Prijava

Ja mislim da Dobri Bog ne zeli da mislimo da on postoji... Verovatno bi se svi ljudi pravili dobri kad bi znali da Bog postoji i ako nisu u dubini duse a posto je ovaj zivot na zemlji kao neki test Dobri Bog se krije od nas da bi video kako ce da se ponasamo... ne verujem da postoji satana to mi nekako komicno iz razloga sto je on znao za Boga i njegovu neogranicenu moc a ipak se odlucio da bude protiv njega znaci retardiran je dobro zna da ne moze da pobedi a ipak srlja u propast... Pre bi rekao da je satana gospodar retarda nego svog zla...

Ja mislim da Dobri Bog ne zeli da mislimo da on postoji... Verovatno bi se svi ljudi pravili dobri kad bi znali da Bog postoji i ako nisu u dubini duse a posto je ovaj zivot na zemlji kao neki test Dobri Bog se krije od nas da bi video kako ce da se ponasamo... ne verujem da postoji satana to mi nekako komicno iz razloga sto je on znao za Boga i njegovu neogranicenu moc a ipak se odlucio da bude protiv njega znaci retardiran je dobro zna da ne moze da pobedi a ipak sralja u propast... Pre bi rekao da je satana gospodar retarda nego svog zla...

Ово је за потпис на форумума разним :Д

A sto bi nas dobri bog testirao kad nas je on stvorio takve? to je kao da testiras televizor koji si napravio dal ce da radi ko bojler ili fen :D

а можда је Бог намерно пустио сатану да истрипује како може да заузме његово место да види како ће овај да одреагује и овај се занео, покушо и издуво? можда је и њега тестиро ко што кажеш и нас да тестира.

а можда је Бог намерно пустио сатану да истрипује како може да заузме његово место да види како ће овај да одреагује и овај се занео, покушо и издуво?

А мени причали да бог није психопата...

па није, што, мора да се види ко је лорд а ко ће да испадне сиса

Срећа те није свезнајући те мора да проверава.

па никад није ни реко да зна будућност, можда неке основе, око другог доласка и то, али не до танчина

bog i džavo su dva podjednako jaka principa di je materija tamna koegzistentna i koeternalna s bogom koji je čista delatnost i duh, zato je gospodar tame podjednako jak kao i bog a čovek je samo igračka na toj pozornici večnog dualizma sila koje se kroz njega ispoljavaju MANIHEJSTVO FTNJ

bog zna budućnost, koj vam je.

Ako je Bog gospodar univerzma, da li to znači da on bleji negde iznad Svemira? I ako da, i uzmemo u obzir da je najbrža brzina u prirodi brzina svetlosti. Da li Bog sada gleda nastanak Zemlje, a nas će videti kroz par milijardi godina?

не значи, у теорији ваљда је свеприсутан

mojne lupate. bog je natprirodan i ne može da se pokorava zakonima fizike, on je transfizičan, metafizičan, štagod, on je uzrok svih zakona u prirodi.

naravno da može da vidi u budućnost, zato što bog nije u vremenu, već obitava u jednom večnom 'sada', jednim intelektualnim činom vidi celu večnost 'odjednom', to što se mi pitamo da li on može da vidi budućnost je posledica našeg konačnog razuma koji je nužno vremenski, dok je bog beskrajan intelekt koji je večan, nepromenljiv, van vremena sebe samog misleće jedno koje misleći sebe misli sve što jeste, jer u samoprezenci njegovog mišljenja nalazi se prezenca bitka

edit: nee nisam na drogama lolo

не значи, у теорији ваљда је свеприсутан

Воајер значи? Цццц.
Стани, ако он натприродан дође у природу, хоће ли се природа прилагодити њему или он њој. Пошто ценим да би нешто натприродно довело до великог срања ако је то исто у природи. Е сад, пошто није логично ни да се Бог покорава законима природе којих је он сам узрок, да ли то значи да је Бог најебао од сопствене креације? Да му се то нешто отело контроли.

И како је у времену пре времена, док није постојало ништа Бог живео? Морао је да хаса нешто, а ако није било ничега, да ли то значи да се Бог добро регенерише, па откине себи ногу, поједе је и после неког времена му израсте друга?

kentaki frajd čikin je star kolko i bog

A zamisli situaciju riknes i odes kod boga i pitas ga ono sto te ceo zivot muci: Boze a koja je svrha postojanja ljudi i tebe
e sad razmisli razocarenje kad ti kaze: Pa vidis, ne znam i ja ceo svoj zivot radim na predpostavkama kao vi ljudi O.O
Mislim kad ti sine ideja u trenutku tipa-pogledas zemlju koja ima organizme od amebe preko volvoksa i zeca,zirafe do coveka. sad to uredjenje prenesite na svemir i coveka stavite negde kod bitchara koji je nesvesan postojanja onih iznad njega koji ga studiraju i posmatraju .nekako ne mogu da uhvatim ovu misao hocu da kazem i tog boga je morao da stvori neki bog i tako u nedogled lolololol

Е, ја бих волео да ставиш знак интерпункције кад пишеш и када је потребно, јер је тешко разумети шта желиш да кажеш. Елем, што се мене тиче, превише ми је лабилна теза да је универзум настао пуком случајношћу, мишљења сам да је наш свет и живот на њему настао деловањем неке врсте интелигентне енергије, бића на вишем ступњу развоја од нас итд, бога ако желиш, али тај бог сигурно није у никаквој корелацији са Христом, Будом, Мухамедом и другим. Дошао је, урадио своје и отишао, сада га боли јајо шта ти радиш овде, како се понашаш, дајеш ли милостињу, сисаш курац, а имаш курац и сл, вероватно само повремено прати да не дође до неке катаклизме, да се не би марва самоубила, а иначе је велики кулер.

Па у суштини, када се води дебата о Богу, или о богу, реално гледано, стари народи су морали нечим објаснити нешто што не разумеју. Ватра, Звезде, Сунце, Месец, Ванземаљци, Диносаурси, Поплава Нила, Поплава Тисе, Гром, Облак.
Данас имамо науку, бог или Бог није више толико потребан.

А наука свеобјашњива каква је, има одговоре на сва питања. Не. Људима је потребан бог, невезано за то да ли постоји он или не.