"Marš na Drinu" u sedištu UN - iskazivanje nacionalnog osećanja, otvorena provokacija ili nešto treće

  1. Што се та Србљановићка једноставно не одсели из Србије и иде да пуши америчке либералне курчиће по њујорцима и елејевима кад већ живи таква стока овде?

  2. A i ovu Srbljanović jebem (prvo sam morao da pogledam preko gugla kako izgleda) u dupe sa četiri navučena kondoma.

  3. статус мог пријатеља, иначе доктора историје, упућен људима из србије који су заузели став против извођења марша и саме песме уопште:

    Сви који ових дана пљују на песму "Марш на Дрину" су необразовани и малоумни бедници, који покушавају да упрљају нешто што ће увек бити светло и часно. Ова песма сија окупана крвљу 1 300 000 Срба, два од три одрасла мушкарца, и представља химну слободи какву је мало који народ испевао. "Марш на Дрину" је понос Србије а они који је пљују су друштвени талог од кога треба са гнушањем окренути главу, они су наша срамота

    други његов статус:

    Прича око Марша на Дрину је јасна, на сваком фб зиду прежвакана и разјашњена. Па ипак, имам још нешто да додам, овај пут не на рачун Србљановићке & co, већ у вези са иницијативом бивше браће "бошњака". Ово им није први пут да имају сличне паметне примедбе. Међу многим сличним морам да издвојим моју омиљену. Почетком 1978. године из тадашњег политичког врха Босне и Херцеговине почели су да се чују захтеви да се из читанки избаце Његошев "Горски вјенац" и Мажуранићев спев "Смрт Смаил аге Ченгића" јер пропагирају геноцид над муслиманима! Људска глупост је заиста немерљива, а скорашњи догађаји показују и да је трајна, неизлечива.

    статус бориса малагурског:

    Moja poruka svima koje je pesma "Marš na Drinu" na koncertu u UN uvredila:

    Nadam se da ćete uspeti da nađete snagu da prevaziđete mentalitet devedesetih i način razmišljanja u kojem je svaki vid ispoljavanja srpskog nasleđa, kulture, herojske borbe i tradicije doživljavan kao direktan napad na druge narode. To nije tako. Ogromna većina Srba nema ništa protiv drugih naroda i vreme je da se neki ljudi leče Srbofobije, jer tolika količina mržnje nije zdrava. Što se autošovinista tiče, neće vas zapad više voleti ako pljujete svoj narod i svoju istoriju, onaj ko sebe ne ceni, ne može dobiti ni poštovanje drugih. Zato volimo sebe i poštujmo druge.

    не бих ништа додавао.

  4. Vrlo je zanimljiva tema.
    Malo uvoda: u pitanju je kompozicija, a ne pesma. Reči su nastale tek nekih 50 godina nakon nastanka kompozicije. Na koncertu je izvedena kompozicija u specifičnom aranžmanu, reči se nisu koristile. To su sve činjenice.

    Sad, ova kompozicija je predstavljena kao simbol mira, e tu već imamo prvi potencijalni problem, jer ne može biti reč o miru, već o slobodi, kao što reče

    Луди Чак
    Ko ih jebe što se bune, njima je krivo što oni nemaju svoj Marš na Drinu, a i koji je problem? To je pesma o slobodi, o odbrani naroda od stranih sila.

    Tu ja vidim jedini pravi zajeb (ali vrlo mali) Sunđer Boba.
    Moje je mišljenje, daklem, da je kompozicija kao takva simbol slobode i skroz legitimna.

    Oni koji imaju problem, nemaju problem sa kompozicijom, već sa tekstom.
    Sad, njihov je argument da je pesma izvučena iz konteksta prvog svetskog rata, kada je bilo reči o slobodi, i iskorišćena kao simbol genocida u skorašnjem ratu.
    Ja, nemam pojma da li je tako, ako jeste, nisam znao.

    Da pretpostavimo da jeste tako. I da pretpostavimo da je Jeremić znao, u tom i samo u tom slučaju je provokacija. Sumnjam u to.

    Ja lično nikada nisam osećao tekst ove pesme kao osvajački i ne poznajem nikog ko jeste, ali ajd sad....

  5. Што се та Србљановићка једноставно не одсели из Србије и иде да пуши америчке либералне курчиће по њујорцима и елејевима кад већ живи таква стока овде?

