Prijava

taj mali pretenciozni pseudo-intelektualac!

Nemoj da laskaš sam sebi. Sramota je!

Moja država bi bila savezna republika, sastojala bi se od 2 države i 2 autonomne provincije. Ninka bi bio premijer, ja predsednik.
Ministri bi radili sve što pokriva njihovo ministarstvo. Znači ako je ministar poljoprivrede, idi da kopaš i čuvaš ovce, majku ti jebem! I naravno, ja bih bio ministar turizma, i držao bih sve hotele i drkao se po celi dan.
Ustavom bih zabranio zimu i sneg i kišu, i stavio bih krov iznad jebene države, da ne mogu da padaju sneg i kiša, i svi koji bi se bunili protiv toga bi bili osuđeni na višegodišnji fizički rad u najgorim uslovima.
I zabranio bih korišćenje iKuraca. Čisto zato što su gej.
I internet bi bio dostupan svima, po minimalnoj ceni, ali bi samo krš kompovi bili u slobodnoj prodaji, za ostale bi morao da polažeš razne testove.

Не бих монго тога мењо. Само бих обесио неколико модератора и наредио да се Давид одере на Тргу Републике пред свима. Остало ми није толико битно у тој мојој замишљеној држави. Да не заборавим, све националистичке екстремне покрете бих укинуо и све њихове спонзоре/чланове/симпатизере такође одрао пред остатком народа (тј. пред нормланим људима). Наравно бих укинуо религију и строго кажњавао јавну религиозност, а нек верује ко у шта оће.

Ух одакле да почнем...
У мојој држави би била монархија...усатвана... Било би само пет странака и то левичари, централни левичари, централни, централни десничари и десничари и сви би они били у саставу скупштине. Не бираш ти у коју ћеш странку него ти одређена комисија каже где треба да радиш. У скупштину би могли да уђу само људи који имају одређене факултете. Право гласа би имали сви грађани старији од 30 година са завршеним факсом или неком вишом или они који су одликовани за свој рад од стране државе.
Држава би била подељена на бановине па онда на жупе. Жупу би чинили градови, вароши и села. Престоница сваке жупе би морала да има болнице, позоришта, музеје, универзитет и остале пичке материне.
То су неке од ствари које ми сад падају на памет...

U mojoj državi bi se uveo porez na spominjanje Đokovića i Tesle u svakoj konverzaciji (bilo ozbiljno, bilo sarkastično).
Podzakonski akt: spominjanje Tesle dozvoljeno jedino prilikom učenja naizmenične struje i srodnih oblasti u fizici i inženjerstvu.

U mojoj državi bi se uveo porez na spominjanje Đokovića i Tesle u svakoj konverzaciji (bilo ozbiljno, bilo sarkastično).
Podzakonski akt: spominjanje Tesle dozvoljeno jedino prilikom učenja naizmenične struje i srodnih oblasti u fizici i inženjerstvu.

+1

u mojoj državi bih kažnjavao rusofiliju, kako novčano tako i zatvorski

Uvela bih kazne za pričanje mađarskog u javnosti.

u mojoj državi bih kažnjavao rusofiliju, kako novčano tako i zatvorski

E ovo je pametno.

u mojoj državi bih kažnjavao rusofiliju, kako novčano tako i zatvorski

Ovo.

Uvela bih kazne za pričanje mađarskog u javnosti.

I ovo.

Uvela bih kazne za pričanje mađarskog u javnosti.

Nem tudsz csinálni semmit! :p lölölö

Sreća pa mađarske serije nisu popularne, mada i turske vrše jednak atak na moj nervni sistem, samim tim što sam prinuđen da ih slušam svaki dan.

Život bez tv-a, blaženstvo. Mislim da bih se ubila da popularizuju mađarske serije.

u mojoj državi ne bi se učio nijedan indoevropski jezik, osim starogrčkog.

glavni jezici bi bili ugro-finski i altajski

Bile bi zabranjene knjige bez slika.

Gledao sam jednom neki kaubojac sinhronizovan na mađarszki. Pao sam pod sto kad je Džon Vejn onako namrgođen zapevuckao nešto, priceless.

Монархија, са технократском владом од 10-15 чланова и Парламентом који би био сазван тако да из сваке општине буде један представник кога бира народ на локалним изборима. Рок између избора би био 5 година. На 5 година народ да бира председника своје општине, с тим ако се скупи петиција од 50% +1 минимум, да се смени председник и организују нови избори. Више општина је организовано у жупанију. Жупан влада доживотно изузев ако буде смењен Актом од стране монарха. Жупанова овлашћења су више титуларна него што су стварно владарска, јер је под њим Комисија састављена од групе председника општина.

Устав који се донесе важи за све и не постоји политички, дипломатски нити било какав други имунитет од њега. Судови да раде по Уставу и законима, ако се открије да ко утиче на одлуку суда да иде на доживотну робију, исто да важи и за судију који сам прекорачи своја овлашћења. Ако ко од управника општине, жупаније, члана Парламента или члана Владе прекорачи своја овлашћења, да му се одузме звање и да иде на робију.

Ниједна верска организација да се не меша у рад државе, нити да се држава меша у унутрашња питања верске заједнице. Ко је службено лице у верској заједници у смислу свештеника да не може бити истовремено и службено лице у Парламенту нити влади.

Монарх да влада доживотно и да сам изабере свог наследника. Ако Монарх не одабере свог наследника, да му наследник буде одабран по правилу примогенитуре. Ако Монарх умре без наследника нити особе која га може наследити, онда да народ изабере на општим изборима будућег Монарха који ће успоставити своју династију. Монарх истовремено да буде и главни заповедник војске. Монарх исто има право вета на одлуке Парламента и владе. У случају рата или какве друге катастрофе монарх има право да преузме сву власт на себе до завршетка рата или какве друге катастрофе. Политичке партије да не постоје и да њихов рад не буде дозвољен.

tl;dr верзија: ЈА ЈЕМЕН!

У мојој држави би све било у знаку екологије, здравог живота и здраве исхране. Забранила бих ''мекдоналдс'', цигаре би биле илегалне исто као и дрога, у школама би се училе борилачке вештине и неки азијски језик (кинеси, јапански, корејски или монголски) као и руски или украјински. И, наравно, само ћирилица у употреби. Ваљда сам довољно рекла.

У мојој држави би све било у знаку екологије, здравог живота и здраве исхране. Забранила бих ''мекдоналдс'', цигаре би биле илегалне исто као и дрога, у школама би се училе борилачке вештине и неки азијски језик (кинеси, јапански, корејски или монголски) као и руски или украјински. И, наравно, само ћирилица у употреби. Ваљда сам довољно рекла.

U mojoj državi bi bila osuđena na smrt.

U mojoj drzavi bi ЏелА bio dzelat.