Prijava

Гонзо, ниси ме схватио.
Нећу да пишем на овој теми више јер ме реално ни не дотиче ова проблематика.

@Риха Дисидент
Uf, što bi ti zavrtao uši, nemaš pojma.

Ja sam već nešto bio pisao pa sam obrisao.
Vuku se može jedino zamjerati to što je mogao da pretpostavi kakve će reakcije da budu. To jesu neopravdane reakcije kretena, ali onda se za njih uhvati svjetska štampa i to nanosi štetu ugledu Srbije, a njemu donosi političke poene na domaćem terenu.
To je tačno, ali to je samo kratkoročna situacija. O tome će mediji brujati par dana, a kasnije će svi koji su iole normalni i dobronamjerni da shvate da je Vuk imao puno pravo da baš tu pjesmu pušta jer u njoj nema ništa uvredljivo, samo se veliča jedna oslobodilačka vojska. Na dugi rok, više će nas poštovati ako se ne budemo stidili svog kulturnog i nacionalnog naslijeđa, nego ako se budemo pokrivali po ušima samo zato što bi mogli da se "uvrede", oni koji će se uvrijediti i na najmanji povod, ili čak i bez povoda će se "vrijeđati" i pljuvati po Srbima.

Па он да је изашао тамо са шајкачом, опет би била "провокација". А то што је то део наше народне ношње, то нема везе.

E jebi ga Riho mene ovo sranje dotiče jer mi je zaista pun kurac izdrkavanja svih mogućih dežernih kretena na sve što ima veze sa Srbijom, pa i Srbima na kraju krajeva (bez uvrede za one koji pripadaju drugim narodima, a žive u Srbiji).
Kenja mi se od nekakvih famoznih kongresa Bošnjaka u SAD, a iskreno mi se još više sere od Majki Srebrenice. Neka brinu o tom groblju tamo, a ne svako malo da gledaju preko Drnie da li je neko prdnuo ili podrignuo.

slazem se gonzo. provokacija bi im bila sta god da je uradio.tako stvari funkcionisu.kao i kod nas tako je i kod njih,najvece satro patriote su na bezbednoj udaljenosti od sopstvene zemlje,pa mogu da seru o nebitnim stvarima.

Uf, što bi ti zavrtao uši, nemaš pojma.

Сконтај се, децхко.

Sve više stičem utisak da ljudi ovde ne kapiraju suštinu problema. Naravno da "Marš na Drinu" nema veze s genocidnim namerama, kao ni to da je pisana u antibošnjačkom duhu, ali ono u šta verujem (tačnije, u šta sam ubeđen) je da je Jeremić namerno ovo uradio s ciljem da digne tenzije i podseti kako je njegovo predsedavanje istorijska stvar za Srbiju. "Marš na Drinu" je pesma velikog stradanja i pobede našeg naroda, ali ako je iko to zloupotrebio u ovoj situaciji, to je Jeremić, a ne Bošnjaci. Neopisivo mi smeta ta njegova uloga zaštitnika Srbije od masona, jevreja, Soroša i ostalih srbomrzaca.

Sve više stičem utisak da ljudi ovde ne kapiraju suštinu problema. Naravno da "Marš na Drinu" nema veze s genocidnim namerama, kao ni to da je pisana u antibošnjačkom duhu, ali ono u šta verujem (tačnije, u šta sam ubeđen) je da je ovo Jeremić namerno ovo uradio s ciljem da digne tenzije i potseti kako je njegovo predsedavanja istorijska stvar za Srbiju. "Marš na Drinu" je pesma velikog stradanja i pobede našeg naroda, ali ako je iko to zloupotrebio u ovoj situaciji, to je Jeremić, a ne Bošnjaci. Neopisivo mi svet ta njegova uloga zaštitnika Srbije od masona, jevreja, Soroša i ostalih srbomrzaca.

+1 на ово и нећу више да постујем.

Zasxto e obrisan moj post gdje ja Čampija nazivam balijom? :D

Zato što se to podrazumeva. :D Šala Čampi, uvrede bez. :)
Riho, evo samo nekako pokušaj da objasniš kako je ta pesma bila provokacija i nikakav problem. Ni ja tog Jeremića ne mogu da svarim (zajebane cvidže nosi, jako staklo) ali brate, niđe veze s tim i provokacijom. Ako je hteo da provocira, lepo bi pustio ono Aooj Slobo, aooj Slobo šalji nam salate, biće mesa, biće mesa, klaćemo Hrvate.

