Prijava

humor na nivou kursađžija. dobiću rak glavića ako nastave da budu toliko šaljivi

Stvar je u tome što i originalni nadrealisti nisu bili ništa specijalno, par solidnih fora, uglavnom usiljeno sranje između njih. Ovi novi kapiram da su tek horor onda.

okaditi studio vatrom.

Da taksativno izrazim svoje misljenje kao iskreni fan starih Nadrealista:

1. Fali ekipa. Zena, Djuro, Ogi i ostala mafija su jednostavno nezamenljivi. Vecina kultnih fora iz Nadrealista su improvizacije sa snimanja koje su clanovi ekipe pravili, kao i nacin na koji su oni igrali uloge. Dosta toga je smisljeno i ad hoc na samom snimanju. Ovo je suvise po scenariju. Da se ja pitam potrudio bih se da dovedem sto vise stare ekipe, ukljucujuci i postavu Slozne Brace (Pejakovica i Ogija pre svih, posto ostatak ne verujem da bi pristao da ucestvuje zbog licnih sukoba sa Neletom).

2. Nele mi deluje jako isfrustrirano. Ceo scenario i sve fore odisu isfrustriranoscu onim sto je prikazano u prici. Sve mi deluje kao bezocna pljuvacina, a ne kao satira i zato nije smesno.

3. Los koncept. Stare serijale su odlikovali kratki skecevi i totalno nepovezani momenti izmedju njih (IMAM SAMO SEKUNDU VREMENA...). Takodje i momenti u skecevima koji uopste nemaju veze sa ostatkom skeca (No, to svakako nema veze sa nasom emisijom... Sefe, imas da mi razmijenis sto maraka svega ti? Sta je ovo, Holidej In, a nije, MAAADE IN... Dindrlaka-dindrlakaca...). Ili Sahbaz koji mine kroz kadar kada ga najmanje ocekujes. Ili "Amare, ostav' zenu joooj!" Ovo je sve u kontinuitetu kao jedan dugacak skec i fore pocinju da smaraju pre nego sto se i razrade.

4. Jako je direktno, ogoljeno, na prvu loptu. Nije inteligentno zavijeno u oblandu nadrealizma, tacnije preterivanja i suludosti koja je odlikovala stare serijale kao i Sloznu Bracu gde si morao malo da razmislis sta se ismeva i kritikuje. Jos jedan razlog zasto nije smesno i interesantno.

5. Retke dobre ideje za fore nisu dovoljno razvijene. Kao recimo "dajdzin mali" i sam dajdza Teofil (Bogoljub). Fora koja je mogla da se razgrana i razradi kao fore o ultra zajebanom Sahbazu ili Junuzu Djipalu koji je svakom loncu poklopac (hrkljuz, hepek, omlecivanje...). Ali jok, ostala je kao fusnota.

Sve u svemu, veliko razocarenje.

Fali ekipa. Zena, Djuro, Ogi i ostala mafija su jednostavno nezamenljivi.

.

foliranti su banja za nadrealiste.