Prijava

Ovakav kući imam, ćaletov. U osnovnoj na ekskurzije svi nosili neke male fensi a ja vukljao njega sa sve ovom futrolom, mrzeo sam to

Sranje je vukljati te aparate na putovanja i slično u vreme kada postoje telefoni, ti aparati su za nešto drugo danas, jbg.

Brt, koliko sam frustriran ja bio dok jebao nisam, mada nije da nisam bio u pravu.
Reme, makro nije govno, govno je los makro u kome ljudi ne razmisljaju o subjektu, svetlu, a ni o kom drugom kurcu. Medjutim dobar je pokazatelj onoga sta ljudi vole, a to je da vide nesto sto odudara od svakodnevice. Jer cesto vidis svet oko sebe, a retko se sagnes i pogledas nesto izbliza. Osim ako si cucnuo da seres, a dugo traje.
Ok su ti fotografije, samo pici. Obrati paznju da tvoje fotografije ne prikazuju scenu kakvu si ti percipirao nego samo deo prostora i trenutak u vremenu. Dakle ako skapiras da ti je nesto lepo, pokusaj da uocis sta je to sve sto doprinosi tom utisku a ostatak izbaci. Kadar se gradi na tome.
Ako vidis da je nebo kul, izadji malo brt, bar si u Bg na tri koraka od neke gotivne arhitekture. Dopuni svoj kadar neba zanimljivom gradjevinom. Ili nemoj, ali dodaj malo okoline, okolnih zgrada, daj do znanja da to nije bilo koji grad, jebes Matiju Beckovica, ovo je tvoj grad i tvoja ulica, pokazi sve to a ne samo nebo koje vide i paori u polju. Neke stvari u kadru vise doprinesu kada se marginalizuju. Daj im i neku okolinu da dopunis pricu. Prica "Nebo je gotivno" je znacajno manje zanimljiva od "Ovo je pogled sa mog prozora, zgrade koje vidite su stare, ima tu i ljudi koji nesto rade, svaki dan je nesto drugo aktuelno, al danas, dok je nebo gotivno, ja vidim ovo:". Nauci da preneses na medijum ono sto je tebe pozvalo da to zabelezis. Retko je to samo glavna stvar, vec i njena okolina.
I nemoj da se zalis na ISO jebeni. Prvo, nadji svetlo, to je foto-grafija, ne erebo-grafija. Drugo, svaki apsc senzor u Canon aromi je relativno isti, zadnjih 10god. 1100D ima sasvim ok kvalitet slike, mada je dosta drugog govno, da se ne lazemo.
Kul je sto imas muda da pridjes ljudima i fotografises, to je lepo. Nemoj da bokeh bude cilj, nego sredstvo. Obrati paznju da ce od bokeha bolju separaciju subjekta da ti da kadar, tako sto na prvom mestu zaobidjes granu koja pici iz glave, prilagodis rakurs tako da ti subjekt bude na pozadini koja je druge boje, tj naglasava ga, a ne stapa se sa njim.
I pazi sa prekul stvarima kao sto su svece, treba tu kulocu preneti, inace ispadne samo njaaaa.
I na kraju, dok god je tebi lepo, uzivaj u tome brt, ne opterecuj se, al za bolji rezultat se mora ulagati proporcionalno napora. Dobra stvar je sto zadovoljstvo onda eksponencijalno raste.

I kad god pomislis da 1100d nije dovoljno dobar, setis se da jedan Ivica Kostic koristi isto to sto ti imas:
https://www.flickr.com/photos/i_k_k/

Ok su ti fotografije, samo pici.

Pa ono, manje, vise, nije kao da sam apsolutni nub,i gendralno u poređenju sa proaecnim drkacem dslra su okej, ali nisu nista vise od toga. Kako koja, neke au solidne, neke su krs. Zavisi.

Reme, makro nije govno, govno je los makro u kome ljudi ne razmisljaju o subjektu, svetlu, a ni o kom drugom kurcu.

Naravno. Sustina mog komentara je bila u tome da svaka budala moze da okine makro fotku, sa, lupam, Canonovom fiksom stotkom, koja ce random osobi delovati kul, a zapravo ce biti kurcina, i ja sam to radio kada sam pocinjao, jer sam imao tu srecu/nesrecu da imam ortakov objektiv imam pri ruci godinu dana u kontinuitetu. I ruku na srce, nakon celog tog drkanja kurca i nakon sto sam nesto naucio o fotografiji i kadriranju, ne nedostaje mi mnogo taj objektiv, nedostaje mi 35mm, 50mm i 300mm, svi Prakticar sa Zeiss optikom.

Slicno kao sto se ljudi loze na makro, tako se danas loze i a HDR, a bukvalno u jednoj o 50 slika, HDR ima zapravo neku svrhu, koja je zapravo bitnija od onog da jako ostra slika, kao nacrtana deluje kul.

Nista specijalno. Sto se ostalog tice, citaj dalje, jbg.

Dakle ako skapiras da ti je nesto lepo

Ne fotkam stvari koje su vizuelno lepe, to radim jedino kada testiram ostrinu objektiva i drkam kurac testirajuci bokeh i sranja. Generalno se fokusiram na ulicnu fotografiju kod koje cenim da bude sto sirovija i da predstavlja bas taj trenutak, i to su uglavnom one crno bele fotke.

Ako vidis da je nebo kul, izadji malo brt, bar si u Bg na tri koraka od neke gotivne arhitekture.