A kako je on to zloupotrebio? Tražio da se peva naša najlepša patriotska pesma, koja inače treba da bude himna umesto Bože pravde, samo da bi zajebavao njih? Aj ne zezaj.

Mislim da nije to uradio zbog dizanja tenzija, nego možda zato da podsjeti svijet na ulogu Srbije u 1. sv. ratu. Jer nam je to jedan od najslavnijih perioda naše istorije. Možda je htio svijet na to da podsjeti, da znaju ko su Srbi i Srbija, da nismo neki levati i da nismo vječni istorijski negativci. Ide stogodišnjica Prvog svjetskog rata. U te četiri godine (2014-2018) mi ćemo vjerovatno nastojati da veličamo svoju ulogu u Velikom ratu, a neki drugi će nastojati po svemu tome da se iskenjaju, npr. već iduće godine će biti mnogo članaka o Gavrilu Principu kao teroristi i tome slično.

Proviron, objasni mi kako je provokacija to što je hor izveo tu pesmu. Ne uspeva mi da shvatim gde je provokacija i na koji način ''Marš na Drinu'' može Jeremićevo precedavanje da učini istorijskim.

Riho, edituj citat u kom se slažeš sa mnom. Napravio sam neke daktilografske greške koje sam posle ispravio, ne želim da me greška u kucanju devalvira u debati, lolo,

Gonzo, ja sam ubeđen da je Jeremić sve ovo napravio s ciljem da isprovocira. Koliko ja znam, on je diplomata, a njego je tadatak da popravi odnose s drugim zemljama. E, sad ti reci meni koliko je on odnosa obnovio, a koliko je zasrao? Sve u svemu, ovaj čovek nije normalan.

komentar ne vest

Uglavnom je cilj ispunjen. Ta genocidna skladba je dovoljno ocrnjena i vise nikada se nece sviarti u UN. A, ko je bude htio svirati bilo gdje u svijetu dobro ce se zamisliti.Moze potomak Turaka, Vuk Jeremic svirati kurcu koliko mu volja.Pozdrav hrvatskim generalima i vojsci. zovi samo zovi...

SRBI ZASHTO STE GENOCIDNI DECHKO

Što se tiče Marša na Drinu u UN osjećam se ponosno. Vala nek je.
Koji su bili motivi Jeremića stvarno ne trebamo da diskutujemo.
Važno je da je Srbija prikazana kao dobra i normalna zemlja (iako to i nije, ali važne poruke za investitore npr), a to ima pozitivan odjek u svijetu. Uvrijede se naše komšije koji su ionako usadili sebi u glavi da su Srbi agresori. Koliko vidim problem je što su i neki Srbi zaraženi. Riho, mani se tog urbanog kuracpalac šatro zdravorazumskog pragmatičnog patriotizma uz izraženo poštovanje prema drugim nacijama, a ti Provirone nemoj da napadaš (ne trebaš ni da mu se diviš) Srbina sad kad je u svijetu. Pusti nek odradi svoje pa onda rezimiraj.

reci i da to nismo trebali da uradimo.ili da nacrtamo smajli da bude prihvatljivije.

A pazite kompletnu setlistu:
" "Ameno" 0:14:27 "Tamo daleko" 0:18:03 "Imagine" 0:20:26 "Baba Yetu" 0:24:10 "Ajde Jano" 0:28:10 "Mamma Mia" 0:31:09 "Wawe Your Flag" 0:34:37 "Srce" 0:38:50 "Always Look On The Bright Side of Life" 0:42:54 "Bohemian Rhapsody" 0:46:44 "Marš na Drinu" 0:55:40 E sada kome se ne svidja "Mars na Drinu" neka slusa druge pesme. Ako mu se ni jedna od ovih pesama ne svidja neka ukuca sta zeli na ovom cudu od YuoTube-ta i neka uziva. Srbiju volim posto sam u svakoj drugoj tudjin. SRBIJA "

Ako je ovakav izbor pjesama paljevinski onda sam ja traktor.
Tu je i Ameno, koja je neka Nju Ejdž zajebancija, tu je i Imagine u kojoj se spominje "Imagine there's no cuntries" i "... and no religion too".

Po meni su mogli da ubace i Vostani Serbije, ta pjesma nije dovođena u vezu sa ratovima, a jedna je od najljepših himni, a pritom, napisao ju je evropejac Dositej.