Нинџа контролор (пензијонисани маринци)

  1. Да вам ка'ем ја нешто. ГСП не може да буде профитабилан у фазону... Никад. Реална цена карте је око 120 динара или тако нешто, а и тад је питање да ли би могли да купују нове аутобусе или само да преживљавају. Тако да ти плаћаш 60 динара вожњу, град гсп-у додаје остатак твоје карте. И ако се нека донација или кредит ућари, купују се нови бусеви.

    Питате, да ли да плаћам карту онда? Толке паре немам!

    Сад ће Енеми да вам каже... Радите ко и до сад. Ко плаћа, свака му част, ко не плаћа, срам га било али ватевр.

    Када ће нам бити боље? Сигруно вас и то питање мучи!

    Шоно Вуду Попај рече: Опуштено никад.
    Одговорност власти сеже годинама уназад, када уместо да се урбанистички испланира функционисање града, дркао се курац и ратовало се. Не постоје урбане целине, не постоји зонирање ни функционална подела, никакви планови... Тачније постоје планови, али у тим плановима су заборавили да људи треба да се возе, превозе и паркирају. Не постоји ни инфраструктура, а ни свест да неке ствари треба да се промене.

    Шта да радимо ми сада, чика Енеми?

    Терајте багру да боље ради! Оштра критика! Да се направе дугорочни планови за саобраћајни систем у граду. Да се уведу иновације, да буде бољи стандард и вожња приступачнија. Али запамтите да вожња никад неће бити џабе. Немогуће је.

    А бус плус?

    Бус плус је добра замисао, лоше одрађена. Модеран систем. Али није жвака за сељака. Улаз на унапред одређена врата? Не може бре... А и чему? Више штете него користи.

    Хвала на пажњи!

  2. Koliko ima KG stanovnika?

    Nas i Rusa 300 meleona!!! 250-300k

  3. Ја уђем у аутобус једном у два месеца, јербо нисам сиротиња. Шаим се. Ал стварно не познајем проблеме у превозу, ем се не возим, ем је моја линија увек растерећена, нема гужве, брзо иде, карту купим кад идем на испиту, да ме не избаце.

    Бусплус је голи румунски курац у погледу реализације.

  4. 250-300k

    Ou, pa ima vas dosta. K'o Novi Sad, vama onda treba prevoz. Ja sam dosta pozaboravljala te cifre i veličine gradova. ZR ima oko 130 000, manji je grad. Kod nas sa prevozom nema mnogo frke, i busevi do BG-a su dobri i klimatizovani, šta ćeš, banatska idila. :)

  5. Ja za sada znam da nas ima četvoro na Voždovcu. Jeb'o mater, mini okupljanja pravit'.

    Uvek. Možemo u Peru žderu, to je nekako centar.

  6. Па и у Београду се бајсем свуда стигне брже него аутобусом, а не у Крагујевцу.

    ЕДИТ: Што сте лијеншћине?

    ЕДИТ НА ЕДИТ: Шалим се, врућина је сиња.

  7. Uvek. Možemo u Peru žderu, to je nekako centar.

    To! Pera Ždera mađija. Tu blizu i Penzioner radi. lololo :)

  8. Па и у Београду се бајсем свуда стигне брже него аутобусом, а не у Крагујевцу.

    Aha, 'oće to ako živiš na Novom Beogradu, a radiš u centru. A gde ja iz Kumodraža da pođem, života ti?

  9. Па и у Београду се бајсем свуда стигне брже него аутобусом, а не у Крагујевцу.

    Jes', još kad bi' ja znao da vozim biciklo. Tj, znam da vozim, ali nisam nešto previše siguran, udarilo bi me auto 100 puta od Jerkovića do Bulevara. :D

  10. Па и у Београду се бајсем свуда стигне брже него аутобусом, а не у Крагујевцу.

    Ovi iz Borče se ne bi složili.

    Jes', još kad bi' ja znao da vozim biciklo. Tj, znam da vozim, ali nisam nešto previše siguran, udarilo bi me auto 100 puta od Jerkovića do Bulevara. :D

    Nema ni mesta po gradu predviđenih za bicikla na najprometnijim mestima.

  11. Nema ni mesta po gradu predviđenih za bicikla na najprometnijim mestima.

    Pa dobro, zavisi kako gdje. Npr cijeli Novi Beograd je pokriven stazama za bicikliste. Jebada je u starom dijelu, tu ga dramiš da ne izgineš. :)

  12. Aha, 'oće to ako živiš na Novom Beogradu, a radiš u centru. A gde ja iz Kumodraža da pođem, života ti?

    Ту смо негде што се тиче удаљености, а и успона. Ја сам реко да је брже, не и удобније ло ло.

    Нинка, имам једног другара од двајес дина што не зна да седне на бајс, а нагрувао бутине у терету, просто греота да не вози. Јебига.

  13. И приметио сам један феномен, само се Београђани жале на бусплус.

  14. Pa kacmo razmaženi.

  15. Sve bih ja to po kratkom postupku.

  16. Ко да је бре најгори бре онај бре.
    Прегорео ми је мозак од коментара на клипу, не могу ништа конкретно да напишем.

  17. I meni je pregoreo mozak od svog ovog sranja što se dešava u poslednjih mesec dana. Toliko sam se iznervirala da moram u nešto da udaram. Jebale ih karte, izložbe i parada! Neka se svi nose u tri lepe pičke materine!!

  18. ko bre da ste oslobodili bre da ste oslobodioci bre beograda bre.
    al dobro realno dečko je pošteno postupio.
    čudan smo mi narod, stvarno imamo stomak da svarimo mnoge stvari.....

  19. jedan od retkih pametnih komentara:

    Doslo je vreme kad se zbog obmanjivanja naroda zavrsava u direktorskoj fotelji, a zbog svercovanja u gradskom prevozu na elektricoj stolici...Srbijo

    Ostali su svi na isti fazon ''što niste istukli komunalce poočke raspale''

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.