Prvi glooos

  1. jadan zoran, jbt, lik uopšte nije roker, nit u tom fazonu, a šminkaju ga, daju mu takve pjesme, čisto da bi bio i neko takav. kreteni.

  2. Stvarno, nije roker? A ja samo zato navijam za njega.
    Ostadoše mi 2 favoritkinje Sara i Nevena.

  3. a nije. meni baš žao, jbt, bukvalno ga forsiraju da bude, a ko zna, možda bi mu neke druge pjesme više pasale.

  4. Ostadoše mi 2 favoritkinje Sara i Nevena.

    Vud beng.

  5. слажем се да се форсира само један тип музике, мисим нисам чуо никог да ПЕВА неки РЕП најбољу музику!!1

  6. знаш шта је потребно музици више од људи који не фалширају? Човек чији ћеш глас препознавати чим крене да пева

    Ne, to je potrebno da bi stvorio legendu. Nije svaki pevac legenda. A da bi bio pevac moras znati da pevas (kod nas na zalost ni to ne moras).
    Umes da pevas = mozes postati pevac
    znas da pevas + scenski nastup = mozes postati kompletan pevac
    prepoznatljiv glas + znas da pevas + dobar scenski nastup + jedinstven stil = mozes postati pevacka LEGENDA.

    Hoces da kazes da se od PGS ocekuje da pravi legende? Daj necemo se zajebavati.. :)

    Ко се бори. Мене боли курац. Не пратим их. Док не почну да ми певају испред врата, боли ме курац.

    Ne bih rekao da te boli kurac,posto si dosao na temu o PGS da pricas kako on ne valja.

    I samo da se osvrnem na jednu predjasnju recenicu.. Postavio si pitanje zasto nema nekih koji pevaju Ganse, Mejdene, arije i operu.. I ja pitam zasto ih nema?
    Jel za to kriv georgijev? Zasto se nisu prijavili? Ja sam gledao sve epizode, i nisam video da je neko do jaja pevao Panteru a ovi ga vratili jer je metalac.. Znaci takvi se ni ne prijavljuju, i za to ispade kriv georgijev?
    Mozda je problem u nabedjenosti da su oni bolji, napredniji,kvalitetniji od svih, pa im je "ispod casti" da mu tamo neki georgijev ili lena kovacevic prica o njegovom pevackom umecu. Ako je tako, onda ne vidim zasto se vodi polemika o nedostatku "kvaliteta" i preovladavanju "sunda".

  7. @Gazimudo
    fala Bogu da neko normalan progovori. inače je žešće počeo da me fata blam od nekih postova na ovoj temi.

  8. Adele recimo spada u taj pop koji si silno napljuvao,al to ne znaci da je ona sund, da je nekvalitetan pevac i da ima ogranicen glas.. jedan od top5 zenskih vokala ikad, po mom misljenju..

    http://vukajlija.com/forum/teme/22024-najbolji-zenski-pop-vokal
    Овде имаш неких пет "најбољих", а од Аделе има још колико хоћеш бољих вокала.
    Надам се да ниси озбиљно мислио кад си рекао да је у топ 5 свих времена. Можда се теби највише свиђају њене песме, али свакако њен глас не може да се мери са колико хоћеш других. И напомињем да су на овој теми коју сам ти проследио само ПОП вокали, дакле има их и мимо попа колико хоћеш.

    Ne, to je potrebno da bi stvorio legendu. Nije svaki pevac legenda.

    Не, то је потребно да би створио певача. Имаш тону људи који певају и свирају по кафићима који имају јединствен и моћан глас, добар сценски наступ и све, а свирају управо, само по кафићима и немају перспективу. А далеко су бољи од свих ових такмичара. Ако се гледају фалшеви, буквално 50 посто становника може да се бави певањем.

    Ne bih rekao da te boli kurac,posto si dosao na temu o PGS da pricas kako on ne valja.

