Prijava

Мето сам у спорт, јер неки сматрају спортом, неки хобијем, како год, ако није одговарајући топик, пребаците га...

Волите ли да идете соло или са екипом?
Преферирате језера или реке?
Чамац или обала?
И да ли су у питању планинске реке, брзог и уског тока, или нешто типа Дунав?
Пецате кедере, или идете на капиталце?
Хватате ли грабљивице типа штука, клен, сом; или биљоједе типа шаран, скобаљ, деверика, мрена и такото?
Вараличање или живи мамци?
Неке тајне технике?
Итд и сл, ако имате неке слике, поставите, похвалите се уловом...

Promeni naslov, izgleda neozbiljno.

Наслов ти је говно, ја сам мислио да се ради о фишингу преко интернета. Ш'о не стави риболов, јеба' те фишинг?

То сад морају медатори, или сам ја пићглу па не знадем лоло...
Ајде, да не офтопикујемо, бацајте неке савете, слике, реците своја мишљења, како и шта што се тиче пецања..
Рецимо, по мом мишљењу, пловци су за пичке, осим на телескопима, и не видим драж пецања на тај начин...
Користим дубинац на већим водама, а на мањим искључиво и само удицу са мамцем, без икаквијех олова, пловака, кураца-палаца...
Волео бих да научим да мушичарим, то је техника оних правих пецароша...

ЕДИТ: Па промени Смаре, јебо те цуко, мети "Риболов"...:Д

Uglavnom kedere, mada sam fatala i šarane, a najslađe su mi pale babuške i mrene. Volim da proždrnem skobalja s Ibra, ali ga još ne upecah, ne da se govedo.

Зајебане су те велике...:Д
Кедери су за вечеру што би рекли неки, јер су они вазда били најсигурнији улов, једино што треба то је прихрана и црв/глиста/хлеб...
Ја рецимо волим чеку са репићем, бацим, па кад удари-удари, и такви улови су увек солидни, ни једна риба није испод по киле, рецимо, мене је усрала највећа преко 1,5 кила, нисам мерио, али је била изузетно крупна за то подручије где сам пецао...
И некако ми је боље кад сам пецам, јер нема буке и сталног забацивања од стране других, што ми ужасно иде на нерве, за пецање треба стрпљења, поготово ако се иде на дубинца или ову методу што ја користим, само удица и мамац...
И обалско пецање је кева, јер можеш ко човек да забациш, удариш контру ако нешто загризе и лакше је око вађења рибе и такото, али једина мана је што тако неће пасти неки капиталац, око ког баш мора човек да се исцима...

Промијених :)

Ја сам био само пар пута на пецање, оно чисто зајебанције ради, ватао сам оне мале укљеве и ухватио сам једног гргеча, то је сав мој улов :)
Овај гргеч ми се свидио јер је имао црвена пераја :)

Nije da se 'falim, majstor sam za varalicarenje klena :) .

Od varalice najcesce bombercic sa zveckom.

Bio 2 puta na pecanju i nije bilo toliko loše, uvatio samo jednu ribu za sad, neko malo somče.

Захваљујем на промени имена...:)

Гргеч може голем да нарасте, у селу сам млатнуо пар солидних...:) И ђе је он, ту је вода чиста, нема хемикалија и којекакијех кураца, тако да може да се пије, тако сам чуо...
Такође сам чуо да неке рибе у току мреста мењају боју пераја, нисам сигуран, само знам да се у тада спорЦки пеца, пушта се свака риба која се улови...:)
Пре неки дан сам био на неком језеру са екипом, као неко пецарошко камповање, курци-палци, и нисам нешто претерано задовољан, јер је неко порибио са неким патуљастим Америчким Сомом, много глупа и зајебана риба, има неке бодље на перајима, немереш ко чоек да је скинеш са удице, ем што омета пецање других риба, само она гризе јебо јој пас матер.. Опстаје јер нема природних непријатеља, баш због тих пераја... Штука је гањала једно јато риба, уз другу, неприступачну обалу, па смо због тога одлучили следећи пут да носимо неки чамац, да се окушамо тако...:)

Ја сам иш'о на пецање с ћалетом док сам био клиња. Нисам ни у школу пош'о... Био сам експерАт за бабушке. :Д Једном сам упец'о нешто чудно. Изгледало к'о полу-риба полу-змија, јеб'о те. Сад мислим да је то нека риба гутала змију или обрнуто, па их ја упец'о на гомили. Јебем ли га... Никад да се сетим да питам ћалета шта је то било, ако ни он до сад није заборавио. :Д

Nije da se 'falim, majstor sam za varalicarenje klena :)

Треба знати са варалицама, да се не заглаве за неки камен и такото, плус што свака има технику, не може да се мота на један начин...:)
Рецимо, мој маћори зна да мушичари, мете скакавца и само пљеска, напуни кесу за по сата - вечера...:))
Иде клен на свашта, много је алав, хватао сам и га на овчију џигерицу, вишњу, кромпирову златицу, скакавца, ровца, рибић (репић), жабице, ружно паче, глисту, и курца питај на шта још...:))

ЕДИТ:

Једном сам упец'о нешто чудно. Изгледало к'о полу-риба полу-змија, јеб'о те.

Могуће да је била нека јегуља, мало повећа...:)))

Јебага, ја тражио риболов и такото, али ништа нисам нашо...лоло
Може ође лок па доживимо ону твоју...:Д

ona moa već ima par zanimljivih fotki.
a setih se da sam je otvorio, skroooz sam zaboravijo za to. fala na pocetnik:*

Нема на чем лололо
Ајде пребачај на ону твоју, саћемо да постујемо...:Д

Могуће да је била нека јегуља, мало повећа...:)))

Не разумем се ја толико у рибе, ал' поглед'о сам мало слике на гуглЕТу. Биће да је то то.
http://www.pecarosi.com/images/Jegulja%20Anguilla%20anguilla.jpg
Само некако ми је изгледало к'о да змија гута рибу, јер је глава била у облику неке мале рибе, а тело к'о у змије и још нису били исте боје. Ова слика, рек'о би', највише одговара том опису. :Д

moram palim na slavu za koi minut, prepuštam tebi da budeš admin tog podforuma:)
ps. kul što je ovo zaživelo, OBOŽAVAM PECANJE!

Taj cudni somic je cverglan :) .
A sto se tice grgeca, nebih se slozio, grgec je riba koja zivi u muljevitom dnu i hrani se larvama i ribljom mladji. Pastrmka i recni racici su pokazatelji ciste vode ☺

Nema na cemu

Taj cudni somic je cverglan :) .

Шта год да је, омета пецање у пичку материну, не можеш ко човек другу рибу да млатиш...:)))
Ајд, ко 'оће, нек се пребаци на ову тему, а неко од модова нека закључа ово, пошто већ има слична тема, горе наведена, јелте...:)