Prijava

Није лош Бонд плави, али црвени не волим јер ми је љут некако. Лакистрајк најбоље цигаре може лок

Inace BAT je ubedljivo najvise cigareta upropastio kad se gleda sveukupno... kao skakavci jebeni su pokupovali sve sto je valjalo i naerno upropastili da jebeno nemaju konkurenciju... Ne treba pricati kakvo su sranje i njihov danasnji laki i pal mal u poredjenju sa vremenima kad su imali konkurenciju... treba videti sta rade po Africi npr gde imaju pa skoro apsolutni monopol

Laki je đubre obično iako sam od toga i počeo negde pre 10 godina... Jebote 10 godina, ja od ponedeljka bataljujem, pluća su mi verovatno kao devetaru cokuliću do sad.

jel su te pljuge bese bile braon boje

ne mora da znaci, ja sam snimao pluca posle 15 -16 godina pusenja i bila cista da kucne, sad ne znam

E, bombaš, vidim rekli su ti na par mesta već, razmimoilazimo se mi u dosta aspekata ovde ali za poznavanje duvana ti skidam kapu.

nanjusio sam temu gde mogu biti cenjen i postovan, pa eto prosipam se ne zameri

laki se iskvario mnogo..bila zakon pljuga nekad.

i inace ne razilazim se ja ni sa kim po mnogo aspekata, razilazimo se iskljucivo po pitanju toga da ja mislim da su navijaci zvezde musava napredna govna i to iskazujem na najbrutalniji moguci nacin, pa ljudi projektuju ozlojedjenost time sto me smatraju za apsolutno govno u svakom aspektu zivota

мене једном у средњој друг на одмору понудио црвеним Бондом, нисам ни извукао поштен дим одмах сам почео да кашљем ко да имам туберкулозу каже друг престани да кашљеш мајку ти јебем и ја престадох и од тад црвени више никад

Ako bombas, samo nastavi. Ej, laki jeste krš, ali laki 100s, pre jedno desetak godina, kakav svrš od cigarete.

i u tvrdom pakovanju je bio extra.jos se secam njegovog ukusa

Crveni Bond je bio odlicna cigara ko se seca dok je iao ono prvobitno pakovanje, beli pravougaonik sa strane a ostalo crveno, promenom blenda i pakovanja je postao los... poceli su da stavljaju dosta donjih berbi, bilo je previse katrana i secera. Cinjenica da je brzo goreo je bila ok jer je imao snagu i kvalitet, ali to nije vise to.

Inace Filip Moris cigare pocinju da tonu onog trenutka kad im je istekla obaveza kupovine domaceg duvana.2009 lopuza i tadasnji ministar poljoprivrede Dragin je uzeo pare od Hrvata da sjebe nase kvote za proizvodnju duvana za racun Hrvatske i ukinuo premije za duvan. Od tada PM maltene ne kupuje domaci duvan (samo male koilicine, a od 2012 uopste). A domaci duvan jednostavno po fizicko-hemijskim osobinama odgovara domacem pusacu kao filer pa mnogi iaju subjektivni utisak da su cigare losije. Ustvari taj utisak je objektivan, cinjenica je da PM i BAT program nemaju grama domaceg duvana u cigaretama, asao PM je recimo u Nisu prosle godine preradio 27 miliona kila uvoznog...

Бомбаш пошто видим да познајеш материју доста добро имам једно питање за тебе. Зашто је овај наш Честерфилд курчина, а аустријски у односу на њега мирише као да је прављен специјално за 50 легенди вукајлије? Је л' у овај наш стављају прашину? Ја сам за цигаре nOObs па ако можеш то да ми објасниш.

Zato sto je budget cigara, morate znati da je struktura cene za obicnog coveka frapantna, evo premijerno cu vam izneti da shvatite gde zivimo i kakvi nas hohstapleri jasu.

Minimalna cena akcize za cigarte je 140 dinara. Znaci na najeftinije cigarete od 200 dinara, drzava samo za markicu uzima 140 dinara. Na to se dodaje porez na dodatnu vrednost i jos nekih 7-8 dinara raznoraznih taksi. Znaci na najjeftiniju cigaretu, od 200 dinara drzava uzima koju paru ispod 180 dinara i to je ubedljivi svetski rekord. Kako rast cena cigare tako raste i ucesce drzave, koje kod skupljih dostize i preko 250 dinara po paklici.

Od onoga sto ti platis za paklicu cigareta, u Srbiji drzava uzima izmedju 85-90%,

U onih 15 posto se uklapaju redom: seljaci, fabrika za otkup i preradu, fabrika za pakovanje cigareta, repromaterijal, transport, marketing, plate celog lanca... jednostavno po sadasnjim cenama cigareta mi ne mozemo ocekivati dobar proizvod. Fabrike duvana su u rascepu, jednostavno ljudi kupuju rezani duvan jer su preskupe, a i na njima slabo zaradjuju zbog akciza.

Ako bih ja hteo da legalno pakujem rezan duvan (a hteo sam sa nekim ljudima) akciza na jedan kg rezanog duvana je 4.900 jebenih dinara.

Znaci cigarete ce biti kvalitetne onda kada budu 5 evra pa ko bude mogao da priusti. DO tada ko ima mogucnost da mu eno donese iz zemalja treceg sveta poznate brendove, ili napraviti svoj blend od domaceg mesanog duvana... nadjes od nekog iz Bujanovca 2-3 kg orijentala, iz Sente isto tako berleja i desetak kg virdzinije, naparis pomesas i udri.