    I samo da se osvrnem na jednu predjasnju recenicu.. Postavio si pitanje zasto nema nekih koji pevaju Ganse, Mejdene, arije i operu.. I ja pitam zasto ih nema?

    Да се разумемо, ПГС би могао да ваља, има доста потенцијала, али се ради на погрешан начин. Ваљда у прошлој сезони, негде на оним аудицијама је било пар људи који су певали метал, чињеница да нису били сјајни, али исто тако је и чињеница да је реакција жирија била умоболна. Није ни чудо што ове сезоне нема никога из тих жанрова. Дај ми пример само, како се то људи који певају арије, оперу, рок и домаћи рок пријављују за Таленат, а не за ПГС? Једноставно је необјашњиво, а замисли, оно није такмичење САМО у певању.
    То је пример погрешног рада ПГС-а. Могла би то да буде занимљива емисија да се тотално промени телевизија на којој ради, и људи који у њој раде, што подразумева и жири, који је ужасан. Чак и међу овим људима који су ту, јако често слабији вокалисти добију много боље оцене жирија од неких пристојних вокалиста.
    Даље, и поред тога, далеко су испред неких других емисија сличног типа.

    И још једна ствар да поткрепим тврдњу о одвратном жирију. Једна је ствар што та турска телевизија ставља идиоте да се бламирају, али је подједнако јадно што се Владо ваља по поду гледајући их, и то на силу. Јеботе, био је онај дауновац, а овај лежао по поду. Сељачина. А то ради стално и на силу. Бљувотина.

  9. Realno, ona Sara je lepa, zgodna i ima zanimljiv glas, ona će biti bar u top 3, a od nje jedino možda nešto bude nakon takmičenja.

  10. , чињеница да нису били сјајни, али исто тако је и чињеница да је реакција жирија била умоболна.

    Podseti me na ovo
    http://www.youtube.com/watch?v=GaePkktpefs&feature=plcp

  11. Надам се да ниси озбиљно мислио кад си рекао да је у топ 5 свих времена.

    Jesam bio ozbiljan,al kao sto sam gore napisao, to je moje misljenje. Devojka ima prepoznatljiv glas, ume da peva, u nekim njenim pesmama se cak i najjezim.. Nisam je stavio na broj jedan jer postoje bolje,ali na 5. mestu bi mogla da se nadje opusteno.

    Имаш тону људи који певају и свирају по кафићима који имају јединствен и моћан глас, добар сценски наступ и све, а свирају управо, само по кафићима и немају перспективу. А далеко су бољи од свих ових такмичара.

    Prva mi na pamet pade ona debela iz talenta koja sije kako peva. I sta je ona konkretno dobila od Talenta? 10ak ljudi vise na nastupu u kaficu? Zasto nije pobedila u talentu? Ako se dobro secam, tu sezonu talenta su pobednici bili gluvi brat i sestra.. Znaci tamo je pobedila patetika, naspram kvaliteta. To je upravo ono sto si zamerio PGS.

    како се то људи који певају арије, оперу, пријављују за Таленат, а не за ПГС?

    Pa zato sto svrsavaju na Tasovca.Sto je i logicno, to isto ko da igras fudbal i idol ti je Ronaldno zubati, pa ces pre otici u kviz gde je on u ziriju nego gde je neki Gatuzo.
    I kad smo vec kod arija i opera, to u 99% slucajeva mogu da pevaju samo skolovani glasovi, jer da je operu toliko lako pevati, verovatno bismo svi pevusili po jednu.

    Чак и међу овим људима који су ту, јако често слабији вокалисти добију много боље оцене жирија од неких пристојних вокалиста.
    Даље, и поред тога, далеко су испред неких других емисија сличног типа.

    И још једна ствар да поткрепим тврдњу о одвратном жирију. Једна је ствар што та турска телевизија ставља идиоте да се бламирају, али је подједнако јадно што се Владо ваља по поду гледајући их, и то на силу. Јеботе, био је онај дауновац, а овај лежао по поду. Сељачина. А то ради стално и на силу. Бљувотина.

