Prijava

Ništa bez tog folk vibrata na kraju svakog stiha :)

I meni su orgulje krsina od instrumenta koje podsecaju na duvanje u busnu plasticnu flasu,pa bi me ipak bilo sramota da kazem da je recimo Bah bio retard sto je to svirao.
Zasto su orgulje, harfa ili jebeni triangl kulturniji instrument od trube?

зато што у њих немаш где да заденеш сто евра кад те погоди севдах

A mogu da zamislim Lepu Lukić i prateći bend kako kao članice Pusi Rajota upadaju u Hram Svetog Save i pevaju: Bogorodice Devo, Nikolića oteraj!

HAHAHAHAHAHA!

A mogu da zamislim Lepu Lukić i prateći bend kako kao članice Pusi Rajota upadaju u Hram Svetog Save i pevaju: Bogorodice Devo, Nikolića oteraj!
HAHAHAHAHAHA!

Lepa Lukić i vokalno-instrumentalni sastav "Nered Pičke", ahahahhaha!

зато што у њих немаш где да заденеш сто евра кад те погоди севдах

Kako nemaš? Ima bre mesto koliko hoćeš, pogle... možeš 2 miliona maraka da zadeneš. http://www.publicdomainpictures.net/pictures/10000/velka/pipe-organ-in-church-11288023147MRq2.jpg

Uze mi ludi cak slova iz tastature. Kako nemam gde da zadenem, pa vidis da mogu ceo zivot da spakujem na orgulje :D

Odrastao sam u stanu koji je 100 metara od opštine u Vranju, što znači da je prva živa muzika koju sam čuo u životu bila upravo Cigani trubači, tačnije pok. Bakija Bakić, koji svira pred opštinom za vreme svadbi.
Time hoću da kažem da sam sa tom muzikom odrastao, da je razumem 100% i da i dan danas sa ortacima u Vranju imam običaj da zovem trubače(imam telefone) kad se negde uneredimo od pića (i jela)... :-)

U Guči sam bio dva puta. Prvi put da vidim šta je to, a drugi put zato što sam mislio da sam nešto pogrešno shvatio prvi put.
Ukratko, nije to to, tema je promašena u Guči skroz, to je jedan običan veliki vašar, k'o onaj u Šapcu i tamo nema baš nikakve šanse da se pada u nekakav dert i merak, osim ako nisi ljudski drogiran, pa ti je svejedno...

мислим да је ова расправа потпуно омашила смисао теме. у праву је шоми, то што у гучи последњих година наступају разне естрадне звезде (самопрокламоване, такође) је због тога што је држава (посредством локалне самоуправе) видела солидан начин да дође до вишка пара у буџетској каси. као што је и у праву да има квалитетне народне музике (ко може оспорити певачке способности мирослава илића, без обзира на то што је "народњак"?), и да није сва народна музика "гранд" са текстовима дебеле туцаковићке. истина, било ми је криво кад сам видео масу мени познатих људи који су у гучу дошли само у недељу, због цеце... али реалност је таква, јебига. ја (а верујем и многи други), не одлазим у гучу због та два концерта познатих личности за викенд (иако, признајем, јесам био на концерту мирослава илића и сјајно се провео), већ због нечег другог.

и заиста не видим потребу вођења расправе о музици на овој теми (помињали сте егзит, класичну (океј, није исправан израз из неких разлога, ал' то је то) музику, чак и мејдене, еј!) на теми о гучи. ако вам се толико не допада, одабијте, причаћемо само шоми и ја. евентуално још неко ко није ту због расправе.

Dva clana orkestra koji je pobedio ove godine (Barka) su moji rodjaci, cesto sviraju u Sokobanji. Jesenas su svirali kod moje komsinice na svadbi i niko ne moze da im ospori umece. Stvarno raskivaju ljudi, ali... :)

Sad se ovi orkestri sa juga bune, kazu da je takmicenje namesteno, sto me uopste ne bi cudilo, i 'oce da organizuju svoj sabor. Moze li to da uspe, ako se uzme u obzir to da samo Surdulica ime vise orkestara nego cela Srbija (tako sam procitao)?

Ima Surdulica dosta,al Pozega, tj okolina Guce uopste, imaju ja mislim 2 orkestra po domacinstvu :D

25 registrovanih orkestara u Surdulici... A tek Vladicin Han, Nis, Prokuplje, Vranje, Leskovac... Voleo bih da imamo dva festivala, ne bi moglo da skodi. :)

25 registrovanih orkestara u Surdulici... A tek Vladicin Han, Nis, Prokuplje, Vranje, Leskovac... Voleo bih da imamo dva festivala, ne bi moglo da skodi. :)

Ne bih da ispadnem neobrazovani izrod, ali kad god cujem da neko koristi orgulje na pamet mi padnu sektasi...
Izvinjavam se za oftopik, ali morao sam da olaksam dusu..

kad god cujem da neko koristi orgulje na pamet mi padnu sektasi

Koja sekta koristi orgulje? Prvi put čujem...

Mozda sam to izvalio pod uticajem pop kulture, gde se orgulje pruzaju muzicku pozadinu satanistickim ritualima.... Al' stvarno imaju neku creeepy zvuk, podilaze me zmarci zbog njih. Nocu jos imam trip da ce iz senke da iskoci neka karakondzula..
Bukvalno, fuck this shit...

Општепозната чињеница је да се металике окупе, намажу козјим кајмаком и онда оргуљају до зоре, не зна се ко кога опрема.

bio 2 puta i opet bi..preporuka svima,

za kuliranje
http://www.youtube.com/watch?v=Dt8Bd5ggBwA (ceo klip sem mrtve zaz) ili

http://www.youtube.com/watch?v=b_Z9w9QjmHQ

za respect ipak nesto nase,ako ne mozes da iskuliras uz nasu trubu tj mjuzu guca nije mesto za tebe

http://www.youtube.com/watch?v=q6j0g2GhK-I&feature=related