Prijava

Dešava se sledeće. Sedim u centru u bašti kafića i stiže mi sladoled u velikoj čaši i jedva sam dočeo da počnem da jedem i dolaze dva cigančića, muško i žensko. Mali mi traži pare i kaže mu drug da nemamo, on se obrati meni kao ''aj daj ti'', inače ljudi koji rade i zarađuju su dužni da im daju pare jer su naučili da ništa ne rade, i kad sam mu rekao da se skloni on kaže ako ne daš nećeš ni da jedeš onda sladoled i zabije mi onu prljavu cigansku ruku u sladoled i pobegne...i šta sad? Dokle smo dužni da trpimo teror od takvih koji jednostavno neće da rade.
Znam i dosta cigana koji dođu kod ćaleta da traže poso i ako im ne da odma kukaju kako je to zato jer su cigani, a kad im da da rade samo vataju krivine i dangube i tako izbijaju pare mom ocu iz džepa, a na taj način i meni zakidaju.
Zbog čega su jednostavno takvi? Nedavno sam se vraćao iz inostranstva nekim gastarbajterskim busom i iza mene je sedeo cigan koji je pritom toliko smrdeo da se nas nekoliko na kraju premestilo na stepenice jer nije moglo da se diše više, pritom se rođa izuo i lego na pod da spava ko da je sam u busu. I wc koji ima u busu sme da se koristi samo za malu nuždu, i to su vozači napomenuli jedno deset puta, al rođa otišo i istovario se tolko da više nije mogo nužnik da se koristi. Onda, redom je išo po busu da od svakog traži mobilni da zove ženu u nemačku jer kao hteo je da kupi kredit kad smo bili na pumpi na pauzi al nije bilo...koga lažeš ciganine? Ja mu reko da ide da traži od vozača jer su oni dužni da mu daju pošto im je platio kartu. Normalno otišo je odma i samo se čulo ''mrš bre tamo nazad da te ne vidim''. Nije hteo ni da da pare na granici za carinike pa smo zamalo morali čekati dva sata zbog njega.
A ovi prosjaci su posebna priča, šta država može da uradi snjima? Kako da ih natera da se malo trgnu? Da li ih treba više uključivati u sistem pa će se vremenom i oni emancipovati?

Tom cigančetu bih taj sladoled ugurao u usta silom ili milom i čekao da prokašlje pa bih ga mlatnuo nogom po leđima da se ne uguši.

jebiga i ja bi, al onda se odma nađu ovi iz pete ili ova ldp omladina da mrlja kurac kako ugrožavam ljudska prava i te priče...

i njima sladoled ugurati i čekati da se zakašlju :)

рекох ја већ једном, од цигана више мрзим само цигане трубаче и ништа више

Ja sam gledao kad je jedna ciganštura odnijela cigare curi sa stola, pošto joj je ova ljubazno rekla da odjebe i da joj pare ne da. Ista ta je meni rekla da sam nosonja iako mi je nos srazmjerne veličine. Šta da im se radi? Nemam pojma. U CG im daju lične karte da bi mogli da glasaju.

U CG im daju lične karte da bi mogli da glasaju.

Samo zato što je u interesu vlasti da im daju glasačno pravo, ništa drugo.

Prvo, politički korektan naziv je Romi (izgleda im je bitnije kako će ih ljudi zvat no imaju li što da jedu i đe da spavaju), a drugo, fora s većinom malih Cigančića je ta što ih roditelji ćeraju da rade i oni sve što prikupe prosenjem to im roditelji popiju i prokockaju, a ja znam da isto dosta đece što prosi ode kući uveče sa finom dnevnicom, i to uzmu taksi, pa ih taksi sačeka dok potrguju u prodavnicu i onda idu kući i krkaju, a ljudi što im udeljuju žive u uvjerenju da su učinjeli dobro djelo, a samo pogoršavaju stvari. Bolje ti je dat starom nego đetetu prosjaku, jer je mali naćeran ili radi to zato što ga boli kurac da radi a stariji već to rade od muke. Bolje da im Crveni krst dijeli kurtone i pamflete kako se upotrebljavaju.

Državu boli kurac, nema napretka i poboljšanja po tom pitanju još sledećih 50 godina. Lok. :)

I ja kažem lok. Nemamo o čemu raspravljati. Odavno prežvakana tema.

Samo zato što je u interesu vlasti da im daju glasačno pravo, ništa drugo.

Ada nisam ni mislio da im daju zato što ih vole.

U Crnu Goru Cigani imaju vozačke, a nepismeni su. Na koju foru su onda položili test?

U Crnu Goru Cigani imaju vozačke, a nepismeni su. Na koju foru su onda položili test?

Šta ih je bilo jedan dan u mupu dok sam čekao. Oblak.

Hitler je znao...
A ovaj narod se borio protiv njega. Sad, narode, ispastaj.

Ја их одмах отерам у фину материну чим ми приђу....
Не волим те уличне Цигане, не раде ништа, смрде, џепаре, краду било какав метал што вреди и то су све чињенице које, ако споменеш, шиканирају те либерали, хипстери и слични.... Ако има примера попут оног гарија што их представља у парламенту, са завршеним факултетом, а још приде их има доста музиканата, онда не видим проблем да и ови заврше школу и нађу посао....

Мораш да имаш одлучан став и мрки поглед. Цигани имају ту способност да осете страх, као животињке.

i zabije mi onu prljavu cigansku ruku u sladoled i pobegne...i šta sad?

Сад се устанеш и трчиш за њим, па кад га стигнеш изубијаш стоку смрдљиву да га мајка под чергу не препозна.

Постоје цигани који су радни, постоје и они богати, има их разних.

Нпр код мене ође у Матагуже у Зету долазе цигани из Новог Пазара, они направе кућице, раде цијело љето и иду кући са тим што зараде, никад нису просили овуда, играли смо дуги низ година са њима фудбала итд...

Е сад кад видим некога од 20 - 50 година како проси, море мрш стоко једна, што не траже поса'?
Него то што велиш, праве кривине и измотавају се па их ћерају, наравно да ће да их ћерају...

Ујак прошле године довео два циганина да идемо да шегамо дрва, они виђели како има посла па побјегли, ко им јебе матер кад су стока.

И још једна ствар, спремни су да унаказе и обогаље рођено дијете да би извукли неки динар, то знам.

И још једна ствар, спремни су да унаказе и обогаље рођено дијете да би извукли неки динар, то знам.

Stara tehnika.

Само едукација, насилна и систематска, Хитлер је пасé!

Добро прошење како тако, ал' кад крену да краду шахтове, сливнике и бакарне жице онда је тек весеље...