    Potpuno tacno od reci do reci,i sam sam rekao da ovaj aspekt PGS najgori i da u mnogome podseca na kvalifikacije za zvezde granda.

    Jos jedan debilitet je kod ovog pumpadzije.. Ko je gledao prve emisije , znace da je on dobio jedno crveno svetlo (od mareta cini mi se)cim je usao u prostoriju sa zirijem, sto dovoljno govori koji je prvi utisak ostavio,a sad ne zaklapaju usta o tome kako je simpatican i sarmantan. Pa ako je simpatican,zasto si mu dao crveno svetlo a da nije ni rec progovorio ni otpevao.

    I jos ovaj deo samo da pomenem. Meni je zanimljiv deo u kome se od ljudi koji ne idu u skolu pevanja, nemaju scenske nastupe, i skoro nikad ili nikad nisu pevali pred grupom ljudi treba napraviti pevaca. U PGS ima njih par koji su imali nastupe po kojekakvim festivalima, skoluju glas 10+ godina, i onda se takmice sa nekim ko je pre par nedelja prvi put skupio muda da zapeva pred troje ljudi, da ne pricamo o lajv nastupu. Za njih nikad ne bih mogao da navijam. Ne zato sto su losi,nego zato sto imaju poveliku prednost u odnosu na ove koji nisu imali slicna iskustva.

  12. Реме, брате, само ћу ти рећи да су неки од најспособнијих певача, а поготову свирача, у целокупној историји популарне музике, управо студијски музичари. Ништа сценски наступ, ништа телевизијска харизма, али километарска техника и емоција. И сад њих не треба третирати као музичаре?

    Иначе, и певање је добрим делом занат. Џабе што си ти богом дан, ако ниси џигерицу оставио у разним вежбама дисања, солфеђима, упоредним инструментима и шта ти ја знам. За изнадпросечан резултат је можда и довољна природна предиспозиција, ал за врхунски не.

  13. Mnogo kakite, iskreno. To klinačko prepucavanje: "metalci kao da povraćaju dok pevaju" versus "ove popičaste plačipičke se debilišu" ide na racku. Da zaista pratite šou, znali biste da jeste bilo raznolikih (ne samo ona gotičarka iz prvog serijala) pevača koji su "furali"neki svoj 'zon, i koji su veoma kvalitetni.

    U prvoj sezoni je bio jedan roker, Miloš Bajat, koji je sam napustio takmičenje još dok su trajale radionice, jer mu se nije svidelo što se takmičenje ograničava na par muzičkih pravaca (pop, blaži rok i narodnu muziku). Lik sada peva kao vokalista u bendu Keychain, koji je jedan od najboljih takvih alternativnih rok bendova kod nas.

    Dalje, u polufinalu je ispala devojka sa opako specifičnim glasom: Ivana Vujović i to je ispala od takmičara romskog porekla koji je pevao samo pesme ala Haris Džinović stajl. Tu nije odlučivala publika, već žiri, jer im nije bio bitan kvalitet (iako je njen suparnik u polufinalu ispao tek kada je pevao rok baladicu), već to da narod seče vene na kafanske pesme i da tako, u magnovenju, šalje SMS-ove (ovim ne vređam kafanske pesme, već kritikujem postavku takmičenja).

    Takođe je prvoj sezoni u radionicama ispao pevač rege benda "Aman Zaman". Lik ima ok glas, specifičan način i interpretaciju. Ono što radi i kako radi je super za muziku koju on izvodi. Problem je opet što široki auditorijum to ne prihvata, a ako i prihvata, više voli nekog "narodskog" pevača ili neku fuziju Čole/Joksimovića/Georgijeva u jednoj osobi.

