Prijava

Jova, vidim ja da si ti esenesdeovac. Dosta toga pišeš je jedna verzija istine. Treba pogledati i drugu stranu. Nama Srbima odgovara da imamo idole pošto još ni Tita nismo preboljeli. Vladavina Milorada Dodika je apsolutistička. Što se njega tiče RS može da završi U Prnjavoru, a tako se i ponaša. Nijie tačno da su sve nadležnosti izgubljene za vrijeme njegovih prethodnika. Ne zaboravi da je on bio premijer 1997. Upravo tad je krenulo osipanje svega. On je sad igrač na političkoj sceni, i uopšte nije tačno da ga ne podržava međunarodna zajednica. Što se tiče sukoba sa Sarajevom, radi se o skretanju sa pravih problema, a u tome podjednako učestvuju sve tri strane. Ne kažem da su išta bolji i ovi ostali na političkoji sceni. Ali, predstavljati da se srpska opozicija udružila sa drugim narodima da skloni Dodika je glupo. Da li si zaboravio kako je Milord prvi put došao na vlast?! Za mene je veća nesreća što se jedna ljevičarska stranka prebacila skroz desno. Ipak možda je to pokazatelj kolektivne pomračene svijesti ovog naroda, jer ako su ljudi prešli u SNSD iz SDS-a boreći se za veća socijalna prava i bolji životni standard, zašto su posle par godina dočekali da pišu kao ti "Kriza je jebiga, nema posla, al živjela RS". To što si napisao može se skontati samo gledajući RTRS, koji bajdevej uopšte ne gledam, pošto su nezavisni od plitike ko i Republika Srpska u spoljnoj trgovini. Milorad će proći kao Sanader jednog dana i vrlo brzo će ga posle toga masa zamrziti.

Ja sam čuo iz priča ljudi koji Dodika znaju lično da je čovjek generalno na mjestu, da hoće svima pomoći, bez obzira na naciju, e sad možda su i te priče njegova propaganda.

Nevezano za park, kome je u interesu da se u Banjaluci ne pravi veliki poslovni kompleks od 20 spratova, sa hotelima, kurcem-palcem i sl. ?

Vjerovatno onima koji ne žele da RS napreduje, koji ne žele da se gradi, da se otvaraju nova radna mjesta i sl.

Ko još normalan protestvuje protiv izgradnje i napretka?

Takođe, očigledno je da je protest politički, ali zašto su licemjerni, zašto koriste jedan nebitni park za političku kampanju. Što nisu muda, pa kažu otvoreno, organizujemo miting protiv SNSD-a, na trgu Krajine! Da vidimo koliko bi onda ljudi došlo na miting?

U Srbiji su bar protesti bili uvijek čisti, znalo se ko protestvuje protiv koga. Opozicija je pravila milion protesta protiv Slobe, i znalo se zašto se protestvuje. I on je pravio kontramitinge i opet se znalo ko tu dolazi i zašto.

A ovi koriste razne gluposti tipa, Picin park, RTV taksa, park ispred Palate Predsjednika, i ostale nebitne stvari da se bune protiv vlasti.

Jeftino i licemjerno.

I da je Dodik neki ultranacionalista, kao što neki tvrde, vjerovatno ne bi imao odlične odnose sa DS-om. Dodik je po meni, realista, on je npr. uvijek pričao da je za podjelu Kosova, kad to u Srbiji niko nije smio da kaže, a sad bi svi to oberučke prihvatili, ali kurac, ne daju nam više ni to.

E moj Jova, u Republici Srpskoj se odavno ne smije javno iznositi svoje mišljenje. Mašinerija Milorada Dodika ide dotle da bilježi sve koji su na mitingu i gleda posle kako da ih sjebe, da li za posao, da li za neku dozvolu, itd.

Evo ti primjer iz Šamca. Kad je otvarala Frukta svoj market tamo (ima Frukta i u Banja Luci) prijave za posao si nosio u Opštinu. Obavezan dio prijave je bila kopija članske karte SNSD.

. Mašinerija Milorada Dodika ide dotle da bilježi sve koji su na mitingu i gleda posle kako da ih sjebe, da li za posao, da li za neku dozvolu, itd.