    Jebač koliko znam ona živi u Francuskoj, navatala je nekog matorana koji je valjda ranije bio ambasador Francuske. I tako ona živi u Parizu i onda dođe s vremena na vreme da nam objasni koja smo mi stoka seljačka.

  6. Мени су најсмјешнији тзв. ''бошњаци''... Откуд они да се буне и какве уопште везе они имају с пјесмом...
    Најжалије ми је што је Вук ово заиста представио као пјесму мира (у ком контексту и треба да се схвати). Волио бих да ово ЈЕСТЕ била намјерна провокација, да бар имају зашто да серу. Као што Манда ономад рече: ''Ја би да ми то кољемо куме. Ионако ће да причају да смо их клали''. Тај фазон. Кад нас већ сматрају стоком, требали би ту и тамо и да им дамо повод.
    Најцрње су поједине личности из НАШЕГ јавног живота које осуђују Јеремићев поступак. Њих треба да је највише срамота, душе продане.

  7. ''Ја би да ми то кољемо куме. Ионако ће да причају да смо их клали''.

    тај фазон.

  8. УУУ БООООООООООЈ КРЕНИТЕ ЈУНАЦИ СВИИИИИИИИИ
    КРЕН'ТЕ И НЕ ЖАЛ'ТЕ ЖИВОТ СВООООООООЈ
    НА НА НА НА НА НА НА НА НААААААААААААААА НАА!

  9. а ко је то још пљувао сунђер боба? осим србљановићке

  10. Konzervo, ovakva njihova hipoteza je gola glupost. Mi pričamo o nečemu što je nastalo osam decenija pre svih sranja koja su se dogodila i sada je problem jer je neko od idiota kojima ovi prostori nisu oskudevali pre 20 godina pevao tu pesmu za vreme tih sranja.
    Što se tiče Sunđer Boba on ume da bude namazan lik, u to nema sumnje, ali mislim da ovoga puta nije bilo takvih ideja.

  11. а ко је то још пљувао сунђер боба? осим србљановићке

    Za sada osim nje niko, ali očekujemo da odreaguje i NVO sektor. Ipak je ovo sjajna prilika koju oni ne bi želeli da propuste :)

  12. Нек иду говнах.

  13. A što se vi toliko uzbuđavate oko tih srebreničana i ojebina?

    Umjesto da trošimo snagu na te ljudske margine bolje da uradimo nešto za naš narod. Evo, recimo, da dignemo fizičku spremnost srbskog naroda.

    Izađite napolje, šetajte, trčite, bavite se sportom. Trebaće nam kad budemo ponovo najurivali Švabe sa naših ognjišta!

    OPAAAAAAAAAAAA JA FAŠIZOIDNO NACIONALIŠEM!

  14. хахаха то скочимише!

  15. OPAAAAAAAAAAAA JA FAŠIZOIDNO NACIONALIŠEM!

    SKOČIMIŠA U HAG, NE DOZVOLITI MU DA PROMOVIŠE SRPSKI NACIONALIZAM LOLOLO

  16. Za sada osim nje niko, ali očekujemo da odreaguje i NVO sektor. Ipak je ovo sjajna prilika koju oni ne bi želeli da propuste :)

    разуме се, ал фаца рече "поједине личности" па реко да се није још неки дипломирани европљанин јавио :)

  17. http://www.blic.rs/Vesti/Politika/363224/Ban-Kimun-se-izvinio-zbog-aplauza-Marsu-na-Drinu
    Meni nije jasno zašto se i Ban Ki- mun izvinjavao.

    - Ban Ki-mun je izrazio iskreno žaljenje što su neki ljudi uvređeni tom pesmom - rekao je portparol generalnog sekretara UN Martin Nesirki, dodajući da "očigledno nije znao o čemu je ta pesma niti o njenoj upotrebi u prošlosti".

    "očigledno nije znao o čemu je ta pesma niti o njenoj upotrebi u prošlosti"

    Baš me zanima ko mu je objašnjavao značenje pesme i upotrebu u prošlosti, kad je čovek shvatio da treba da se izvinjava.

  18. hahahahah TO SKOČKO

  19. да, дебил и тај бан ки мун, да је неко мудо потеро бих све до курца.

  20. разуме се, ал фаца рече "поједине личности" па реко да се није још неки дипломирани европљанин јавио :)

    Превидио сам да се осим оне није нико огласио. Имамо и превише домаћих издајника па сам написао у множини претпостављајући да се још који већ огласио, а да ја нисам упратио.

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.