Prijava

Росонери кобјашњава.

Iako jeste često, pravo trolovanje ne mora da bude jadno.

Još samo čeka da dođe neko i počne prosipati neku teoriju zavjere, u tom trenutku ova bi tema postala kompletna.

Sve ovo bi imalo smisla da nisi u rečenici pre ove uporedio trolovanje sa nekom do jaja zajebanom naukom.
Niko od trolovanja ne pravi nauku. I ne pričam ja o trolovima i trolovanju, nego o ljudima koji nemaju pojma šta je trolovanje, a onda bez problema okarakterišu nekog kao trola. To je taj tip ljudi koji heroin zove drogom.

Cenim da se ljudi na selu najvise troluju. Ne mogu da stavim tacku na to pa bi voleo da neko umesto mene obrazlozi moj stav.

Jer su idioti, ceo život trolujem, a oni misle da sam ozbiljan. Toliko sam dobar.

I zašto ljudi mešaju ironiju i sarkazam.

Mislim da si u prvom postu mislio na sarkazam.

Recimo imaš debelu drugaricu u odeljenju.

Ironično bi bilo da si je sprdao da je debela i da si je nakon 10 godina oženio.

Sarkastično bi bilo kad bi joj rekao da nije debela.

Манчестер, сарказам је појачана иронија. Сарказам не можеш да не провалиш (тј. треба бити тежак дудук), а иронија је много суптилнија.

Sarkazam je sa namerom, ironija nije.

EDIT : Oću da kažem da ironičan može da bude splet događaja, a da je sve ozbiljno ismevanje sa namerom sarkazam, cinizam ili nešto treće.

Је л' вам сад јасно зашто то људи мешају? лололо

ManUtdOwn18

Sarkazam je sa namerom, ironija nije.

EDIT : Oću da kažem da ironičan može da bude splet događaja, a da je sve ismevanje sa namerom sarkazam, cinizam ili nešto treće.

http://www.realx3mforum.com/smf/avatars/gallery/blank.gif

Ироничан је онај исказ којим казујеш нешто, а у ствари мислиш супротно. Сакрказам је то исто, али очигледније, да се неко не би зајебао, па помислио да стварно мислиш то што си написао.

Допуна: Не знам да ли капираш... Ја ти не говорим шта није иронија, та твоја дефиниција ироничног случаја може да прође, већ ти говорим шта још јесте.

Evo pogledao sam sad u Britanici i na Wikipediji.

Sarkazam je tip verbalne ironije.

A ironija kao ironija se deli na verbalnu i situacionu.

EDIT : Mada bih ja ostale primere za razlicite tipove verbalne ironije koje su oni pomenuli, sve svrstao u sarkazam.

Погледај допуну претходног поста.

И погледај дефиниције сарказма и ироније на Википедији, прецизније су него те што си нашао у Британици. Толико, не могу више да се натежем с тобом.