Ovo mi zvuči kao neka teorija zavjere. To ni Slobo nije radio.
Moje je mišljenje - da je zaista takvo ogorčenje naroda protiv vlasti, bili bi organizovani pravi protesti bez obzira na poslijedice i to Dodik ne bi mogao da spriječi. Nije on Sadam, jebote. Druga stvar, postoji i druga propaganda, a ne samo Dodikova. Sjeća li se neko novina "Prst" ?

Treća stvar, da je vlast tako loša, ne bi dvaput zaredom ubjedljivo pobijedila.
Četvrto. Da ovi misle da mogu nešto da urade, organizovali bi se znatno ozbiljnije jer bi bili ubijeđeni u pobjedu opozicije na izborima - ali pošto znaju da od toga vjerovatno nema ništa, onda ovako rade izokola. I rade vjerovatno iz ličnih interesa i zarad samopromocije, a ne zato što misle da mogu nešto promijeniti.

Jovičiću, puno si napisao, a ništa konkretno nisi rekao.

Ovo mi zvuči kao neka teorija zavjere. To ni Slobo nije radio.
Moje je mišljenje - da je zaista takvo ogorčenje naroda protiv vlasti, bili bi organizovani pravi protesti bez obzira na poslijedice i to Dodik ne bi mogao da spriječi. Nije on Sadam, jebote. Druga stvar, postoji i druga propaganda, a ne samo Dodikova. Sjeća li se neko novina "Prst" ?

Treća stvar, da je vlast tako loša, ne bi dvaput zaredom ubjedljivo pobijedila.
Četvrto. Da ovi misle da mogu nešto da urade, organizovali bi se znatno ozbiljnije jer bi bili ubijeđeni u pobjedu opozicije na izborima - ali pošto znaju da od toga vjerovatno nema ništa, onda ovako rade izokola. I rade vjerovatno iz ličnih interesa i zarad samopromocije, a ne zato što misle da mogu nešto promijeniti.

Tebi zvuči kao teorija zavjere, a meni je nešto što sam na sopstvenoj koži osjetio. Ti si zaista neobaviješten ako misliš da su ijedni izbori dosad bili demokratski, i da nije bilo krađe glasova. Svaki birački odbor poravi izlaznost za 10%. Centralna izborna komisija je jedno uslužno tijelo čije usluge možeš da kupiš gotovinom ili nekretninama. Njihove glavne usluge su nevažeći listići i listići pristigli iz inostranstva.
Ipak, sutra kad ne bude Milorada, na vidjelo će isplkivati pravi problemi: Dugovi, Nema Proizvodnje, Nema Posla, Nema Hrane! Tad i neće biti važno ko je vlast, pošto će u dogledno vrijeme prodati elektroprivredu ili elektroprenos i eto ti ga. Od Republike Srpske ostaće samo prenatrpana administarcija i sve javne službe koje neće imati plate, na vlast će doći tajkuni sa puno para, ispred kojih će biti marionete, a narod će Evropsku uniju da gleda u novinama koje nam budu bacali iz aviona pošto za televiziju i prave novine nećemo imati.

јовичићу, сад ћу натенане да ти изодговарам. мада мислим да ово:

Ja sam čuo iz priča ljudi koji Dodika znaju lično da je čovjek generalno na mjestu, da hoće svima pomoći, bez obzira na naciju, e sad možda su i te priče njegova propaganda.

у старту онемогућава наше разумијевање. и поред овог "е сад можда..." дијела. :)

Samo nešto ne znam, ako ove otjeraju s vlasti, koga će boljeg od njih dovesti na istu.

ако ово није један од оних наших главних проблема, не знам шта јесте. онај фазон "ћути, ови су и добри каквих све има", то јест "нема нико бољи од ових, ај да се ми држимо њих, бар смо живи". то је управо оно што нас кочи да помислимо да можда и има неко бољи и да нам може бити боље. политичарски морал на страну, сви знамо какви су. али ови га баш претјераше. или ти не видиш да живиш у једнопартијском систему?

Koliko me pamćenje služi za vrijeme vlasti SDS-a i PDP-a bilo je još više kriminala, korupcije i ostalog.

