovanje? Te ih vozaju nekakvim zaobilaznicama, te ih jebavaju za sve i svasta...''

Знам, видео сам. Али, јебига, наступило је такво време да ни са чим ниси начисто, да не можеш да разликујеш хулигане и навијаче. Много ће воде протећи док се врати поверење у праве навијаче.

Za Delije i Grobare stvarno ne znam, ali kad imas oko 100 navijaca, koji krenu na neko gostovanje, tu se i ne moze napraviti neka striktna podela ko je navijac, ko je huligan, ko je budala, ko je fin, vec ih (nas) policija sve tretira isto - kao stoku.

,,kad imas oko 100 navijaca, koji krenu na neko gostovanje, tu se i ne moze napraviti neka striktna podela ko je navijac, ko je huligan, ko je budala, ko je fin, vec ih (nas) policija sve tretira isto - kao stoku.''

Па, хулигани се труде да буду примећенији, а навијачи су углавном мирнији.
Сви ми који идемо да навијамо требало би да нашом дисциплином доприносимо позитивном утиску да нисмо дошли као Немци у Стаљинград, него као навијачи на трибине. Нажалост, обично се међу навијаче инфилтрирају и хулигани.

Otkud pa ti znas?
Jel si isao nekad na gostovanje?

Znaci po tvom "difoultu" huligani cim izadju iz autobusa, svako uzima flasu i gadja sve sto stigne, dok se navijaci sklone po strani?

Ишао сам. и свашта сам преживео. Веруј ми, знам шта причам.

,,Znaci po tvom "difoultu" huligani cim izadju iz autobusa, svako uzima flasu i gadja sve sto stigne, dok se navijaci sklone po strani?''
Немој да изврћеш моје речи.
Врло лако можеш препознати ко је хулиган, а ко је навијач, чак и да не пређу у конкретну акцију. Верујем да се ти, као навијач, трудиш да не изазиваш невоље.
Сећаш ли се кад је у Новом Саду пре пар година била фрка по центру града(око хотела ,,Путник''), када је радило чак и ватрено оружје? Шта мислиш, ко је изазвао фрку?
Само ти кажем да не треба све тако прегрубо да се схвата(што је код овако осетљивих тема просто немогуће).

Samo mi kaži jel navijaš za večite, ili neki manji tim?

Ako navijaš za večite, dobro tu ogroman broj ljudi se skuplja i kući i na gostovanjima, i svašta ima.

A kod manjih ekipa, šta misliš kakve pizdarije mogu naprave 76 "huligana", u kordonu od 150 pandura. Nemoj pa ti sad da se praviš naivan.

Da ima huligana ima, ali se u ovoj jebenoj državi sve tako izvrće. Pisao sam i u jednoj definiciji o tome...http://vukajlija.com/navijac/131037

Evo recimo, jedna random ekipa na gostovanju... http://i845.photobucket.com/albums/ab14/PancamoBM/vosa%20-%20Spartak/IMG_0743.jpg?t=1271667328
Za obične ljude oni su samo: huligani, stoka, divljaci, razbojnici, a među njima to sigurno nije baš tako...

@Ming
A sto bi sad ovako neka ekipa ispastala zbog toga sto su maloumnici ubili francuza, ubacili baklju u autobus?

Pa sta mislis preko cijih ledja ce se slomiti koplja?
Pa manje ekipe ce gotovo ni krive ni duzne da najebu

,,Za obične ljude oni su samo: huligani, stoka, divljaci, razbojnici, a među njima to sigurno nije baš tako...''
То је тачно оно што покушавам да кажем и докажем све време.
Хулигани нам кваре репутацију.
Иначе, навијам за локални тим ,,Металац'' из Футога. Значи, искључиво локална лига.

А непријатност сам доживео због ношења црвено-белог качкета(који, иначе, нема везе с фудбалом), што је неки ,,правоверни гробар'' доживео као провокацију. Е, то је оно што је тужно.

,,Da ima huligana ima, ali se u ovoj jebenoj državi sve tako izvrće.''

Тачно тако. И већ сам рекао да се од целе ситуације прави јебени медијски циркус, због чега људи више нису начисто.

"A sto bi sad ovako neka ekipa ispastala zbog toga sto su maloumnici ubili francuza, ubacili baklju u autobus?"

Cilj opravdava sredstva. To je mala cena u zamenu za red i mir na tribinama.

Ne kapiram baš ni makljanje kada je to samo Srbin koji navija za drugi tim. Aj nek mi objasni to neko od vas opasnih? Zbog čega TO rade?

Takodje, ne kapiram ni zašto bi napao ni nekoga ko nije Srbin. To je isto samo čovek koji "navija za drugi tim".