Prijava

Mene pomaze slusanje muzike. Pomaze mi i alkohol, al izbjegavam da ga pijem zbog problema koje imam s nosom, a ne bih volio da panem u tvorza zbog bezazlene stvari kao sto je vutra.

Valsinarb, slažem se sa tobom, većina ljudi su površni. Tako je to. Bilo i biće. I većina nisu zainteresovani za neko pretjerano mozganje i filozofiranje, naročito o tome kako je svijet u velikim govnima. A možda bi trebalo da pokažu malo odgovornosti prema svijetu i da mozgaju i o tim krupnim problemima. Ali to ne čine. I ne osuđujem ih mnogo, niti bilo koga mrzim zbog toga.

Mali čovjek, prosječan pojedinac ne može mnogo učiniti da riješi globalne probleme i da izvadi svijet iz govana. Kad je već tako, on se stara da njemu i onima do kojih mu je stalo bude što bolje, i to je potpuno legitimno. Radi, šljaka, zarađuje crkacivu, pomaže porodici koliko može i ako može, ode s ortacima na pivo. A pivo je, vjeruj mi sjajna stvar. Za razliku od fudbala i sporta uopšte u kojima ne možeš uživati ako ih ne pratiš ili ako bar ne znaš da pikaš loptu, u pivu može da uživa svako. I pivo te povezuje sa ljudima, opušta te, i daje ti pozitivniji pogled na svijet. Samo ne treba pretjerati.

Osim toga, ako baš ni sa kim ne možeš uspostaviti normalnu komunikaciju, znači da je problem u tebi. Moraš znati jezik ljudi sa kojima pričaš. Kad kod nas uđeš u prodavnicu i tražiš cerealije, to ti je isto kao da uđeš u Engleskoj u prodavnicu i na srpskom tražiš žitarice. Skoro isto. Sve što se može reći prostim jezikom, treba i reći prostim jezikom. Precizni, stručni i naučni termini, kao i strane riječi, služe isključivo za one situacije u kojima je nemoguće bez njih iskazati neku misao. A ti si mogao sasvim normalno i bez problema da tražiš žitarice, pahuljice, kurac-palac, nebitno. I svi bi te razumjeli.

Druga stvar, to što misliš da su ljudi neznalice, jednim dijelom si u pravu, ali jednim dijelom se i grdno varaš i podcjenjuješ ljude. Začudio bi se kad bi saznao koliko onih za koje misliš da su nemači pojma mnoge stvari, pa možda i one baš bitne, znaju dosta bolje od tebe. A od svakoga možeš nešto naučiti. I kad bi svi sve znali, bilo bi malo i dosadno.

Zaista bih želio da ti se malo promijeni u pozitivnom smislu pogled na svijet.

Јова
Osim toga, ako baš ni sa kim ne možeš uspostaviti normalnu komunikaciju,

Са пивом увек можеш успоставити комуникацију.

Cekajuci Jovicica

I evo da ti dokažem da nisi ni ti baš sveznajući, niti su ostali nemači pojma.

Pretpostavljam da ti cerealije jedeš, kao nutricionistički osviješten pojedinac, misleći da su zdrave.

E pa nisu, bar ne toliko koliko se misli.

U mnogima od njih se koriste ekspandirane žitarice, koje imaju vrlo visok glikemijski indeks, zato što se iz njih skrob jako brzo razlaže, jer imaju veliku površinu i poroznost. Onda taj naglo razloženi skrob prelazi u glukozu i izaziva inzulinski šok.

Evo jedne studije o tome:

Let me tell you about two studies which were not published. The first was described by Paul Stitt who wrote about an experiment conducted by a cereal company in which four sets of rats were given special diets. One group received plain whole wheat, water and synthetic vitamins and minerals. A second group received puffed wheat (an extruded cereal), water and the same nutrient solution. A third set was given only water. A fourth set was given nothing but water and chemical nutrients.

The rats that received the whole wheat lived over a year on this diet. The rats that got nothing but water and vitamins lived about two months. The animals on water alone lived about a month. But the company’s own laboratory study showed that the rats given the vitamins, water and all the puffed wheat they wanted died within two weeks—they died before the rats that got no food at all. It wasn’t a matter of the rats dying of malnutrition. Autopsy revealed dysfunction of the pancreas, liver and kidneys and degeneration of the nerves of the spine, all signs of insulin shock.

Generalno, i mimo ove studije, pahuljice i nisu baš zdrave, imaju previsok glikemijski indeks, najčešće nisu od cijelog zrna, i suviše su procesirane industrijski. Mnogo bolji doručak bi ti bila dva jaja i crni hljeb. I holesterol iz jaja uopšte nije nezdrav. A jaja su vrlo hranljiva i najidealniji izvor proteina.

I još jedna studija:

Another unpublished experiment was carried out in the 1960s. Researchers at Ann Arbor University were given 18 laboratory rats. They were divided into three groups: one group received corn flakes and water; a second group was given the cardboard box that the corn flakes came in and water; the control group received rat chow and water. The rats in the control group remained in good health throughout the experiment. The rats eating the box became lethargic and eventually died of malnutrition. But the rats receiving the corn flakes and water died before the rats that were eating the box! (The last corn flake rat died the day the first box rat died.) But before death, the corn flake rats developed schizophrenic behavior, threw fits, bit each other and finally went into convulsions. The startling conclusion of this study is that there was more nourishment in the box than there was in the corn flakes.