слабо те служи. ја сам прије десет година могла да радим шта год пожелим само са својом стипендијом, да не сппомињем плате укућана. криминала је било али другачије врсте од данашњег.

Ovi kradu, ali bar imaju kakvu takvu ekonomsku politiku, i znaju se postaviti čvrsto u odnosu na Federaciju i međunarodnu zajednicu

ту смо. додик и великорепубликосрпска пропаганда. ОНИ ОЋЕ ДА НАМ УЗНУ РЕПУБЛИКУ!!! а то нити може да буде нити ће да се деси, само одлично служи да оно рурално-патриотско становништво заплаши и приклони уз своје скуте: неће додо дати да вам балије освану на кућном прагуо, не да додо усташама да вас покољу. шкк?

и, даље у том маниру, настављаш:

Dodik nekome mnogo smeta, ali taj neko nije u Republici Srpskoj, nego u Sarajevu. I zato oni smišljaju sve moguće načine da podrivaju njegovu vlast ovdje i da okrenu narod protiv vlasti. Među tim protestantima ima dosta ljudi iz nevladinih organizacija, a i nemali broj nesrpskog stanovništva, a skoro svi su protiv SNSD-a. To je suština. Otjerati Dodika, i u tome im naša opozicija pruža svesrdnu podršku, ali mislim generalno, ako u tome uspiju, da će sve to na kraju imati negativne poslijedice na kompletnu RS.

додик некоме много смета, али тај је у бањалуци. то сам ја. и сви други који имају имало мозга у глави да не насједају на приче да злокобно сарајево оће да нас сатре, а на првом мјесту нашег заштитника доду. и да они то све организују. оно јеботе. наравно, они то у медијима преносе више него наши, јер им, наравно, одговара, и јер, наравно, наши неће да преносе. о медијима ћемо послије.

а ово "несрпско становништво" што наводиш да учествује у протестима... не вјерујем да на том нивоу могу да разговарам. јашта, муслимани и кроати би срушили додика само да им дође сдс. зна се колко су несрби луди за сдс-ом.

опозиција, ако имало пратиш дешавања, слабо какву подршку пружа. један дан се појавили на протестима (протестанти их тјерали, али су режимски медији нон-стоп објављивали њихове слике ако да су они предводници), једном разговарали у скупштини и ево сад што чава не одустаје. и не треба да одустаје.
прљави послови треба да се испитају, па ма у којој странци они одрађивани. или не?

међутим, овдје уопште није ствар оће ли се додик и снсд срушити. они су толико јаки да сигурно и неће. мислим, ај да не будемо идеалисти. мада, ко зна. поента је да више не ћутиш и не гуташ срања која ти сервирају и још им одушевљено пљешћеш ручицама кад оперу нових пет милијончича и дивиш се растућим имањима прецједника и државних функционера. него, ко год био на власти да зна да нема зајебанције. бар не у толикој мјери. или бар да се потруди да своје мутне радње добро замути, а не ко ово - јебе нам се што се на први поглед види да је све нерегуларно, јер не можете нам ништа. ако ти волиш такав однос, ок.

(саћу мало да одморим па настављам)

слабо те служи. ја сам прије десет година могла да радим шта год пожелим само са својом стипендијом, да не сппомињем плате укућана. криминала је било али другачије врсте од данашњег.

I ja sam prije 15 godina sa 100 maraka bio boss i hadžija al' opala marka, jebiga, poskupila nafta jedno 7 puta od tada, rezerve zlata se smanjile, nema više one marke, nema više tu snagu, a sigurno Dodik nije glavni krivac za to. Aman ljudi sranje je u čitavoj Evropi, koji je vama kurac? Ljudi u Španiji žive isto kao i mi, ne varajte se da je kod njih bolje.
A što se vlasti tiče: počelo je od SDS-a pa preko onih 'mozgova' oko Ivanića, pa Čavić... I sad će kao narod 'da kazni' Dodika i opet će uzjahati Čavić i sve što smo imali će nestati jer bi taj prodao i dijete rođeno a ne državu (ako se samo sjetimo prodaje nadležnosti i prenosa istih na državni nivo; nije Dodik tome kumovao već misje Čavić i svita oko njega a ta ista svita dobro zna koliko se para odjednom stvorilo na njihovim računima, auuuuu).

