Serije neengleskog govornog područja

  1. Preporucite neke, samo pod uslovom da mogu bar engleski prevod negde da nadjem i da nisu latinoamericke...

    Evo npr La Piovra, iako se niceg ne secam...znate ona italijanska mafijaska serija...

  2. Ta šta ja znam, nije mi loša ona naša "Otvorena vrata" :)

  3. e otkrio si toplu vodu :)

    da se dopunim...preporucite neku seriju neengleskog i nesrpskohrvatskocrnogorskobosanskomakedonskog govornog podrucja...

  4. A šta je sa "Death Note" nisu englezi, a jesu serija... Al' animirana...

  5. aha to je anima...moze i to...samo mi objasni ako te ne mrzi naravno:

    jel ima u toj animi nekih retardiranih medvedica i zeceva kao u onoj Bleech...
    mislim mogu ja da gledam i anime...ali oni Japanci naprave sve kako treba i onda ubace neke smesne pokemone i ostale zivuljke...

    Hvala ti i na ovome sto si pomenuo...

    Ljudi...a neka francuska, ruska, italijanska...

  6. nemacka "Srecna porodica" (Die glueckliche Familie), bila je na rts-u, mozda ste gledali, nije najsrecnija, al zadovoljava kriterijume i nema zivuljke

  7. secam se...al pazi kad se secam...znam da je bila posle Srecnih ljudi...

    hvala na ovom prisecanju...

  8. U Death-u ti nema retardiranih medvedića, mada Japanci imaju običaj da u animama ubace neki geg sa životinjama ili animacijom da valjda opuste malo atmosferu. Al' serija ti jeste isnteresantna po tome što... ma čekaj malo ja sam već pisao definiciju o tome... http://vukajlija.com/samrtno-slovo

  9. Epa hvala ti...sad kad gledam onaj tvoj opis...vidim da mi je poznato ovo...al majke mi...pricao mi jedan ortak o ovome...

    + tamo...

    o tome bas ja pricam...o onome sto si ti rekao u primeru,

    da nije ta anima bila na ultra kanalu skoro oko pola 10?

    Moracu da je nabavim ili bar na youtubu da odgledam.

  10. Death Note je sjajan, a preporučujem i Berserk(moj omiljeni) skroz drugačiji žanr od Death-a. Nema medvediće i tupave živuljke, već neverovatnu priču i impresivnu akciju. Obavezno japansku verziju, ne englesku sinhronizaciju.

  11. Hvala, LesTaT...za to vec nisam cuo, ali imam brata anime-manijaka i nabaljam kad imam vremena...

    Ajde ljudi onda jel zna neko i nejapanske da pridodam...

    (sto ne mora da znaci da i dalje ne mozete da preporucite neku animu ako zelite).

  12. Ajde neko da objasni da li je ovo vredno gledanja:

    Samurai Champloo
    Basilisk
    Claymore
    Hellsing...

  13. Samurai Champloo nisam gledao, ali sam čuo da je jako smešno.
    Basilisk sam čitao i manga je genijalna, anime je verovatno podjednako dobar, ako ti se dopadaju neki natprirodni elementi, mada ne u nekoj paljevinskoj meri, kao npr Naruto.
    Za Klejmor sam samo čuo da je krvav otprilike kao Basilisk, a Helsing je dobar, ali ako imaš mogućnosti da biraš između Ultimate Hellsinga ili običnog Hellsinga, uzmi Ultimate, zato što je radnja skoro potpuno ista, a kvalitetnije je urađen.

  14. Hvala ti veliko!

    Bas se mislim sta da gledam...ovo mi brat preporucio neke naslove, pa reko bolje vas strucnije da pitam.

  15. Death se valjda još prikazuje na Ultri...

  16. Pa vidim ja da mi je poznato.

    Nista, ja sam bar odlucio sta cu da gledam kad zavrsim sa gledanjem vec isplaniranog.

  17. Vidim da se ova tema svela na preporučivanje animea, pa reko da spomenem "Školu života", francuska serija, nije loša, mada je nisam redovno pratio zato što mi je bio nezgodan termin kad obično polazim u školu. Mislim da se davala isto na Ultri.

  18. Hvala, Otaku...dobro sto si i nju spomenuo, jer ovde nije cilj da se preporucuju samo anime kao sto si primetio.

  19. Sad sam malo istrazivao po netu francuske serije, i doso do ovog zakljucka:
    1)Un gars, une fille
    http://www.imdb.com/title/tt0217224/
    neka sitkom-edija, muz i zena, ovo-ono, serija sa Kvebeka...veliki izvozni proizvod u mnoge zemlje.
    2)Kaamelott
    http://www.imdb.com/title/tt0441059/
    Cini se da je jako dobra serija, sa epizodama koje traju po sest minuta otprilike. Neka istorijska zajebancija, isto jak izvozni proizvod...sa preko 700 epizoda.

    3)Engrenages
    http://www.imdb.com/title/tt0477507/
    Krimi serija...nesto ko CSI, al naravno ne toliko napucano i ima malo epizoda, ali vrednih. Isto izvozna.

    Ovako, ko oce nek ih gleda preko neta, ili nek skida s neta, jos ako zna francuski milina, al posto je to redji slucaj...mislim da sve imaju engleske titlove. E sad, ko se snadje u tome, nek javi ovde koje sajtove i linkove je koristio, pa da podeli sa zainteresovanima.

    Ko je vec gledao (a takvi su u promilima) nek javi utiske.

    Ipak, pored toga sto smo dobro izucili srpski serijski program vise puta...zvakamo americke serijetine i divimo se britanskim, stvarno bi trebalo da ne budemo uskraceni i za serije neengleskog tipa.

    Ja kad imam vremena krecem sa gledanjem, ionako je TV prso.

  20. Za sve momke sa vrelog asfalta i one koji se tako osećaju, preporučujem - 'Brigada' ruska serija.

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.