Prijava

Не, озбиљно, запазио сам да се од свих школских предмета највише повике диже на математику и на просветни кадар који исту предаје. Да ли је проблем у вама (не брините, мени није, ако ме разумете) или је проблем у стручном кадру који треба да пренесе знање?

Ја мислим да је математика један од најбољих предмета који постоји, волио бих да је разбијам, било би ми забавно... Е сад то што сам ја оперисан од ње и што је никад нисам волио је друга прича :)

Daj više, mislim da polako počinje da smara ovo дећхко.

волио бих да је разбијам,

I ja isto...Pre jesam, išao na takmičenja i to, a onda sam prestao dučim, sad imam dvojku...

Углавном је проблем у ђацима, које боли курац да пробају да науче. Мада заиста има случајева кад су наставници лоши и мрзи их да предају, али ово прво је много чешће.

Све живе које знам, сви су лењи, углавном 90 посто. Мислим и ја јесам лењ зато и имам двицу, ови остали који уче имају 5 и то је цела филозофија.

Matematika mi je nepotrebna. Vrhunac računanja koje mi je trebalo u životu je riješeno digitronom iliti kalkulatorom. Ne osjećam da sam nešto zakinut u tom razvijanju moždanih vijuga matematikom jer ih ja razvijam na druge načine. Koga interesuje - neka se bakće time.

Ja verujem da ti je potrebna ako ne želiš da fizikališeš, društveni predmeti polako probadaju, sve je na prirodnim.

Јер су професори углавном љига, а клинци глупи к'о курац. Комбинација за мржњу било ког предмета, поготово нечег што вуче више од промил мозга.

Требало би мотивисати, али и бити лакши на обарању на поправни. И на поправном.

Ја јебала мату у основној, и забодем у средњу стручну, не знам ич, ал' буде петица. Бем ти школу.

волио бих да је разбијам, било би ми забавно... Е сад то што сам ја оперисан од ње и што је никад нисам волио је друга прича :)

Upravo.

Sve novije generacije sve više mrze svaki predmet za koji nema šverca. Matematika se mora razumeti, ne uči se na pamet. A današnji klinci su ološ kakav ja još nisam video, a mislio sam da smo mi bili ološ u školi, a ispade da smo mi smešni za njih. Neće deca, bitno im da se kurvaju i duvaju, piju i idiotišu, i džaba. Neko drugo vreme, drugi standardi i moralne vrednosti, sve to utiče da se ti esencijalni predmeti ne uče.

Dovoljno im da imaju dvojku, i da znaju da izračunaju koliko košta bomba piva i 20 grama trave.

У основној сам имала профанку која је растурала, оно јесте била строга, остављала на поправни, али ја сам имала 5 увек, све контала, у седмом разреду била на републичком такмичењу.
Сад у средњој ми предаје девојка која је завршавала факс, а истовремено нама предавала. Нема искуство, не може да изађе на крај са ликушама из одељења које све подејебавају и тако. Недисциплина, нерад.. Она више не покушава да објасни, конта нико не слуша и само пише по табли онако, без речи, па ко сконта, сконтао. Имам 5 опет, али ништа појма немам, реално, провлачим се због других оцена. Тако. :)

Јер су професори углавном љига

Ljiga su prema đacima koji neće da uče, ti profesori su se mučili da završi fakultet, koji će im kurac da ih neki balavac sprda.

Фора је само ако си лењ имаћеш 2, ако си вредан имаћеш 5. Знам невероватно глупе људе из мог одељења које имају 5 ладно.

Sve novije generacije sve više mrze svaki predmet za koji nema šverca. Matematika se mora razumeti, ne uči se na pamet. A današnji klinci su ološ kakav ja još nisam video, a mislio sam da smo mi bili ološ u školi, a ispade da smo mi smešni za njih. Neće deca, bitno im da se kurvaju i duvaju, piju i idiotišu, i džaba. Neko drugo vreme, drugi standardi i moralne vrednosti, sve to utiče da se ti esencijalni predmeti ne uče.

Dovoljno im da imaju dvojku, i da znaju da izračunaju koliko košta bomba piva i 20 grama trave.

Bravo.

bitno im da se kurvaju i duvaju, piju i idiotišu

Зато што виде да за такве има више места на свету... Ма, зачарани круг

Иначе, мени је у многим ситуацијама неопходно математичко логичко размишљање и тада проклињем свој дипломатско- филозофски оријентисан мозак

Matematiku mi učiti nikad nije bilo teško, ako dobro razumeš gradivo možeš skoro sve da izvedeš, te stoga ne moraš mnogo pamtiti. Kontam da je najveći problem sa učenjem matematike nerad, jer i jedna propuštena oblast može da blokira dalje učenje, jer se većinom gradivo nadovezuje: da razumeš novu lekciju, mora da znaš staru i tako lančano. A problem nastaje i kada samo jedna karika pukne: kad se jednom propusti razumevanje matematike i neka oblast dobro ne savlada, počne se bubati napamet i uzimati neke stvari "as is", a taj pristup kad-tad dođe u mrtvi ćošak. Sa druge strane, ako si dobro "utreniran", biće ti potrebno značajno manje vremena da savladaš novu lekciju, nego nekome ko će pokušavati da istu nauči uz uzimanje nekih stvari zdravo za gotovo i sa manje predznanja i vežbe.

Ja sam se uvek divio pravnicima i uopšte društvenjacima kada moraju silnu masu nepovezanih činjenica naštebati, recimo 500 strana nekih zakona ili socioloških definicija. Toliko sam se mentalno adaptirao na matematiku i tehniku uopšte, da mislim da bih imao grdnih problema da u nekom razumnom vremenskom periodu naučim prosečan kolokvijum sa društvenog fakulteta.

Čekam Pecu i link za Nije matematika od Drogane lolo
šalu na stranu, ne vole klinci matiš jer mora da se uči bre! I to ne samo u školi, već i kući, što hejtuju najviše.
Meni je matematika oduvek bila nekako neutralna, nit mi smetala, nit sam je voleo, ono, Cukić fazon.

Duče
Ljiga su prema đacima koji neće da uče, ti profesori su se mučili da završi fakultet, koji će im kurac da ih neki balavac sprda.

Зато рекох да се обара на поправни. Да видиш што се ради кад се мора. Ја сам се зајебавала јер ми се могло. Тако сви. Професор успоставља ред на часу. Да, тако се из најгорих извлачи најбоље.