Fotke neba mrzim da radim, ne fotkam nebo nikada, nije mi primarno. U sustini, ove dve fotke su bile drkanje kurca sa prakticar objektivima koje imaju FFD 44mm isto kao Canon navoj, i koji zbog toga ne bi trebalo da imaju fokus u beskonacnosti. Samo test, ne fotke koje su ozbiljno rađene. A to sto kazes je okej, ali da mi je nebo primarna stvar, pri testiranju, tj. mojoj zelji za testiranjem se potrefilo da je svitanje, i da mi je prekurcilo da radim druge stvari, a da je nebo zapravo bilo zanimljivo samo po sebi, i da sam slucajno pokledao kroz prozor. A i ti i ja znamo da se kod jebenog svitanja nebo menja u pet minuta.

Te fotke su test objektiva koji bi trebalo da fejluju sa dalekim fokusom.

I nemoj da se zalis na ISO jebeni. Prvo, nadji svetlo, to je foto-grafija, ne erebo-grafija. Drugo, svaki apsc senzor u Canon aromi je relativno isti, zadnjih 10god. 1100D ima sasvim ok kvalitet slike, mada je dosta drugog govno, da se ne lazemo.

ne zalim se, bila je diskusija sa krletom kom si pricao u citiranom komentaru o aparatima i objektivima, ovo je naglaseno kao stimulisuci faktor. I moja konstatacija da gleda slabija tela koja mu pruzaju zadovoljstvo igranja obektivima, umesto boljih tela kod kojih će za objektive morati da izbaci brda kinte. Kao sto rece ti, sa Nikonom Helios ne fokusira na dalje od metar. Na Canon mozes kurac da nakacis i odradice posao. Bas zbog FFD-a.

Slika sa ruskim spijunom kom drvo iskace iz glave, kao i sa matorim parom i kinezima su slikane pre par dana, kada sam izasao da drkam polovni Jupiter koji sam kupio. Dok se jos nisam na isti navikao. E sada, priroda ulicne fotografije je takva da je sve snalazenje u sekudi. S obzirom da mi je to bio prvi ozbiljniji kontakt sa jupiterom, kontas da zamenjena mesta fokusu i f-u u odnosu na naviknuto totalno jebu brzinu fotkanja i nemas vremena da mislis. I oper, te fotke su okacene kao demonstracija toga sta je moguce uraditi kao nub sa tim objktivima, bas zbog diskusije od pre par dana, na drugoj temi. Sveća je isto drkanje kurca (18-55 kit objektiv je u pitanju), i perspektiva kroz casu vode, koja duplira plamen (odsjaj). Nista mi ne znaci fotografija, niti sam pokusao da izrazim nesto keoz nju, bilo mi je dosadno. Ako hoces da posaljem fotke koje smatram ozbiljnijim, mogu na pvt, jer je tu par portreta i ostalih sranja.

Sustinski, vecina ovih fotki je produkt dosade, imam svega par fotki koje sam uslikao, a da ih smatram ozbiljnim, ali nisam zbog toga oziveo temu. I uglavnom ulicnu fotografiju koju volim guram u bw mod jer je sirovija i lakse izrazim neke stvari koje hocu kroz takav tip fotografije.

A pred toga totalni sam hobista, i malo mi puca kurac da ulazem previse u to. Ulicna fotografija mi i odgovara zbog toga. Jer izađem da lutam, a to mi daje razlog. Sto se osnovnih pravila kadriranja i ekspozicije tice, poznajem ih relativno dobro i drzim ih se kad ima smisla. Opet, iz raznih razloga, na ulici to cesto nije moguće i bukvalno jedna od 20 slika ispadne okej.

Ako hoces, zaista mogu da ti posaljem par slika, pa da mi tamo das misljenje.

Apsolutno nisam u priči a baš me zanima sledeće.

Neko je napisao da njegov ortak u zarađuje hiljade evra od fotografije. Kako to funkcioniše, ko mu kupuje te fotke, na osnovu čega njegove plaća toliko? I kakvu vajdu taj časopis ima od tih fotki, povećavaju mu tiraž, radi tutorijale?

Gde god neko spomene zaradu, Tilmo se javi da pita kako. Jbt, je l si toliko los sa kintom?

Tako nam programiraju mozak.

Kako to funkcioniše, ko mu kupuje te fotke, na osnovu čega njegove plaća toliko?

on ti da novac ti njemu sliku, tako funkcionise.ljudi kupuju..na osnovu kvaliteta, potrebe,sad sve znas

Nije to bas tako jednostavno.

Za platu od par hiljada eura mesečno, ljudi rade u Austriji, Švedskoj, Nemačkoj, i to po osam sati dnevno.

Ako je neko spreman da zumirani maslačak na livadi plati toliko, ima tu još nešto, vrte se pare.

Kakav kobasicar haha

Pa hahahhaha jao bre pseto ludice.

HAHAHAHHAH KAŽI BOH

Tilmo ipak se tvojim pitanjima smejem
Meni se cini da si ti u dubini duse dobar decko i to ozb mislim ali kakav to mentalni sklop imas druze

Daj nemoj da nas zajebavas ovde

Ej, kad smo kod pseta i fotografije.

Ima jedna fotka koju, na žalost, ne mogu da izbijem iz glave.

Posle onih poplava, kad su išli vukajlijaši da pomognu nekoj curi odavde, pa poveli pseta da kreči jer je moler šta već.

E pa, neko je izbacio fotke dok su radili, i sad listam ja i nailazim na pseta.

Sam na slici, kao nateran, umazan, oko njega kuća u radovima, sav zbunjen, neki ukočen položaj face tipa albanac nadničar.

Kad god mi nešto piše meni ta slika pred očima.

Ima ta tema na forumu, pokušavao sam da je nađem ali nisam uspeo, pa ako neko zna nek podeli. Kažu da se treba suočiti sa svojim strahovima. Xd

Molujem po kucama, 4e kvadrat