Serije - preporuke, kritike, diskusija

  1. to u bosni ima 5-6 godina puštali

    jel to bilo na atv-u ili na novoj, godinama imam nedoumicu oko toga

  2. to u bosni ima 5-6 godina puštali

    bolji serijski program imamo u bosni hahaha

    Kod nas u Srbiji su je pustali pre cirka desetak godina tako da bolje serije imamo nego vi u bosni hahaha.

  3. pomiješao si riječi GODINA i DAN ali nema veze sad nećemo gledati u gram

  4. http://www.imdb.com/title/tt2980696/ - Naši filmski blogeraši je lepo nahvališe, dok je na RT i Meti negde oko 7/10, što je u današnjem zlatnog dobu televizije prosek do malo iznad proseka. Dakle, vredi li gledati?

    Brate, na RT-u filmovi tipa Avenđers i tako neka retardirana superherojska sranja imaju minimum 90% ocenu.

  5. Mnogo gotivna lobanja. Pravi prgavi picopevac. Ima neki stajling naših ljudi koji su šezdesetih i sedamdesetih jebavali babe po Nemačkoj.
    http://www.foxforcefivenews.com/wp-content/uploads/2016/10/quarrybuddy.jpg

  6. Hahaha, kakav Goran Vuković :D

  7. Ovo bi moglo biti ok, Kal Drogo kolje Engleze:

    https://www.youtube.com/watch?v=hEujdV8geNM

  8. Hahaha, kakav Goran Vuković :D

    O tome ti pričam. Prava ona ekipa iz Ofenbaha :)

  9. Hhahah, skroz ta ekipa. A brt, što se tiče RT, imaju oni neka svoja merila, tj. oni koji ocenjuju imaju neke svoje konvencije koje i nisu loše. Na primer, super-herojske adaptacije: prvo i možda najbitnije je da film ne sme biti dosadan. Početak-sredina-kraj, sa naglaskom da ekspozicija ne sme biti preduga. I neki ok filmovi na RT sa dugim ulaskom u radnju su loše ocenjeni. A i nema mnogo filozofske pozadine u blokbasterima - beli i crni likovi, sa eventualno ponekim sivim.

    Metacritic je već nekako hipsterskio-salonski orijantisan, filmovi sa pun kurac simbolike su tamo dobro ocenjeni i prosečan kritičar tamo je oko 50 godina star, politički korektan i angažovan, i zgražava se nad eksplicitnošću dok se oduševljava metaforama.

  10. Pre jedno godinu-dve ipo, gledao sam na RTS1 jednu rusku seriju, Čapajev. Serija je na temu revolucije u Rusiji tokom Prvom svetskog rata. Svidela mi se, preporučujem svima.

  11. lol ovo ce biti neko tesko sranje ^

  12. Dajte neke serije slične The Office ili Parks and Recreation

  13. Čitam blog lika koji u velikoj meri pljuje nove serije, barem one high-profile. I sad, naravno, čeprkam dok ne naiđem na seriju na koju svršava, jer svaki hejter ima onu drugu stranu sebe i neki Gral na koji drka, kao neki kontrateg. I naravno - čovek drka na Robota, uz neke urbano prefarbane malagurštine.

    Međutim, priča o ličnom i društvenom cepanju i dalje deluje originalno i sveže, i sem The 100, ja ne vidim bolju seriju za pametnog tinejdžera, a koja od njega neće (na)praviti pasivnog, pobeđenog i mudrog posmatrača (zvuči poznato?!), već aktivnog, pobedivog i sve mudrijeg učesnika. A ko nešto tako ne bi poželeo svom detetu?

    http://www.beforeafter.rs/kultura/mr-robot/

  14. A iskren da budem, na koliko sam serijskih naslova naleteo čitajući ovog i još neke autore, totalno sam tanak po pitanju serija. Bar 20 serija bi trebalo da pogledam još da bih bio apdejtovan. :(

  15. Ahahaha, "The 100". Tu sam stao.

  16. Sad sam u nekom raskoraku, ne znam šta da gledam. Počeo sam da čitam nešto posle male pauze, ako počnem sa serijama, to će se sve pomešati da će totalnu anulirati jedno drugo. Dodatno ćoravim bez razloga. A kad gledam maratonski, ne mogu pratiti dve serije, mora jedna da završi dok drugu ne počnem. S tim što sad gledam i WW koji izbacuje jednu nedeljno. I sad sam u dilemi s kojom serijom maratonski početi. Nabacajte neke naslove koje treba gledati, ne znam ni sam, nisam pametan.

  17. Meni najdraža - "Fringe".

    "Quarry" smo ti već preporučivali. "Person of Interest", ako ti ne smetaju prve dve sezone koje su po današnjim standardima tek onako ok, kasnije će ti se isplatiti i zahvaljivaćeš mi.

  18. Frindž deluje zanimljivo, ali brt 20+ epizoda po sezoni. Pa to ni ja u beast mode-u ne mogu za dan pogledati. A sci-fi bilo kakav je zločin gledati u manje od 720p, a meni hard sitno broji, uh. I POI previše epizoda, nisam ljubitelj baš tolike produkcije. Kakav je Shameless? Neki su je do jaja hvalili ovde.

    Stavio sam ovo na skidanje, pa šta bude.

  19. Hvala Agilnom na preporuci za seriju Broen (Most), veoma kvalitetno serijsko štivo.

    Edit: Saga je opasna domino dama:)

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.