Nevezano za park, kome je u interesu da se u Banjaluci ne pravi veliki poslovni kompleks od 20 spratova, sa hotelima, kurcem-palcem i sl. ?

Vjerovatno onima koji ne žele da RS napreduje, koji ne žele da se gradi, da se otvaraju nova radna mjesta i sl.

Ko još normalan protestvuje protiv izgradnje i napretka?

браво. сви људи који протестују су у ствари државни непријатељи и циљ им је да се република уруши, да се сјебе и ово што се још није стигло сјебат. јесте, да. ево ја прва хоћу да се у бањалуци ништа не гради, не ради и не приврјеђује и да ми преполове плату и да ми повећају цијену хљеба на 5 КМ. немој да си смијешан.

и кажи ми, ти си видио тај пројекат? аје шибни слику рендера или идејног рјешења, пошто нас СВЕ занима шта ће ту да се изгради. о, ниси? видиш, није нико. започела се градња а да се и не зна шта ће се градити. у једном извјештају се каже да ће бити 16 спратова, у другом се каже да ће бити 20, у регулационом плану нешто друго, и тако укруг.

укључи мало кликере. нико није јебено против градње. али јесте против градње:
онога што ту није предвиђено рег. планом,
онога што се не зна шта ће бити,
онога што је, изгледа, толиких димензија да је питање како јеботе уопште може да се исфинансира (ел знаш колко кошта градња 200000 метара квадратних?),
онога што гради лик који је већ био на суду због малверзација око медицинске електронике (лако ти је кад си додин кум),
онога што се гради на мјесту зелене површине (да, и то, између свега осталог),
онога чија је градња подразумијевала сјечу панчићевих оморика (које су заштићена врста, законом је забрањено да се сијеку),
онога чији свеукупан процес добијања дозволе и изградње има хиљаду неправилности (о томе сам већ нешто писала)
онога што се гради на земљишту у центру града чији имовински односи нису ријешени (распитај се), и
онога што се гради на земљишту које је купљено за 4 милиона марака? 4 милиона? јбт, па мој плац у борику вриједи милион, је л' капираш? а мањи је двајес пута.

Takođe, očigledno je da je protest politički, ali zašto su licemjerni, zašto koriste jedan nebitni park za političku kampanju. Što nisu muda, pa kažu otvoreno, organizujemo miting protiv SNSD-a, na trgu Krajine! Da vidimo koliko bi onda ljudi došlo na miting?

протест је антиесенесдеовски само зато што је снсд ово све наведено омогућио.
и, ако имало пратиш и знаш људе који долазе на протесте, или бар виркаш у фб групу, видио би да се не промовише, макар не јасно и гласно, ниједна политчка партија (напротив, забрањује се!), а да су неки од људи који су нон-стоп тамо чланови снсд-а. и наравно да је политички. ова питања су политичка ствар. и треба да се покрену увијек, без обзира на странку која је на власти.
сад је то снсд.

A ovi koriste razne gluposti tipa, Picin park, RTV taksa, park ispred Palate Predsjednika, i ostale nebitne stvari da se bune protiv vlasti.

Jeftino i licemjerno.

видиш, у нормалним земљама се грађани буне против конкретних разлога које власт ради погрешно, а не против апстраховане власти и једне политичке партије. мени не смета додик на власти још 100 година ако ће да ме испоштује. мене и остале грађане и наше захтјеве и наша права, јбт.
то што ти то зовеш лицемјерним и јефтиним је само знак да мора много да учиш. али, у (оваквој) есенесдеовској владавини коју, врло очито, подржаваш, нећеш богме много да научиш.

и сад би ти да ми сви најрадије изађемо на улице и скандирамо против снсд-а, а без неког конкретног разлога? ма дај. разлоге имаш. конкретне. теби ако не смета што те држава циједи кано марко суву дреновину и што ти га завлачи у свако вријеме и на сваком мјесту, ти знаш шта ти је чинити у октобру.
као што знамо и ми остали.
(овдје да нагласим: ја живим, јово, много добро, да сад не образлажем/патишпањишем. ал шта ћемо с онима који се нису снашли? и ево, ја која јесам, опет кажем да не ваља таква политика и такав однос власти. не може више, не дам.)