    Pobednik prve sezone je ništa drugo do prosečan pevač, što nikako nije loše, ali je lik lepo tempirao koje će pesme pevati (prateći veoma lepo šablon kojim je celo finale određeno). Nekada jednostavno moraš da se pustiš niz vodu, a ako ti takav tempo odgovara, još i bolje po tebe. Lik je, kao što rekoh, prosečan pevač, ali je dobar u onome što radi, jer to radi od srca. To je možda i razlog zašto je pobedio, jer ljudi vole one koji umeju da se snađu na svakom terenu.

    Druga sezona ima možda i više kvalitetnih pevača, što je samo polufinale potvrdilo. Sramota je, međutim, što su prateći vokali dva člana žirija stigli toliko daleko. Brate, jebote, to su ipak izgrađeni glasovi, kojima ne treba takmičenje, već samo guranje od mentora. Takođe je sramota što su te dve takmičarke pevale skaredno loše i što jedan muzički neobrazovan pumpadžija (ovim ne vređam, već navodim paradoks, pošto mi je lik gotivan) njih satire svojom izvedbom.

    Što se pumpadžije tiče, on mi je jedan od favorita. Lik možda nema najbolji glas celog takmičenja, ali je njegov glas tako specifičan i tako dobro naleže na sve ono što odpeva. Kada bi se bavio jednom vrstom muzike, nekim pop-rokom, bio bi majstor. Plus, deluje kao zajebant, pozitivan je i nasmejan i ne radi previše na silu. Mislim, u veče pred selekciju kandidata za polufinale, on, za razliku od drugih koji su gladni, a i dalje vežbaju, odlazi da jede. Carski, jebote, carski.

    Ona mala iz Novog Pazara je isto dobra. Jes' da je drugo polufinale otpevala očajno,zbog tehničkih problema, ali zna znanje. Još kao član folklornog ansambla je imala mogućnost da svoj glas navežba tako da može da peva starogradsko-narodnjačke pesme i da to ne deluje kao da se hodža dere sa džamije (ne vređam muslimane, već samo dajem usporedbu, pošto je hodža koji sa džamije poziva vernike na molitvu sinonim za zavijanje, jbg).

    Šteta je što je ispala ona Romkinja š'o je živela u Španiji, jer je bolja od mnogih cura koje su bile u polufinalu, pa čak i ovih koje su ostale u finalu. Odličan je vokalista, lepo je napravila balans sa njenim porodičnim muzičkim nasleđem i sa svim onim vezanim za muziku "pokupljenim" tokom života u Španiji.

    Što se žirija tiče i ismevanja onih, blago rečeno, loših kandidata, verujem da je gomila vas ridala od smeha. Kao, vi ste ih sažaljevali. Neke od njih jesu nepotrebno previše ispljuvali i ismejavali ih, ali neki, na neki način, i jesu to zaslužili. Jebeni je blam videti muzički obrazovane ljude, prepotentne do iznemoglosti, kako misle da znaju da pevaju, a ne samo da su nemači pojma, već su nemanje pojma digli na viši nivo.

    Još nešto o žiriju: ko je bolji od ovih pop-folk članova žirija za odabir takvih, njima sličnih novih izvođača? Jebe se njima ako je neko tata-mata za džez ili bluz, kada je bolje i za gledaoce i za zaradu TV stanice i samog šoua da dalje prođu popoidni Joksimović/Cetinski klonovi jer NAROD TO VOLI, bre.

    Svaki jebeni šou na našim televizijskim stanicama, kao i na inostranim, ide na to da zabavi najbrojniji sloj društva, a to su prosečni građani, koji nemaju želju da sami pronalaze neke nove zanimljive multimedijalne zvezde i kojima je omiljena muzika ona koja piči sa radija i koji, ako kupuju diskove, kupuju ono što je sada in.

    E, da: serem ti se na šou koji koristi jebenu MIDI matricu. Brate, nije teško naći instrumentalne verzije pesama koje se izvode, a sve bi bilo mnogo bolje kada bi sve bilo izvedeno sa nekim muzičarima.

