Prijava

Nemoj samo da pijes provitamin AD sada ako resis da ipak izadjes na sunce jer ce da ti ostanu bele pege po telu.

Pa ako ima disbalansa, ima i lijeka za disbalans, i to bez hemije i psihijatrijskih tabletica:

Jedi banane, imaju u sebi dosta troptofana, a triptofan pomaže stvaranje serotonina, koji je zadužen za dobro raspoloženje.

Jedi sardine, obiluju omega 3 masnim kiselinama koje su jako dobre za mozak.

Jedi orašaste plodove. Najbolje orahe, lješnike i bademe.

Izbaci cerealije.

Jedi svinjsko meso, bogato je tiaminom, veoma važnim vitaminom za funkciju nervnog sistema.

Malo crne čokolade neće škoditi.

Ganjaj neku fizičku aktivnost, ne mora biti sport s loptom, kao ni trčanje. Vozaj bajk, plivaj, vozaj rolere, šta god hoćeš, to popravlja raspoloženje garantovano.

Ne bježi previše od sunca. Malo vitamina D, neće škoditi, a na suncu se isti stvara.

Radi nešto produktivno , pomaži ljudima, pročitaj šta je "helpers high"
http://en.wikipedia.org/wiki/Helpers_high

Импресиониран сам. Ово је толико генијално да сам без речи.

Boli njega kurac da jede sve to i da pazi na ishranu, ako ga MRZI ujutru da spremi doručak sebi. Lepo mu je sve rek'o Javio, Valsinarbe, fali ti '' muška '' energija. Pusti anarhiju malo u sebe. Živi malo i zaustavi taj proces samounapređivanja i rada na sebi ( kontam da te jedino to drži ), i uzmi čoveče RADI stvari.. Evo ti motivacija : inteligencija je 50 posto edukacija 50 posto iskustvo, fora je da budeš na sredini spektra, a ja mislim da si ti mnogo na strani edukacije. Budi malo Tayler Durdain, proživi neka sranja bez razmišljanja i proračunatosti, pa onda vidi kako se osećaš i šta si naučio iz toga..

Uđeš u prodavnicu u Srbiji i tražiš CEREALIJE? Ja bi' te maršno. CEREALIJE tražiš, izvoli jednu domaćinsku kusura. Mnogo si nabeđen, previše, neko će ti to izbiti iz glave batinama i onda ćeš svesti svoje bivstvovanje na minimum potencijalne energije kako je priroda to i zamislila.

I u pravu je javio, on ti je rekao suštinu, a nije htio da te izvrijeđa, ima malo i do razmaženluka.

да се тако "не излазим из куће и по цео дан сам за компом" изразим
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/154/912/berneydidnotread.gif?1318992465
а што се тиче теме, требао би мало да пробаш да јебеш. бар мало, оно, ако ништа друго бар на силу.
и нису цереал$%&$!% ил како већ него пахуљице, корнфлекс, мусли како год. остало ти можда од сиријал како се чита са енглеског.

Sa vokabulara :))

cerealije (l. Cerealia)
pl. 1. zemaljski plodovi, žito; kod Rimljana: svetkovine u čast Cerere (9-18 aprila).

бар мало, оно, ако ништа друго бар на силу.

zar silovanje nije kaznjivo zakonom?
msm ako te uhvate....

Нек иде онда код Римљана да купи цереалије.

Mislim da je mnogo loše to što sebe smatraš višim od nekih ljudi toliko da ti to smeta u razgovoru sa istima.
Kako reče Radjard Kipling

If you can talk with crowds and keep your virtue,
' Or walk with Kings - nor lose the common touch, (...)
Yours is the Earth and everything that's in it,
And - which is more - you'll be a Man, my son!

Ili za one sa jeftinijim ulaznicama, najlepši prevod je po mom mišljenju:

Ако можеш зборит' с руљом, али ипак ван ње бити,
И да шеташ с краљевима, а да се не погосподиш (...)
Биће твоја Земља цела и све што на Земљи стоји
И још више: ти ћеш тада бити Човек, драги сине.

A covek fino troluje mora se priznati.

Inače tu poemu svima preporučujem. Klasika je, zasluženo.

Vidim kuda ovo vodi, ali jednostavno moram da odgovorim, to je jače od mene.
Pahuljice su srpski izraz za engleski kornfleks (nakardni engleski od "corn flakes" = kukuruzne pahuljice). Musli su nešto SASVIM drugo. Ja ne jedem ni kornfleks ni misli. Cerealije su širi, uopšteni termin koji pokriva sve prethodno navedeno (uključujući i one koje ja jedem) i znači žitarice.

A covek fino troluje mora se priznati.

А јел успешан трол ако га сажаљеваш?

Sta znam, to je na tebi da odlucis. Ja sam teo da kazem da se valjano potrudio da popali masu.

Šta ste se svi poplašili trola toliko da ne možete normalno da postujete na temi?

EDIT: Trol je uspešan ako počneš da se svađaš, a ne ako odgovoriš na temu?

власуљар је још увек на сајту. немогуће. још мало па ће трајни, надам се а онда

http://3.bp.blogspot.com/_3cib3fK139M/TMvVUSyIQJI/AAAAAAAAF2I/uXQ1XS1NFHM/s1600/Worlds+Smallest+Violin.jpg

Borko, pretpostavljam da me doživljavaš kao neko cmizdravo, razmaženo, nemuževno derište, zar ne? Vidim iz tvojih postova da veoma ceniš kad neko ne izražava direktno svoja osećanja (naročito ako je muškarac), imaš taj čisto praktični, utilitarni pogled na život (posao, plata, računi, porodica, vojska, to je ono što je bitno). Ne treba da tražiš pomoć, već sam da se izboriš; ne treba da se požališ na problem, jer si onda nesposobna kukavica. Svoju bol i strahove bi trebalo da držimo duboko zaključane u sebi i da praktično ne znamo da postoje, jer istog trenutka kad ih pustiš na površinu, oni te demaskuliniziraju, postaneš šonja. Sve ovo nabrojano što mrziš kod drugih ljudi, zapravo mrziš kod sebe samog. Moje pitanje je: zašto se toliko bojiš da ćeš ispasti manje muškarac? Čemu toliki strah? Odakle potiče, Borko? Borko, Borko, ja iskreno žalim tebe.

ne treba čuvati sve u sebi, al ne treba ni kukati non stop

a mozda vam stvarno samo penetrira u psihu?

ma jok, ipak ce biti da je razmazen...

Imas ti Branislave burazera i caleta?

cale neki profan?