:опет одмарам:

Jel ba Kiflo, a ko je dao mandat za sastav vlade Dodiku kad je vlast preuzimana? Jel znaš možda? Kakva je to demagogija oko Dodika? Jel ti pogledaš šta napišeš? Čovjek prodao skoro sve što se prodati moglo. Instant podigao životni standard, osnovao IRB. Ta sredstva su već isparila, između ostalog i udžep njegovog sina da napravi voćanjake za 7 miliona maraka da se jadan ne drogira. Iste pare kao kredit jebeni za stan od 50000 maraka moraš da čekaš 6 prokletih mjeseci, a papira treba moš biblioteku da otvoriš. ipak, vjerovatno ti prija tu u Doboju da se grade kule u banjaluci, a u Doboju oće i željeznice da zatvore, vjerovatno ti prija da Obren i Uroš u Doboju šuruju i vedre i oblače 15 godina. Vjerovatno ti prija što nemaš normalne firme u Doboju, a okreneš prema Jelahu ili Gračanici i zabezekneš se.

Dodik je po meni, realista, on je npr. uvijek pričao da je za podjelu Kosova

молим?
линк ор ит диднт хепн.
па додик је прије претходних избора најавио да ће се реп. српска отцијепити од бих ако србија изгуби косово. то ти је један од масе одговора на питање

da je vlast tako loša, ne bi dvaput zaredom ubjedljivo pobijedila

власт побјеђује због склопа нашег народа који је такав какав јесте. уведи га под шатор, окрени му вола, запјевај са њим, доведи чолу и цецу и - ево га!
али, опет да поновим, није овдје тема да ја сад пљујем по додику, рекох да ми не смета нико ако поштује моја основна грађанск права.
али џаба, морам опет да се враћам на то, јер ти стално и пасионирано величаш снсд.

Četvrto. Da ovi misle da mogu nešto da urade, organizovali bi se znatno ozbiljnije jer bi bili ubijeđeni u pobjedu opozicije na izborima - ali pošto znaju da od toga vjerovatno nema ništa, onda ovako rade izokola. I rade vjerovatno iz ličnih interesa i zarad samopromocije, a ne zato što misle da mogu nešto promijeniti.

то су ГРАЂАНИ, схвати. немој много да читаш глас и гледаш ртрс, оће човјек да отупи од тога. не организују се да побиједе на изборима него да затраже права која су им загарантована у ПРАВНОЈ држави, и оће да сачувају свој град (ниси се још упознао са случајем кастел, видим). ко год да је на власти.

и управо су тако неоргнаизовани јер их нико не организује.
али не, наравно, ти мислиш да хоће само да се самопромовишу. ај сад реци - шта имају од самопромоције ако им она неће помоћи да побиједе? слику на неком веб порталу? браво, то доноси и пичке и паре.

ет кифла и шећер:

I ja sam prije 15 godina sa 100 maraka bio boss i hadžija al' opala marka, jebiga, poskupila nafta jedno 7 puta od tada, rezerve zlata se smanjile, nema više one marke, nema više tu snagu, a sigurno Dodik nije glavni krivac za to.

нисам ја ни рекла да је додик крив. одговорих јовичићу који је рекао да је боље сада него прије. што није тачно. а ваљда знам и ја нешто о економској кризи. елем, ако си у толикој економској кризи, како јеботе градиш и зграду владе и све остало, укључујући и ову сад спорну градњу? како? испитајте ви мало ко је тај инвеститор (миле радишић) и откуд њему толике паре. м? нема података о финансиијама дотичног? у, које изненађење.

плус нешто што заборавих да споменем, на конто овога антисрпског дјеловања из сарајева које све ово организује. фирма која изводи радове је из сарајева.
ево нешто о њој из гласа, да сад не уводим неке "антирежимскоесенесдеовске" изворе.
http://www.glassrpske.com/novosti/vijesti_dana/Lagumdzija-trazio-reket-od-35-miliona-maraka-DOKUMENT/lat/51662.html

а о додином и лагумџијином пријатељству више стварно не треба трошити ријечи.