  14. Иначе, и певање је добрим делом занат. Џабе што си ти богом дан, ако ниси џигерицу оставио у разним вежбама дисања, солфеђима, упоредним инструментима и шта ти ја знам. За изнадпросечан резултат је можда и довољна природна предиспозиција, ал за врхунски не.

    Potpis od reči do reči. Kojom god se vrstom muzike bavio i kakav god glas koristio, konstantno vežbanje je krucijalno, pa čak i za ekstremni metal. Zato je zasita poražavajuće videti kako su se školovani ljudi, neću reći blamirali, ali su kriminalno loše otpevali pesme koje su pripremili.

  15. E ne pratim PGS, ajde nek okači neko tog pumpadžiju o kojem pričate svi, da čujem.

  16. Реме, брате, само ћу ти рећи да су неки од
    најспособнијих певача, а поготову свирача, у
    целокупној историји популарне музике, управо
    студијски музичари.

    Pa ja to ni nisam rekao ozbiljno, već u odgovoru na onaj post. Moje mišljenje je da pevač treba da ima moćan i karakterističan glas.

    o klinačko prepucavanje: "metalci
    kao da povraćaju dok pevaju" versus "ove popičaste
    plačipičke se debilišu" ide na racku.

    Apsolutno ovo nije to. Zapravo, prilično sam svestan da i u samom popu ima mnogo kvalitetnih stvari i kvalitetnih pevača. Specifičnih glasova i čega god hoćeš. Jednostavno, je reč o tome da se ovde jako retko forsiraju i takve stvari, ali nema veze ni to. Jako je malo takmičara u završnici koji mogu da se pohvale jako kvalitetnim vokalom. Pumpadžija jeste najsimpatičniji tu.

    Onim pasusom o rokeru, i onim o rege pevaču i sličnima si samo potvrdio ono što sam rekao. Žiri ili stav žirija tera takmičare koji ne pevaju ono što se tamo "traži" iz emisije.

    Što se žirija tiče i ismevanja onih, blago rečeno, loših
    kandidata, verujem da je gomila vas ridala od smeha. Kao,
    vi ste ih sažaljevali.

    Bezobrazne i treba ismevati. Problem ispadne kad se valjaš po podu gledajući Daunovca kako peva. A to je Vlado radio. Neću da kažem "više" puta, jer nije bilo puno daunovaca (valjda), ali je opet ljude koji su sasvim korektni, sem što su nesvesni svojeg nemanja pojma. Čovek dođe, i ismeva ih dodatno. I to na silu. Znači, vidi mu se po jebenoj faci da se usiljeno smeje. A 99% tih situacija koje sam video su bile "šta koji kurac" situacije, nimalo smešne.

    E sad, narod ne zna šta voli. Zapravo, i narodu bi šou bio zanimljiviji da se povremeno tu provuče i neka Čorbina pesma, eventualno pesma nekog Deep Purple-a, ZZ top-a, Cepelina. Koliko god mi pričali da narod to ne voli, makar 70% ljudi srednjih godina je slušalo nešto od tih bendova, jebiga odrastali su u vreme Stounsa, Parpla, Cepelina, Dorsa, Sabata i sličnih. To nije zanemarljiva publika, a jedan jedini takmičar koji peva to bi mogao i njih da zainteresuje. A isto tako nije to muzika koja bi nekome smetala. Jer veliki deo publike čine ljudi u četrdesetim/pedesetim koji dođu sa posla, ili rade po kući nešto i uveče legnu da se odmore uz tv.

    I da, jebena midi matrica.

  17. Јој, шта серете више, дајте неке песме

  18. Џабе што си ти богом дан, ако ниси џигерицу оставио у разним вежбама дисања, солфеђима, упоредним инструментима и шта ти ја знам. За изнадпросечан резултат је можда и довољна природна предиспозиција, ал за врхунски не.

    ovo je jedino pametno što pročitah ovde. doduše, samo sam ovo i pročitao, jer je ostalo prazno naklapanje

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.