Prijava

Не јебе баш претерано :)

Ви'ш одма' си се сјебо.

prokletstvo posledjeg posta

Al ste razvezli priču....izbori, država nam raskolu, propada iz dana u dan,a vi diskutujete o modi i odeći...plus što Siti osvojio titulu...
koe ste vi Ruške i Dakićke, nevera.
EDIT: i Marinkovićke

Al ste razvezli priču....izbori, država nam raskolu, propada iz dana u dan,a vi diskutujete o modi i odeći...plus što Siti osvojio titulu...
koe ste vi Ruške i Dakićke, nevera.
EDIT: i Marinkovićke

У праву си јебено. Србство, Сити и Тома Блажени изнад свега.

Брате, тај лик нпр. обожава јавно да показује киту људима, толико је чувен по томе, да су и песму направили о њему:

Јеби га, изгледа као деген... знаш како кажу изглед уме да превари... а и овде на слици је обучен као да иде код девојчиних родитеља (ћале војно лице) на упознавање
на овим осталим сликама из спота скроз друга прича... види се да је неки дивљи...

Мени кад нека риба каже да сам се баш фино обукао, ја чујем

Јеби ме, нека ме дрља ово камење по гузици, није битно.

а и овде на слици је обучен као да иде код девојчиних родитеља (ћале војно лице) на упознавање
на овим осталим сликама из спота скроз друга прича...

А малопре си рек'о за људе који се различито облаче ово:

То значи да си један очигледно обичан, нормалан младић коме није стало пуно до одевања, па се одатле може закључити да си скроман, смирен, не много амбициозан, опуштен, друштвен, ненабеђен...

А малопре си рек'о за људе који се различито облаче ово:

Еееј еј! није то имало везе са различитошћу само, већ са самим одабиром одеће... друго: претрпоставка је била да је он у обе варијанте ишао на кежуал, необавезну беју, као што и јесте био случај... дакле... то не искључује могућност да би и он некада обукао одело (свадба нпр.) те да га у том издању не бих могао одредити (као ни 90 одсто свечано обучених људи на свадби)... видиш како закључујеш намерно погрешно да ме шатро насамариш...

E, немој сад да се вадиш. :)

то не искључује могућност да би и он некада обукао одело (свадба нпр.) те да га у том издању не бих могао одредити

Па, ви'ш да изглед ипак може да превари и пошаље погрешну или, у најмању руку, недефинисану поруку.

Па, ви'ш да изглед ипак може да превари и пошаље погрешну или, у најмању руку, недефинисану поруку.

на свадби Џими, на свадби је био случај... кад су сви униформисани... у сваком случају остајем при свом да из имиџа може да се извали доста тога, а не мора...

E, немој сад да се вадиш. :)

Нормално да ћу да се вадим кад ме ти убацујеш у глупост, обмањујеш овај поштен народ :)

Нисам одавно био банован...
Поћи ћу од премисе да је Давид један нормалан лик и да уме да цивилизовано прихвати оно што ћу рећи. Уколико Давид (у даљем тексту Он) сматра да полазна премиса није ваљана исправићу се када ми укаже на то.

Посматрам те и твоје виђење одоре на људима око нама. Бићу сад мало ненавидан и позваћу се на други тип одеће и виђења одеће. Морам нагласити да нисам стручан по питању одевања и историје одевања, као ни значења одеће у појединим периодима и куртулама. Следе моје виђење тих ствари и апроксимација твојих виђења на тебе.

Примарна сврха одеће је да нас заштити од сурове околине, било да је у питању клима или живи свет или грубост терена. Може се некако и рећи да је то "природна" функција одеће. Онда на ред долази социопатолошка типологија одеће - овај је паор (не зна даље од своје њиве/краве); овај је ноблес (види га каки је пицан, има и штитоношу); овај је владар (има круну јебем му сунце!). Паор - сирома, неучен, добар у души; ноблес - вероватно образован, препреден, одан народу, заштитник паора; краљ - можда је само понеки саветник образованији од њега и свештеници, богат да не мож више, ту је за нас... То важи у систему касти, а и ту има одступања. Не сећам се колико земаља данас има то уређење (знам за Индију, ако не грешим, да ниси одатле можда?).
Виш, данас, знам доста људи који се облаче кој како стигне и обично су прилично истог материалног статуса (без обзира на одећу), врло су паменти (чак и голи), слушају музику која није у складу са облачењем (ЧАК И КАД СУ ГОЛИ), разних су идеолош убеђења (онај носи шајкачу а оће у ЕУ!! ЕЕЕЕ!!!)...
Ај сад да се вратим на друге видове одеће. Виртуелна одећа илити "а шта ти носиш на вукајлији?". То су аватар, боја позадине, омиљене дефиниције/постери/реакције, аутори које пратиш, дефиниције, постери, реакције....
Ако ћемо тако да судимо, ти си на основу аватара један изиндоктриниран клинац, који нема грам мозга. Да ли сам те лепо описао на основу једног виртуелног одевног предмента? Шта каже мој аватар о мени, моја виртуелна одећа? Да ли стварно мислиш да одећа може и промил нечега о некоме да каже (сем у систему касти)? Ако мислиш да је тако, дај списак и сваку од ставки ћу да ти побијем и моћи ћеш да садиш парадајз само тако. (да сматрам унапред да ће твоја аргументација бити као коље). Разувери ме.

