Prvi glooos

  1. Jebeš mi sve ako ja znam o kojoj rupi na Trgu pričate...

  2. Ovu dole bih izbobanisao. Kao neka mešavina Mirke Vasiljević i Saše Grej, sa onom facom olimpijke one što je bio meme.

  3. Управо, комерцијално ђубре од музике, шунд сврставам у један жанр. Нисам видео никога да пева рок, метал, оперу, никада нисам видео џез и блуз и слично и ти ми кажеш да су заступљени сви жанрови? Не, него су заступљени сви ђубре жанрови.

    Jebiga, stvar ukusa. Meni je na primer metal djubre, jer mi svi pevaci takvih bendova imaju isti glas koji me podseca kao da povracaju dok pevaju.

    Управо ово што Чава рече. Како то да нико ни на аудицији не покуша да отпева јебене Гансе, Парпл, Цепелине или нешто треће? Оно што сам ја видео, углавном су то лимитирани поп вокали који су за сваки јачи изражај у песми неспособни. Нема ту ни соул музике, нема ничега што захтева прилично квалитетан глас.

    Da si gledao prosli serijal, znao bi da si pogresio. Ne kazem da su tamo svi extra pevaci, i mislim da je ova sezona znatno losija od prethodne,al tako je u proslom serijalu Aleksandra Dabic savrseno otpevala "Golden Eye" pesmu koja je sve osim pesma za pevace sa limitiranim pop glasom. Bilo je i drugih slicnih pesama koje su svetski hitovi i traju 20+ godina..

    Извини што мени није певач онај који не прави грешке и не фалшира, него што ми је певач онај који има моћан и карактеристичан глас, глас који јебено можеш да препознаш било где и било кад. Да су сви који имају слуха и не фалширају певачи, 60% људи би могло успешно да се бави музиком (под успешно мислим на прављење и певање песама које стварно трају, а које нису инстант хитови). Од ових персона које су тамо, ја не видим певача који има неку снагу у гласу.

    Aj procitaj jos jednom ovaj pasus. Mi se borimo sa tim sto nam 90% estrade (u svim zanrovima) ne moze da peva bez falsiranja,a ti pricas da bi 60% ljudi koji ne falsiraju moglo da napravi kvalitetnu muziku. Ja ih nesto ne vidim, i zato su mi oni koji ne falsiraju sasvim dovoljno osvezenje naspram danasnjih mongoloida i recitatora.

    Нема шарања. Форисра се шаблон народњак/поп/техно/хаус.
    Ја рокера још нисам видео тамо.

    Jesi li gledao prosli serijal , i koliko su opste epizoda odgledao?

    Треће, ово је најгора ствар коју можеш да урадиш при оцени певача. Да образложим, дај човеку који слуша Тозовца да пева Мејдене, неће осетити енергију песме и самим тим неће је извести ни приближно својим капацитетима, колико год био добар певач. А дај Брусу Дикинсону да пева севдалинке и изгледаће глупо, иако је врхунски вокал.

    Jebiga, ja u kvalitet pevaca ubrajam i raspon glasa. To isto ko da kazes da je Bajaga ili Boris Novkovic dobar pevac, a pesme im ko takmicenje u slogovima ( ko mi te-be u-ze ta-ma-ra itd..)

    Четврто: Жири није компетентан. Једноставно у жирију су полумузичари. Пази, то нису људи који држе музику у малом прсту, који знају све о музици, који су јебено отворени на сваки жанр, и то су људи који су главни узрок шаблонизације овог такмичења. Јебига, то су људи којима је лични музички укус испред објективности, и који ће пре пустити просечног поп певача, него доброг рок/метал певача. На страну, да не претерам са критикама, јави се и тамо неки солидан певач и тако прође до краја, али би такмичење било много интересантније да је рецимо Тасовац у жирију, и још два пристојна музичара. Јер да се не зајебавамо, Таса је једини од свих чланова свих јебених музичких и такмичења сличног типа, једини који зна да да конструктивну критику и да остави свој музички укус по страни кад оцењује.

    Znaci Georgijev, Aleksandra Radovic i onaj Mare su manje kompetentni da ocenjuju pevaca od Mine Lazarevic, Danice, Natase Ninkovic i IVANA BOSILJCICA? Daj nemoj zajebavati.. Za Tasovca se slazemo,i da kazes da je Mili tu kompetentan, ovo ostalo su gola govna koja veze sa muzikom nemaju i cije misljenje o pevanju je bitno kao tvoje ili moje..

