Prijava

Немам слику јер је јербо непристојно сликати унутрашњост манстира без благослова попа. У питању је манастир Савина у Херцег Новом. Примјетио сам да одмах испод крста на олтарту тј. оном иконостасу има велика мртвачка глава, има је исто и на пар гробова око манастира. Зна ли ко конкретно да ми појасни ову чудну појаву. :)

То представља адамову главу, јер је по предању крст на којем је био разапет Исус Христ био тачно на месту адамовог гроба. Барем мислим да је тако, Фаца то зна боље

Ма она права мртвачка глава на сред олтара, не тјерај ме да покушам нацртати :)

Ne znam da pojasnim znam da je to normalno. Odnosno nije nista cudno.

Pih, ja mislio sad će neki skandal kako su sektalike okačile lubanju na oltar :(

ХАХахах генијално

знам да у западњачким црквама по италији сам то често виђала. и то опомиње на то да смо смртни.
MEMENTO MORI често пише уз те лобање а почесто уз њих има и оних укрштених костију као на пиратским заставама

ХАХахах генијално

Без зајебанције, обиђох масу цркви и манастира и тек сам сад ово видио, а долазио сам у ту Савину 20так пута и тек сам јуче видио то :)
Немам појма луло, и на гробовима поред манастира доста их има мртвачку лобању и претежно су руски гробови. ЈАВИ СЕ ФАЦА :)

У хришћанском тумачењу, он има сасвим недвосмислено значење: то је лобања која се традиционално слика испод крста на коме је разапет Христ. Језиком мита, то је лобања Адама, праоца људи, која је према легенди нађена у дан распећа, управо на месту где је Исус био разапет. Христ је, осим тога, разапет на брду које се назива Голгота, чије име опет значи „лобања“. Тек после тога следи васкрсење, које, макар као могућност или као обећање, лебди пред сваким човеком.

Да, то је то.

А фазон је што ништа од тих лобања нисам видио задњих 15 година колко памтим манастир, и виђех јуче и усрах се право, да ми не тумачи бог на неки висперан начин да ћу рикнути.
СРБИНЕ ФАЛА ТИ :)
Луло локуј слобдно или остави да буде нека расправица ако ош :)

У хришћанском тумачењу, он има сасвим недвосмислено значење: то је лобања која се традиционално слика испод крста на коме је разапет Христ. Језиком мита, то је лобања Адама, праоца људи, која је према легенди нађена у дан распећа, управо на месту где је Исус био разапет. Христ је, осим тога, разапет на брду које се назива Голгота, чије име опет значи „лобања“. Тек после тога следи васкрсење, које, макар као могућност или као обећање, лебди пред сваким човеком.

Da, i onda je Super Mario skočio na gljivu.

Koja trololo tema.

Narod nema ljeba da jede a oni od zlata prave ikonostas? Jebem ti državu i sunce....

"Nekad su crkve imale drvene krovove a popovi zlatne duše, sad su crkve sa zlatnim krovovima a popovi sa drvenim dušama".

Nemampojma Ko

ТО ШЕРЛОЧЕ РУКЕ ТИ СЕ ПОЗЛАТИЛЕ. Фацо имаш материјал сад објашњавај. :))

Towelie_

Koja trololo tema.

Види Блек хола, ђе си блеки 100 година :)