Фино, Дотеру.

ЕДИТ: Добра тема, схватио сам да нисам највећи нолајф на сајту, кад видим да постоје особе које су у стању да у пола 1, пишу мегаломанске постове о начину одевања, дефинитно су прегазили мене за пешес добрих година. Риспект.

ЕДИТ: Иначе је по струци историчар.

Kao i naš David :)

ЕДИТ: Добра тема, схватио сам да нисам највећи нолајф на сајту, кад видим да постоје особе које су у стању да у пола 1, пишу мегаломанске постове о начину одевања је дефинитно прегазио мене за пешес добрих година. Риспект.

То се зове стаж :П

Осим твог виђења мене посредством слике за аватар, не знам шта си конкретно хтео да кажеш. Лепо си класификовао типове одеће, одредио њену основну намену, добро приметио да друштво углавном није подељено на слојеве, наравно, у класичном значењу те речи... и то је то. Сад, ваљда је ту зец... слојеви постоје, понављам не у класичном значењу, али постоје... дакле постоје разлике међу људима... материјалне, културне, образовне... свака од одређених групација људи, постоји као групација управо због различитости, што ће рећи да свака има одређени правац, одређени задатак, интересовање, мотив, особину, својство... многе од њих своју појаву и бивствовање употпуњују различитим, карактеристичним начинима одевања и обележавања дате припадности... веома важно је да то не мора бити нужно... дакле... уколико особа носи одело, кишобран, квалитетан сат, кожне ципеле, шешир са финим ободом, то не мора значити да је банкар или службеник корпорације или слично... али... може јако добро да предложи да особа није раније кривично осуђивана, да особа није недавно дошла у велики град из на пример планинског села, да је врло могуће 3., 4. генерација београдске породице, да је солидно образована, да се креће у културно свесним круговима, да посећује позоришта и галерије... наравно да то не може бити гарант... дата особа може бити и вишеструки серијски убица из бегаљице, али шансе за то су далеко мање од прве могућности... док је затим... веома вероватно да човек ошишан до главе, истетовиран по екстремитетима, са ожиљком преко лица, и предимензионираним златним ланцем око врата... недавно изашао из казнено поправне установе, а теже ће бити случај да је професор на универзитету.... случајеви које сам навео јесу екстремни, дакле, неко ко нема тако наглашену спољашњост свакако неће бити неко кога ћемо лако ставити у одређену групу, али опет, показатељи ће постојати у већини случајева, што ће рећи да је суштина иста... одело може рећи доста о човеку...

Осим твог виђења мене посредством слике за аватар, не знам шта си конкретно хтео да кажеш.

Ти су управо рекао оно што сам ја причао. Одећа и личност, материјално/образовно/психолошко стање немају везе једно са другим. Ти си, пре неколиоко страна, говорио да одећа не чини човека већ да говори доста о њему, и како сам разумео то сматраш за апсолут. Управо си написао нешто што бих ја написао да ти оборим поменуту изјаву (наравно доста поетичније и са конкретнијим примерима).
Да те подсетим, све време на овој теми говориш како одело говори доста о човеку. Џими, са друге стране, говори да је то политички некореткна стеротипизација. Ја, са своје стране, кажем да је то керов курац. Ти из неке пете димензије се, пази сад, одједном слажеш са мном.
Ај се договори сам са собом да ли си присталица онога чега си био присталица неку страну пре или си напрасно постао себи антипротиван и контраобрнут. Кад то установиш саопшти како бисмо могли да наставимо или прекинемо ову расправу на врло леп начин.

Јесам ја овај са курцом на глави или с пичку на леђа?

Бирај сам. По мојој слободној процени, бољи ти је пичколеђ.

Пичколеђ вс Курцочел