    А што се талента тиче, највише људи има талента за певање, евентуално свирање, тако да мислим да ти је поприлично јасно зашто је највише певача тамо.

    To apsolutno nije istina. Taj utisak imas jer su oni skoro svakog ko nije pevac izbacili u prvoj rundi. Eto npr, prosle godine je lik stavio cerku na onaj rotirajuci krug i zabadao nozeve oko nje...Ako to nije talenat,ne znam sta je. Mislis da to nije talenat i da to moze svako? Aj onda nek izadje Tasovac, ili Mili, ili Natasa Ninkovic ili ti, stavi svoje dete tamo i gadjaj ga NOZEVIMA..
    a oni cak nisu prosli ni prvu rundu, zbog objasnjenja da je to JEZIVO?!
    Onda nek lepo promene naziv u JA IMAM TALENAT ZA PEVANJE METALA, ROKA i OPERE, i nek promeni PGS u Prvi Pop Glas Srbije i svi srecni. :)

  4. Adele recimo spada u taj pop koji si silno napljuvao,al to ne znaci da je ona sund, da je nekvalitetan pevac i da ima ogranicen glas.. jedan od top5 zenskih vokala ikad, po mom misljenju..

  5. I samo da dopunim ono sto sam pricao:
    http://www.youtube.com/watch?v=l3u0lMzqERY&feature=relmfu
    http://www.youtube.com/watch?v=yMIosqqmDXk
    http://www.youtube.com/watch?v=LAZ7B7laJ5c
    http://www.youtube.com/watch?v=nCm2Ie3k2d0

    Znaci ima i Queen-a, i Tine Turner i Simply Reda,Ace of Base-a.. Nije samo sund i ograniceni vokali..
    I samo da napomenem da je ovo tek drugi lajv sto se ove sezone PGS tice. Pevace oni do kraja jos mnogo numera, i svaki put su sve bolji i bolji, jer se svaka nedelja provedena tamo vidljivo odrazava na kvalitet pevanja..

  6. Vidim da ljudi spominju crnogorsku
    takmičarku. Pa sjetite se kad je Ajzak bio u
    Velikom bratu. Pobjedila neka likuša,
    Crnogorka, za koju niko nikad nije čuo prije
    toga i poslije toga. Al jebi ga, Crnogorci vole
    da glasaju :D

    Ta cura je ucestvovala na crnogorskom takmicenju slicnog tipa i nije ostvarila nikakav znacajniji rezultat. Isto ovako je odlucivala publika, a broj glasova koji je pristizao bio je smijesan. Tako da sumnjam da ce se nesto obogatiti od glasova iz Crne Gore. Jedino ako je ljudima u CG merak da pobijedi Crnogorka u Prvom Glasu Srbije, pa glasaju samo zbog toga.

  7. Gazimudo, pojedini odgovori u onom tvom velikom postu nemaju veze sa onim što je čovek obrazlagao.

    I mene smaraju pop vokali koji ne falširaju (kao da je to jedina važna stvar). Nisam čuo originalan, prepoznatljiv glas.

    Osim toga, posle odgledane makar jedne epizode X-factor UK, ili US, ovi naši su blagi transfer. Posebno ove godine.

  8. Bolje nego Grand, u to sam siguran, ali opet, o ukusima ne vredi raspravljati. Mozda je najbolje da naprave i emisiju gde ce se boriti Rok, metal bendovi i eto za svakog po nesto. Generalno Prvi glas nije los show, jedino onaj Andrija Milosevic ide na k*rac.

  9. Jebiga, stvar ukusa. Meni je na primer metal djubre, jer mi svi pevaci takvih bendova imaju isti glas koji me podseca kao da povracaju dok pevaju.

    Пошто си изрекао оваку глупост могу да закључим да апсолутно не познајеш метал. Нађи сличност између ових вокала:
    http://www.youtube.com/watch?v=qkYCAnDmb2g
    http://www.youtube.com/watch?v=SwB9zg7Tbx8
    http://www.youtube.com/watch?v=QBz4XQA1pbc
    http://www.youtube.com/watch?v=_WvTWhU1i1w&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=AkFqg5wAuFk

  10. @ Agilni

    jebiga, ja sam u njegovom postu video stvari koje vode ka tome da su kvalitetni pevaci samo oni koji pevaju metal, rok i operu.. Ja se sa tim ne slazem i napisao sam zasto . Niti zelim njega da promenim, niti ja imam nesto sa ovim takmicenima pa da nesto kao zadrto branim.. Samo ne volim globalizovanje , kao sto je on rekao da je ceo POP sund.. Kao sto nisu ni sve metalike retardi koji urlaju u mikrofon i ne peru kosu, tako isto nije ni ceo pop sund. Stvar je ukusa sta se kome svidja,al stekao sam utisak da nije odgledao ni trecinu epizoda PGS al je zustro osudio propagiranje sunda.