ЕДИТ:
главни, теби не одговарам, јер нема потребе, ми се контамо :)

ЕДИТ2:

Mašinerija Milorada Dodika ide dotle da bilježi sve koji su na mitingu i gleda posle kako da ih sjebe, da li za posao, da li za neku dozvolu, itd.

Ovo mi zvuči kao neka teorija zavjere. To ni Slobo nije radio.

теорија завјере мај ес. видиш, у почетку су дротови сликали ове протестанте. послије су престали, јер је ионако нет препун слика, које они сами постављају. не боје се, јебига. све то лудо што протестује.

Jel ono Dodika zovu Mile Ronhil?

о медијима. само један примјер, да не смарам.

до прије неколико дана, портал гласа српске је, као и сви други, имао опцију коментарисања на своје чланке. и, на један од њих, који наглашава учешће опозиције на овим протестима (и објављује само њихове слике, без других људи који су ту данима), дошли људи и коментарисали да то нема везе с тим, да се ради о бесправној градњи, изнијели чињенице о овоме и ономе. кад види пошље: коментари обрисани. ајмо опет. и опет. и опет. оно јадниче што брише се тај дан нарадило ко никад. и онда рекоше. е нема коментарисања више.
провјерите ако не вјерујете, а постоје принтскринови обрисаних коментара.

и, да не скрећемо тему у "за или против додика", јер јовичић (и њему слични) тако потврђују тезу да је све ово у ствари организовани злочиначки подухват против милог миле ронхила (у праву си, главни) и, поготово, против реп. српске.

само једно питање за јовичића: како објашњаваш то да власти (и градске и министарство) не дају увид у та спорна документа? и поред тога што су обавезни да дају, и поред петиције коју је потписало 6000 људи, и поред чињенице да би тако најлакше доказали да је СВЕ У РЕДУ и да је све ово само НАПАД НА ДРЖАВУ.
дајте их, па да се разилазимо.

ево и један пјесмуљак, ликови из португала о пицином парку (подршке су из читавог свијета, бтњ, само пристижу)

http://www.youtube.com/watch?v=MTq1JO7LYnU

Ne živiš u Doboju i ne lupetaj. U Doboju je palio i žario pokojni Brko toliko da ga se i mrtvog boje dan-danas. Koji Uroš i Obren, o čemu ti pričaš? Marionetice u Ninkovićevim rukama. A Ninković je Dodik? Ili? Šta?
I šta konačno očekujete od kapitalizma? Dižite kredite i otvarajte firme ako mislite da ste toliko sposobni i znate, nemojte čekati da vam država otvara fabrike, nema više Tite i samoupravnog socijalizma, jok.

Dižite kredite i otvarajte firme ako mislite da ste toliko sposobni

неа фрке. ош ми ти средиш код додија да и ја добијем кредит од 3 милиона км ко његов син?
па ћу ја да отворим фабрику, колико год то, боже помози, било штетно за једну државу.

E moj Kiflo jel sad Brko pali i žari iz groba? Ne znam ja za Obrena i Uroša?! Vidjećeš ko će ti biti načelnik na jesen. A čiji je Uroš kruva ti? Da nije možda moj ili je Dodikov?

Dižite kredite i otvarajte firme ako mislite da ste toliko sposobni i znate

Oćeš da ti donesem spisak taksi koje moraš da platiš da bi radio, spisak dozvola i kojekakve birokratije. Oćeš spisak rješenja po kojima moraš razne takse i komisije da namiriš. Uostalom, držaću se one tvoje: Dodik misli za mene!

Видех назив теме, али у првом посту пише да је у бањалукци, а ја колко знам пицин парк је у бг. Е сад мене занима шта је бре са београдским пициним, не може да се прође него мора кроз двориште економског факса, а туда ми је мрско да пролазим. Дакле, што не може да се прође, што је ставлјена жица тј ограда, ко је то платио и да ли се некако може прескочити или заобићи?
П.С. Да ли неко зна докле ће то да траје? МИслим на затварање парка, а не на процес прескакања или обилажења, мада може и то ако је ико мерио.
Хвала.

миле, дедер отвори нову тему за то, ок? :)

пицин је у београду, да, али и овај наш у бл је тако крштен.