Prijava

mjere nemam sunce te jeblo

Ma jede mi se sad duvaj ga

e jedes i ti skocimise ko ludak

Šta je ovo bjelo što pliva bova neka mala jeli

Nije druže, džela im je glavni kuvar...

pricalili mi neki drugari da prave pasulj sa lukom ucelo. da nema secenja,nego ga tako svicnes u kotlic i onda se on raskuvava.kazu da bude bolje.mozda je to neki cest nacin pravljenja,ali ja nisam nikada tako , a pravilo se kotlica podsota.
i jos neka fora kada se sve raskuva.pasulj i meso i bude kasasto skroz sve.takav sam probao.odlicna varijanta.

Bela bova celer je. Zbog ukusa posle se izbaci.

пф, дај одма, ал јбг кореја.

Pa znam al ima ovde dosta ljudi koji se maju po tim vukojebinama. Xd

Mada, ovo je neki koh bez mleka cenim.

Kad sam kod nesvakidašnjih jela za naše podneblje.

Jesam li ja klasična srbenda navikao na pečenje (300gr lol) i ćevape ili su jostozi, suši i kavijar govna izvikana.

Suši bljuzgava travetina sa živom ribom, jastog se oseća baš, kavijar najgadniji.

Nisam ja ovo jeo na tone, nego sam očekivao da svršavam kolko je predobro a ono obično preskupo gowno.

I ono, nisam spremao sam i to pa da zajebem stvari, nego po inostranstvu probao gde se jede baš. Jeo na silu da ne uvredim domaćine, a uz suši sam tražio.hleb, nisam mogo ono govno na suvo da.jedem. xd

Ima toga što si seljačina Nišliska pa si naučio na mesinu kao i većina nas a ima toga što su plodovi mora genralno kerov kurac koji smrdi na blato
Kažu za suši da mora više puta da jedeš da bi navikao itd

zašto bi iko jeo sirovu ribu, a da nije zaglavljen na pustom ostrvu bez vatre ne kapiram... jel zato što kao neko negde priča da je suši kul? kako nedostaje tu sopstveni stav i velika mogućnost manipulacije tim čovekom je prisutna

More, da odvedem ja te fensere i bogatune u kafanu Mrak ili kod Bibca na golemu pljesku, ima da se useru od jela.

Kod sandokana nisam jeo i nemogu da komentarisem.