    A za X faktor i ostale me realno zabole. Od 300 miliona ljudi koliko zivi u SAD naci ce se 20 EXTRA DOBRIH PEVACA pa da jebe rak raka..

  11. Pesma GOLDEN EYE je bar 10 na 18 puta zahtevnija od ove pantere koju si poslednju okacio. Gde si ti konkretno u toj pesmi zakljucio da je on vrhunski pevac?

  12. Od 300 miliona ljudi koliko zivi u SAD naci ce se 20 EXTRA DOBRIH PEVACA

    Dobro, ovo je tačno :)

    Ali stoji da je kod nas žiri poprilično tanak i da se forsiraju isuviše jednolični pevači. Za raznovrsnost, neophodno je i da žiri bude kvalitetniji.

    E pitanje je da li mi takvih imamo... Generalno mi se kod naše muzike i naših pevača najmanje dopada ta "sigurica". Niko neće da gurne u vatru neki bend, pa makar bio to i pop, koji će napraviti neku "epsku" pesmu, ili sa malo više promene ritma... sve je ekstremno dosadno (muzički, glasovno, tekstovi đene-đene). Govorim o mejnstrimu kod nas.

  13. Mi se borimo sa tim sto nam 90% estrade (u svim zanrovima) ne moze da peva bez falsiranja

    Ко се бори. Мене боли курац. Не пратим их. Док не почну да ми певају испред врата, боли ме курац.
    А Карлеушу, Секу и остале не бих слушао ни да певају перфектно чисто јер праве срање музику.

    i zato su mi oni koji ne falsiraju sasvim dovoljno osvezenje naspram danasnjih mongoloida i recitatora.

    Уау, добићемо Георгијева уместо Георгијева. Уз то, Георгијев није компетентан јер је затуцан у мозак, а успут, као што си и сам рекао, Таленат није такмичење певача, него талената, тако да не видим што ту Наташа Нинковић није компетентна. Успут, на ФДУ се ради и на певању. А то је завршила, но небитно, ајде да кажемо да није компетентна да оцењује певаче.

    Jebiga, ja u kvalitet pevaca ubrajam i raspon glasa.

    Овима распон гласа и није неки, макар онима које сам ја слушао. Али опет, нема сврхе да ти причам, знаш шта је потребно музици више од људи који не фалширају? Човек чији ћеш глас препознавати чим крене да пева. Карактеристичан вокал, па и нек му промакне неки фалш. Сергеј Ћетковић = Георгијев = килотона осталих. Знаш шта значи карактеристичан глас? Ексл Роуз је имао такав, Дио је имао такав, Ози исто, и Брус Дикинсон, Плант, Гилан. Е то је квалитетан вокал. Она дебела из Талента има такав глас. И остало.

    I samo da dopunim ono sto sam pricao:

    Од ова четири линка, само Квин и Тина Тарнер не могу да се сврстају у поп. Ако си из целе емисије успео два клипа да извучеш као доказ да се свира и нешто сем попа (притом, ван попа је подједнако широк избор песама и извођача), онда ти свака част.

  14. знаш шта је потребно музици више од људи који не фалширају? Човек чији ћеш глас препознавати чим крене да пева

    Ovo treba da je suština svakog od ovih "šouova". Naši to, prosto, pogrešno rade.

  15. Ja bih doveo onog brata iz JU grupe da bude u žiriju. On u pauzama snimanja može da šalje Georgijeva i Radovićku po burek i pivo.

  16. знаш шта је потребно музици више од људи који не фалширају? Човек чији ћеш глас препознавати чим крене да пева

    A da li uopšte ima takvih pevača kod nas? Sve se svodi na pevače sa dobrim glasom, mada ja bih zabranio da nastupaju školovani pevači, kao što je onaj operski pevač. Razlika je kad dođe neko ko 10 godina "trenira" pevanje, i neko ko je do juče orao noktima negde na Gledićkim planinama

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.