This experiment was actually designed as a joke, but the results were far from funny. The results were never published and similar studies have not been conducted.

Most of America eats this kind of cereal. In fact, the USDA is gloating over the fact that children today get the vast majority of their important nutrients from the nutrients added to these boxed cereals.

Cereals sold in the health food stores are made by the same method. It may come as a shock to you, but these whole grain extruded cereals are probably more dangerous than those sold in the supermarket, because they are higher in protein and it is the proteins in these cereals that are so denatured by this type of processing.

Власунбраље, ако те занимају разлози, забави се неуромаркетингом - схватићеш да имаш много више сличности са Јеленом Карлеушом но што можеш и да замислиш. Једина разлика је што она нема мозга, док ти свој замараш глупостима и патиш од свакојаких комплекса па му дође на исто на крају крајева.

U prevodu, boli te kurac, sve što ti treba da budeš srećan je internet konekcija.
Lako je tebi. Imaju ljudi i stvarne probleme.

Отприлике. Барем ниси у трипу, да ти више од пола плате иде само на комуналије, имаш више образовање од апсолутно свих запослених а и даље радиш практично најниже радно место за плату од 220 и сви ти дробе како треба да будеш срећан јер уопште имаш посао, питаш се како да исфинансираш више од два нормална изласка са девојком а да ти због тога не исеку моб. Ако ти је баш смор, части се повремено јачим пакетом протока. И сам кажеш да су ти фрустрације настале недостаком секса и да се ложиш на нет.

питаш се како да исфинансираш више од два нормална изласка са девојком

E bre, lako bih finansirao to kad bih imao mogucnosti. Kapiram da je meni teze.

А што немаш? Омладинска задруга убија?

Od biraca nema jebaca, da se tako duhovito izrazim he he.

ШКК ти хоћеш да кажеш??? Јел имаш бре ти макар 15 лета?

Ne znam ni sta si me pitao, zbunjen sam.

Kako sam polozio ispit Merenja, imam potrebu da kazem da su mere prvog posta 3.44 Jovicica i 7 kjurika. Osim toga je interesantan. Imam slican problem, s tim sto mislim da ljudi koji ne znaju srpsku rec za nesto nisu inteligentni, vec bas suprotno. Kao sto neko vec rece popij pivo i ne razmisljaj previse. Mada, ja otako to cinim osecam poteskoce u razmisljanju kada je to stvarno potrebno. Jbg. sve ima svoju cenu.

Moj problem je najverovatnije uzrokovan biohemijskim disbalansom u mozgu. Jer koliko god da sam uspešan, koliko god bio okružen ljudima koji me vole i podržavaju, znam da opet ne bih bio srećan. Istina je da sam duboko nezadovoljan sobom. Ja sam svoj najveći kritičar.

Nego, da parafraziram mog profesora:
"Ako svoju viziju sveta zasnivate na ljudima u ovoj prostoriji, u velikoj ste zabludi. Ogromna većina ljudi UOPŠTE ni ne razmišlja o svom psihičkom životu, uopšte ne preispituje sebe zašto misli tako kako misli, zašto se oseća tako, zašto je postupio tako i sl."
Evo, kao potvrdu toga – javilo se nekoliko takvih ljudi i na ovoj temi.

P.S. Cerealije jedem jer sam suviše lenj da ujutru spremam doručak; ovako se proces spremanja i jedenja svede na 5 minuta. I jedem one čokoladne, tako da me uopšte nije briga za nutritivnu vrednost i sastav.

Немаш могућности за финансирање - немаш кинте. Што не радиш? Викенд или лето и сл? Него, 17 за колико година?

А што се теме тиче

http://vukajlija.com/lozim-se-na-pametne

Branislave,

ti si TI zato sto si razmazeno deriste...

izadji sine na ulicu, posoraj se s nekim, napi se, nadji drustvo, videces da ima okej tipova, malo al ih ima...

i nema veze ako je glup ko buzda ako hoce da skoci za tebe, nema veze sto ne ume tako lepo da se izrazava ako oce da ti nabaci neku cupiku, nema veze sto nije fenser ako oce da baci turu...

razmazen si sine Branislave...

iskreno se nadam da ce te proci sa godinama...

Nismo se razumeli tj. ja se nisam lepo izrazio, finansiranje mi nije problem vec predmet finansiranja ako me razumes :)

Дошло је време да плачемо за ЈНА и војском уопште...

Pa ako ima disbalansa, ima i lijeka za disbalans, i to bez hemije i psihijatrijskih tabletica:

Jedi banane, imaju u sebi dosta troptofana, a triptofan pomaže stvaranje serotonina, koji je zadužen za dobro raspoloženje.

Jedi sardine, obiluju omega 3 masnim kiselinama koje su jako dobre za mozak.

Jedi orašaste plodove. Najbolje orahe, lješnike i bademe.

Izbaci cerealije.

Jedi svinjsko meso, bogato je tiaminom, veoma važnim vitaminom za funkciju nervnog sistema.

Malo crne čokolade neće škoditi.

Ganjaj neku fizičku aktivnost, ne mora biti sport s loptom, kao ni trčanje. Vozaj bajk, plivaj, vozaj rolere, šta god hoćeš, to popravlja raspoloženje garantovano.

Ne bježi previše od sunca. Malo vitamina D, neće škoditi, a na suncu se isti stvara.

Radi nešto produktivno , pomaži ljudima, pročitaj šta je "helpers high"
http://en.wikipedia.org/wiki/Helpers_high