Шта данас ручавате?

  1. BAČKA PALANKA JEBOTE UDAVI ME HAHAHAHAH

  2. Trifors iz nekog sela kod backe palanke lolo, nas avax iz juzne backe

  3. Znam trajfo zajebavam te :)

  4. to sto pokazujes, pinekjet i rinflajs na nacin na koji si ti jeo bi voleo da probam i sad sam gladan.
    indeks senvic moze da ga duva

  5. Jeste brate, inače sam rođeni Beograđanin i završio sam prvu srednje u Zemunu pa se sticajem okolnosti preselio u to obližnje selo (ne bih sad detaljno al ako budete pogađali možda bacim hint)

  6. Teleći perkelt uz turoš ćusa 1150

    to je to. nemam pojma sta je ovo, razumem samo da je nesto od teleta ali ocu da probam.

    to vam fali po restoranima

  7. Kikindski kraj - pita od ludaje, gibanice, pite od krompira, slane i slatke strudle, gomboce, pohovane i ukisele ludaje, banatski cvarci, majuska, sunka, ali i peceni vruc hleb premazan mascu i paprikom.

    Al to samo na vasarima, nije to restoranska hrana.
    Dakle ono sto sam reko, baba 80god aktivna, samo to je autentika i preneseno znanje. A to se jede po kucama.

  8. btw po ceni nije ni prici bilo cemu po beogradu

  9. Lolo obrovac gajdobra il tovarisevo.

    Da, bio sam ubedjen trajfo iz bg taj kraj zemun nesto. Ne znam zasto

  10. to sto pokazujes, pinekjet i rinflajs na nacin na koji si ti jeo bi voleo da probam i sad sam gladan.

    Mislim da ti se ne bi svidelo. Dosta njih je probalo, ali dzaba. To je fazon jela sa kojim se odraste. Ja recimo samo sa mirodjijom volim, paradajz moze da prodje a sa renom se bas place. Neko ko nije to jeo od malena, nema sanse da mu prodje mirodjija, dok paradajz jos i moze.
    Isto tako, sos od visanja uz sve to je nezamisliv za mnoge, ali smo mi recimo to dobijali jos u vrticu i jednostavno smo navikli

  11. to vam fali po restoranima

    Pa viš da ne fali

  12. pa sta sad koj kurac caro jel treba da ti dodjem kuci da me rani tvoja baba da bi jeo nesto dobro po vojvodini :)

  13. Pa viš da ne fali

    vidim

  14. Pa naravno. A ne da ocekujes na kiosku jedes sarmu 80godisnjakinje

  15. Neko ko nije to jeo od malena, nema sanse da mu prodje mirodjija, dok paradajz jos i moze.

    Ovo, bukvalno.

  16. Kikindski kraj - pita od ludaje, gibanice, pite od krompira, slane i slatke strudle, gomboce, pohovane i ukisele ludaje, banatski cvarci, majuska, sunka, ali i peceni vruc hleb premazan mascu i paprikom.

    Cara minvajl

    Nema vise, dobri svete
    one lepe se'set pete
    kad smo bili na svecari
    kod kumova nasih starih
    klizio je voz k'o sanke
    al' smo stigli do Palanke
    Severac je duv'o 'ladan
    pa ko ne bi bio gladan

    I cim smo stigli
    viknu kum svoju zenu
    Sido, postavljaj, Bog te vid'o
    spremila nam kuma nasa
    za uzinu paprikasa
    malko ladne krmenadle
    i par sarmi svakom
    mesto leba mesa bela
    princes krofne vangla cela
    suvih sljiva i koljiva
    i rezance s makom
    e, kad se samo setim
    al' se nekad dobro jelo, bas

    Do vecere vreme kratko
    za kitnikes i za slatko
    da odbijes, to ne vredi
    da se kuma ne uvredi
    nas kum Pera, dipl. agronom
    rec o ovom, rec o onom
    sve uz vino, portu-gizer
    'di gutljaji sami klize

    Taman smo bili gladni kada se zacu
    Sido, veceru, Bog te vid'o
    odjedared astal saren,
    sos paradajz, krompir baren
    suve snicle, k'o promincle
    kara-batak svakom
    na podvarku curka, zna se
    gdi je curka, tu je prase
    onda torte, razne sorte
    i rezanci s makom
    ej, kad se samo setim
    al' se nekad dobro jelo, bas

    Vejao je sneg po soru
    sedeli smo do pred zoru
    baba rece, deder kaput
    radni dan je, ajmo na put
    al' kum Pera odma' skoci
    sta to vide moje oci
    Sido, ne daj nikom kaput
    prvo frustuk, e, ondak na put

    Ne drema vredna kuma
    ne slusa prve petle
    brza je od raketle
    nosi vruce 'leba kriske
    fafarone, cvarke friske
    zacas sprema sunke, rena
    i pihtije svakom
    pitamo ih ljudi, dokle
    cekaj, kazu, jos snenokle
    i sufnudle i griz-strudle
    i rezance s makom
    hej, kad se samo setim,
    al' se nekad dobro jelo, bas

    I ondak, sat i frtalj
    kol'ko je is'o sinobus
    nismo nista jeli
    i kad smo stigli na stanicu odma
    kupimo burek, lep, frisak
    mastan, sve nam
    onako, mast curila niz bradu
    pa ondak opalimo preko toga
    jednu tepsiju sampita i gajbu piva
    mlakog, crnog

    Iz ove pesme je 60% hrane izumrlo

  17. Mislim da ti se ne bi svidelo.

    do sad, nisam nasao domace jelo na svetu, od azije do juzne amerike da mi se nije svidelo. egzibicije da, ali ono sto se jede ovako, nigde nije lose.
    ne moze to da bude lose, pogotovo ako je nesto sto je poprilicno standadno kao ovo.

  18. daj recept musase sad ocu da probam. ovo, ne bi mi se svidelo, shvatam kao izazov, posto sam jeo svasta, i ne verujem da moze nesto iz vojvodine da me iznenadi.

  19. ovo na internetu sto vidim je vrlo standardno, ovde kuci sto pravimo od govedine, paradajz sosa itd, slicno i vise zacinimo

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.