Prijava

Evo, malo da vam podignem nivo Šešelja u krvi, uživajte!

Ovom rečenicom si upravo uspeo sebe da devalviraš u ovoj debati. I dalje mi nije jasno zašto je gostovanje hora iz Srbije u UN i izvoženje ''Marš na Drinu'' između ostalih pesama provokacija.
Što se tiče e-novina odavno sam baš na formumu ovde pisao šta mislim o njima. U ostalom komentari koji se dopuštaju upravop na vesti čiji si link postavio dovoljno govore o tom portalu. Sramota me je što se ta govna sa e-novina nazivaju novinarima, smatram to uvredom za mene koji se bavim istim poslom.

Sama pesma "Marš na Drinu" je moćna, nosi duh vremena koje je za nama, ali sigurno nije pesma mira i ljubavi. Tačnije, jeste ljubavi, ali nacionalne ljubavi. Po mom skromnom mišljenju, takvoj pesmi nije mesto u UN. Sad pokušavam sebe zamisliti u koži Bošnjaka... Verovatno bih ja bio još gori, naročito ako je tačno ono što Bošnjaci pričaju da su paravojne formacije činile sranja po Bosni uz tu pesmu. Jeremić je morao znati (tačnije, siguran sam da je znao) da će ova pesma u UN dovesti do drugačije interpretacije među nekim članicama. Dakle, ne bi bio problem da je "Marš na Drinu" sviran na skupu SANU, ali sigurno nije svakome svejedno što je to rađeno u UN. Ove komentare druge strane o tome kako je ovo fašistička pesma, komentarisati neću.

Sad pokušavam sebe zamisliti u koži Bošnjaka

Isto to rade i Bošnjaci, ali konstantno...

Glavni, znači ti Bošnjaci (Bosanci, whatever) su se sami poklali u ovom ratu i sebe posle premeštali? Ostale srpske i hrvatske žrtve takođe?

Pazite ovako, možda se Vuk malo zezno sa ovom pjesmom, u smislu da je mogao izabrati i nešto malo manje potencijalno problematično. Ali znate u čemu je razlika između nas i Hrvata. Da se ovo njima desilo, da su pustili neku pjesmu koja je OK, a onda da su se neki tako našli bezveze uvrijeđeni, ja vjerujem da bi SVI u Hrvatskoj stali na stranu nekog njihovog Jeremića, i da NIKOM ne bi ni palo na pamet da dovodi u pitanje njegov izbor pjesme. I rekli bi nešto u ovom stilu: "Srbočetnici, glavne kavgadžije opet unose tenzije i razdor u region prigovorima na našu slavnu i ničim neukaljanu skladbu"

Proviron da li zaista smatraš da repertoar nije proveravan još pre koncerta. Ako Jeremić i ume stvari da radi ofrlje, to sigurno ne rade oni koji su odlučivali u UN o ovom koncertu (ma šta ja inače mislio o UN). Prema tome, verujem da je repertoar proveravan baš da bi se izbegle ovakva fiks ideje pojedinih idiota. Znači da je što se tiče UN sve bilo u redu, što opet povlači moju tešku bol u predelu prepona da li se neko od zatucanih balkanskih plemena (Srbe takođe stavljam u ovu grupu da se razumemo) istripovao da popljuje po ovome. Iskreno mi se jebe, a oni neka se makar malo obrazuju pa će manje i da lupaju gluposti.

ja vjerujem da bi SVI u Hrvatskoj stali na stranu nekog njihovog Jeremića

Iskreno, meni to i nije loša pojava kod nas. Pokazuje da smo dostigli određeni nivo pameti i da neko može razviti mišljenje s kojim se ne slaže većina. Jebem ti zajednicu gde su svi istog mišljenja!

Pazite, pre par stranica sam napisao da ovo:

možda Jeremiću može neko zameriti što nije simpatičan, neko što više tvituje a ne manje fejsbuči, neko opet što nema izvajanje trbušnjake, neko što ne sluša Panteru, nego što ne vozi Bemiksa sa prednjem točku... ali, to stvarno nije relevatno za ovu diskusiju.

Ovo stvarno nije tema o tome kome je Jeremić simpatičan ili nije, nego o tome da li pesma Marš na Drinu nekoga vređa ili ne. Ako hoćete da diskutujete o temi, onda se ogradite od vaše antipatije prema čoveku. Ali kako vidim ovde se naveliko brkaju lončići, verovatno što ljudi imaju dnevnu kvotu mržnje da ispucaju. Ukratko, mislim da se većina slaže (kojoj pripadam i ja) da pesma apsoštrumfno nikog ne vređa, i da Bošnjaci jednostavno troluju. E, sad ako su je pevale paravojne formacije, pa kakve veze ima? Usput, koja to armija u Bosni je bila vojna a koja paravojna? :D Bjaži, ba, bjaži.

