Prijava

А јеби га, ја не знам ни шта је троловање. До јуче нисам ни чуо за ту реч.

Preveliki uticaj glupih osoba.

a da nije zato sto su glupi?

Ма ја то мало тролујем. А ако признам да тролујем да ли трол пропада или је то трола трол па их иза ћошка чека нови зајеб, питају се они. А док се питају, ја извадим сланиницу и нарежем танко. Тролетина. С бијелим луком. Прсте да полижеш.

Kad smo vec kod trolovanja zanima me jedno pitanje. Ako npr na definiciji kao sto je metalika neko troluje i pljuje metalce a neko drugi zna da je trolovanje, pa se pravi da se primio ko je tu koga istrolovao?

Овај што је поставио дефиницију "металика", дефинитвно... Јер је натерао два трола да тролују један другога, тако да их је он обојицу истроловао, иако они нису били свесни да је то трол...

Šajzdarauf.

Ja mislim da je najveći problem to što ljudi nisu upućeni u to ŠTA je ZAISTA trol.

Evo šta kaže Vikipedia.

''У интернет терминологији, трол означава особу чији је основни циљ да својим прилозима изазове што већу реакцију учесника интернет заједница или да на друге начине поремети нормалну дискусију. Тролови обично нису тематски заинтересовани, него наступају агресивно са покушајем стварања раздора у постојећој заједници, дискредитовања особа са другачијим мишљењем или усмеравања тока дискусије у непродуктивном правцу''.

Dakle pravi trol je ustvari jedan veliki attention whore. Komentari su mu uvredljivi i agresivni i uglavnom samo njemu zanimljivi, i čeka sav onako sluzav da se neko primi na njegovu ''foru''. Onda je sav hepi, jebiga došlo takvo vreme ako ti je dosadno, ili ti žena zavrnula slavinu, provociraj ljude koje ne znaš i koji ti ne mogu prići ko u kafani i razbiti pikslu o čontru.

Elem, ljudi mešaju trolovanje i zajebanciju prvenstveno zbog nemanja pojma, iliti neupućenosti. Ili su jednostavno nolajferi i nikad se nisu zajebavali. Pravi ''zajebant'' se prepoznaje po tome što mu komentari retko ili nikad off topic, i uglavnom zamenjuju replike u stvarnom govoru. Dakle ne treba ti posebno istančan smisao za humor i pronicljivost, dovoljno je da budeš pametniji od cele postave ''GRANDA'' i prazne saksije gde je nekada difembahija vršila fotosintezu zajedno.

Lepo piše u Bibliji: "Titule u čitulje, ordenje medj' kamenje i a u pičku materinu, amin."

Sad pošto sam kobjasnio, molim moda da zaključa temu.

или је то трола трол па их иза ћошка чека нови зајеб

Hehehehe.

Dakle pravi trol je ustvari jedan veliki attention whore. Komentari su mu uvredljivi i agresivni i uglavnom samo njemu zanimljivi, i čeka sav onako sluzav da se neko primi na njegovu ''foru''. Onda je sav hepi, jebiga došlo takvo vreme ako ti je dosadno, ili ti žena zavrnula slavinu, provociraj ljude koje ne znaš i koji ti ne mogu prići ko u kafani i razbiti pikslu o čontru.

Какав данак неискуству. Јесте, трол воли да изазове реакцију и наравно да је њему занимљиво, али квалитетан трол и текако може да буде занимљив и другима. Наравно, ретко истролованом. И троловање уопште нема везе са вређањем. Није провоцирање, већ уништавање дискусије, и од оних тролова (правих) које ја знам са сајта, ретко који пише увредљиве коментаре кад тролује, а такође, ретко који уништи квалитетну тему, уништавају углавном глупе теме које људи сматрају квалитетним.
Елем, углавном зајебавају екстремисте и остале. Јер се такви највише примају.
Тролови су саставни део интернета и нешто што исти тај интернет чини занимљивим, али они квалитетни. Проблем је што се свакојаки идиоти сматрају троловима.

Разлика у односу на зајебанцију - трол делује озбиљно.
Друга ствар - кад трол пише, иронија није толико упечатљива, јер превише ироније доводи до тога да људи не знају јеси ли озбиљан или не. То јест, постајеш сумњив, а трол мора да делује озбиљно да би био успешан.
Трећа ствар - Трол улази у расправе, и вешт је у њима.

Ja sam glup za trolovanje, uopšte ga ne razumem.

Ок је не разумети троловање, али је глупо свакога ко постави неку зајебанцију или употреби иронију прогласити тролом. О томе се ради овде. :)

Ma samo sam konstatovao. Ne razumem trolove i ne banujem zbog toga upravo zato što ne razumem. Spem i nekvalitet su nešto drugo - to razumem. Znam značenje termina troll i znam i šta bi trebalo da se postigne time, ali ne umem da prepoznam razliku između trola i čiste zlobe. Meni to na isto izlazi i zato ga obično ignorišem. Osim ako se primim, onda pozdravim majstora što mi uterao.

Eto vidiš, samo pomenem nekog ko me je zajebao i sreten oma dođe :)

Dakle pravi trol je ustvari jedan veliki attention whore.

Kapiras ti do mojega, da prosti ovo dete na izrazu.

Samo da dodam. Jos se manje vidi razlika izmedju trolovanja i zajebancije zbog vida komunikacije ovde. Komunikacija pisanjem je slabijeg kvaliteta od komunikacije govorom jer u pisanju nema intonacije, nema vike, buke kolutanja ocima itd. Ima znakova interpunkcije ali nije to to, ako me razumete, jelte....

Kapiras ti do mojega

Loš troll sinak, loš...

hvala svima na iscrpnim objašnjenjima. nadam se da ćete se složiti da je razumijevanje problema prvi korak ka njegovom rješavanju.

Komunikacija pisanjem je slabijeg kvaliteta od komunikacije govorom

Nema to veze!
Trolovanje je pojam usko povezan sa internetom. Van interneta, pokusaj trola je samo sprdancija.

I dobro, ko su sad najveći trolovi na Vuki?
A ko najveći zajebanti?

Ako npr na definiciji kao sto je metalika neko troluje i pljuje metalce a neko drugi zna da je trolovanje, pa se pravi da se primio ko je tu koga istrolovao?

Овај што се прави да се примио , јер кад те провале да тролујеш ондак ти више ниси трол.

Едит

Убаговала тема па сам морао да обришем Шерлоков пост јер је постављен исте секунде када и Нешов. Чисто да знаш Шерлоче.

http://26.media.tumblr.com/tumblr_lsb6jo2yAg1qi7kbeo1_500.gif

Едит на Едит

Ово намигивање је у стилу "нема фрке , амин" а не у стилу "фацо , вечерас сам сам , дођи и узми ме".

е и пошто видим да је тема одмакла у безпотребну расправу окачићу овај фин текс Гручо Маркса који је све то онако својски кобјаснио да ви и не морате да мудрујете.

УМЕТНОСТ ТРОЛОВАЊА