Prijava

Е да, шта је вама потребно као идентификација за испите и остало?

na mom privatnom je polovično - neki profesori nisu rigorozni za prepisivanje (sociologija, etika, pravo), a neki daju 6 meseci zabrane pristupa svim ispitima (dva roka)... identifikacija studentskom karticom sa fotografijom...

Indeks, ali to niko ne gleda, nema nas puno i znaju profesori gotovo sve...

Ja sam jednom sedela na galeriji u Sali heroja, odnosno u tom našem amfiteatru, nije bilo mesta i moralo je nekoliko nas da se pentra gore i ja sam odatle videla koliko ljudi prepisuju. A ovi dežurni profesori pričaju međusobno, piju kafu i tako, nikom ništa. Naravno, nikakvog sankcionisanja nije bilo, a ocene devetke i desetke.

Ја сам први пут извалио колико профе на нашем факсу заболе за преписивање на испиту из из увода у теорију књижевности на првој години. Исто Сала хероја (која иначе као да је дизајнирана за преписивање), хиљаду људи са свих смерова. Седи моја колегиница два-три-четири реда испред мене, наоружала се свим могућим пушкицама, а тачно иза ње седи професорка Александра из енглеске књижевности, као дежура. Гледала је цео испит како преписује, није реаговала.

Не знам да ли си полагала социјалну екологију. Е, то је парада преписивања, сви преписују, буквално професорка прилази рендом студентима како би их избацила, јер зна да сви имају пушкице, па глуми строгоћу, чисто ради реда да избаци неколико људи.

Смешан факултет, тај Филолошки.

Значи само код нас треба индекс + лична? Провалили су једног очајника што је скинуо слику из индекса и дао неком другару да полаже уместо њега и од тада избацују са испита ако немаш индекс и личну.

O, da, teoriju književnosti su svi prepisivali... Bar je ono bilo lako, šta tamo da prepisuješ... Šta je metafora i šta je katren, mislim stvarno...

A nisam tu ekologiju radila :) To da neće da odreaguju je istina, jednostavno ih boli uvo...

Bar je ono bilo lako, šta tamo da prepisuješ... Šta je metafora i šta je katren, mislim stvarno...

Реално. Мада, ја сам се мучио да попамтим оне метричке стопе (other than трохеј и јамб), користио сам неке уврнуте мнемотехнике да попамтим то, типа пирих, две сисе -- UU.

:)) Ja nisam bila toliko dosetljiva, nemam pojma kako sam to zapamtila... Al' znam da nisam prepisivala, nisam vešta u tome, a i za toliko mogu da naučim...

I kako na kraju izgleda američki školski sistem?

Kako on postane doktor nauka?

uplatiš 900 evra Miroljubu i eto phd

Ph.D. ili Philosophiae Doctor u naukama osim medicine, se postaje odbranom disertacije, doktorat je za razliku od našeg sistema, najviši i najteži za postići u USA. Čak i u medicini, dr se zove dr iz navike i praktičnih razloga, ali je on poslije faksa samo Bachelor of Medicine, sve dok ne specijalizira i odbrani rad, tj. Doctor's Degree. Tek tada postaje M.D. ili Medicinae Doctor. Kod nas baja pokupi radove studenata, kopipejstuje 10-ak svjetskih autora i gotovo. Treba nas sve pobiti.

900 evra kod Miroljuba na univerzitetu sakramento diplome, šta pričaš bre

ovde kod nas ne znam, pseta pitaj

hahaha pa znate vi štasu naše škoke za te američke pa naša deca uče u petom razredu šta njina uče u osmom

zato su nas i bonbardovali

Inace cuo sam da se u americi za 2 dana i 40 dolara polozi vozacki ispit za auto.. Ali im to sve naplate na zdavstvenom osiguranju i slicno...

Ne znam kako ovo da ti kazem ali I kod nas ti treba dva dana. Jedan dan polozis test,drugi dan polozis voznju

Ne znam kako ovo da ti kazem ali I kod nas ti treba dva dana. Jedan dan polozis test,drugi dan polozis voznju

Nope, ja polozio i testove i voznju za jedno jutro.

A za pare, jedan lik iz Bosne sto vozi kamion po Americi rece da placa registraciju za njegovog nekog Golfa 5 2.0 oko 50-ak dolara godisnje.

Verovatno je tvoj poznanik invalid sa 90% telesnog ostecenja