Proviron da li zaista smatraš da repertoar nije proveravan još pre koncerta.

Na osnovu izjave Ban Ki-muna, repertoar nije proveravan, jer je on rekao da nije znao o čemu je pesma.

Gonzo, za ostatak posta se u značajnoj meri slažem, tako da ne bih tu ništa dodao, što bi rekao Zdravko Čoliić.

Iskreno, meni to i nije loša pojava kod nas. Pokazuje da smo dostigli određeni nivo pameti i da neko može razviti mišljenje s kojim se ne slaže većina. Jebem ti zajednicu gde su svi istog mišljenja!

Da mi smo jako napredni, pošto nam je razmišljanje evoluiralo, a zaostali Hrvati su sa svojim razmišljanjem temeljno očistili maltene četvrt miliona ljudi. Ali nema veze, mi smo napredni. I napravi jednu bitnu razliku oko tog i takvog napretka. Oni svi misle isto kada su u pitanju interesi države, a mi ovako napredni imamo sedam miliona različitih mišljenja. Serem se ja u takav napredak.

Glavni, znači ti Bošnjaci (Bosanci, whatever) su se sami poklali u ovom ratu i sebe posle premeštali? Ostale srpske i hrvatske žrtve takođe?

Provirone, u Bosni su ratovali:

Srbi protiv Muslimana
Srbi protiv Hrvata
MUslimani protiv Hrvata
MUSLIMANI PROTIV MUSLIMANA
Srbi i Hrvati protiv Muslimana
Hrvati i Muslimani protiv Srba
Srbi i Muslimani protiv Muslimana

Zločini su se dešavali na objema stranama. Najviše su najebali Muslimani pošto su prvi počeli, a imali su najmanje naouražanja. Početkom maja 1992. godine JNA je dobila naredbu za povlačenje iz BIH i tako je i bilo. Na strani Srba su ratovali dobrovoljci iz Srbije, na strani Muslimana su ratovali dobrovoljci sa Kosova, iz Avganistana i ostalih islamskih zemalja, na strani Hrvata su bili dobrovoljci iz Hrvatske. Rat je završen sporazumom, nakon bombardovanja od strane NATO pakta i ulaska Hrvatske vojske duboko u teritoriju BIH (to je agresija majstore).

Ono što sam rekao se odnosi se na Bošnjake koji trpaju Srbe u Bošnjake i zalažu se da gledamo Bosnu kao državu.

Da mi smo jako napredni, pošto nam je razmišljanje evoluiralo, a zaostali Hrvati su sa svojim razmišljanjem temeljno očistili maltene četvrt miliona ljudi. Ali nema veze, mi smo napredni. I napravi jednu bitnu razliku oko tog i takvog napretka. Oni svi misle isto kada su u pitanju interesi države, a mi ovako napredni imamo sedam miliona različitih mišljenja. Serem se ja u takav napredak.

Meni je ipak drago što mi imamo sedam miliona različitih mišljenja jer je jednoumlje vrlo opasna pojava. Ali nažalost, jednoumlje je mnogo korisnije u praksi kad je nacionalni interes u pitanju.

Да не отварам нову тему, овјерите ово, изнесите неко мишљење, осим да су бугари.
Убица без јаја, торта без јаја. Не иде, ех!
http://rt.com/news/bulgaria-dogan-gun-turkish-330/
Додуше, можда је све био сетап како би се лик драматично пензионисао!

Slično bi bilo kada bi nemački predsedavajući odlučio da za novogodišnji koncert otpeva Lili Marlen. Lepa pesma, zloupotrebljena, aha. Aus dem stillen Raume, Aus der Erde Grund, Hebt mich wie im Traume.Dein verliebter Mund. Nema ništa loše u ljubavnim recima, ne? Pa što ne otpevaju za božićni koncert u UN? Bilo bi baš do jaja. Moze li iko zamisliti novogodišnji prijem u nemačkoj ambasadi, na kojem svira Lili Marlen? Da ne govorim o UN-u. A ovoliko dranja nacionalista u odbranu pesme, samo govori o pravim razlozima njenog izvođenja. Da nam je svejedno, onda bi pevali Stonse. Znači, nije nam svejedno.

Bojane bojane bojane...

"Marš na Drinu" u sedištu UN - iskazivanje nacionalnog osećanja, otvorena provokacija ili nešto treće

исказивање националног осећања

Smorili ste s nacionalizmom.

Jes, trebali su pjevati DA TE NIJE ALIJA JA BIH SVJETLO ZVAO MRAKOM.

Mšr bre u Teheran svi pa se ližite sturcima, jebo vas neoliberalizam. SRBJA!

"Marš na Drinu" u sedištu UN - iskazivanje nacionalnog osećanja, otvorena provokacija ili nešto treće

Otvorena i smišljena provokacija.