Prijava

Ok, slažem se da je spomenik trebalo ukloniti i da je ovo vreme cikom zore dobro pogođeno da bi se izbegli eventualni sukobi tokom dana.

Elem, video sam komentar na jednom levičarskom sajtu koji mi je zapao za oko, napisan od strane, kako kaže, Srbina iz Srbije.

"Ovaj spomenik predstavlja uspomenu na nase sugradjane albanske nacionalnosti koji su pali u borbi protiv srpskog fasizma. Kao vas sugradjanin srpske nacionalnosti dajem punu podrsku daljoj borbi protiv fasizma. Fasisticke snage JSO-a koja se danas zove Zandarmerija pokusavaju da stvore privid da je klerofasisticka drzava Srbija snazna. Fasisticka tvorevina stvorena od strane zlocinca Milosevica i mafije tokom devedesetih je slabija nego ikada. Samo hrabro dragi sugradjani i znajte da nas ima monogo u Srbiji i van nje koji cemo vam pruziti snaznu politicku a, ako je potrebno, i oruzanu podrsku u borbi protiv fasizma u Srbiji.

Samo hrabro i SMRT FASIZMU !!! "

Any thoughts?

Тито је решавао пендреком међ' рогове.

Потпуно се слажем са ремцем да су одабрали прави термин како би избегли евентуалне инциденте, јер је то последње што нам треба, а свакако да уколико би и један метак био испаљен током акције жандармерије, било би весело, а након тога би опет ми били главни кривци јер су доле били цивили, и по ко зна који пут одговарали јер смо вршили уставно овлашћење на својој територији. Дабоме, ко ће после доказати да су они први припуцали... И мишљења сам да смо коначно поступили као држава, бар делимично, додуше са закашњењем, али опет, са једне стране, дат им је рок да сами уклоне, нису, и то је то. Е сад, да се ја питам, ваља наћи привремено решење за Србе из Прешева и Медвеђе, а локалној самоуправи доле укинути све приходе, док не врате оно што су потрошили на каменчугу.

Ovaj spomenik predstavlja uspomenu na nase sugradjane albanske nacionalnosti koji su pali u borbi protiv srpskog fasizma.

Any thoughts?

Ili nije Srbin, ili nije informisan da je spomenik podignut u čast pripadnika OVK koji, nikako i nikada, nisu bili "naši dragi sugrađani albanske nacionalnosti".

Ja uoošte ne ulazim u to koja strana je bila u pravu u ratu, nego tvrdim da u Srbiji moraš da poštuješ srpsko zvanično viđenje situacije.
Ja bih ga prvi sklonio u toku noći, ali čim je postavljen.
Posle celog ovog cirkusa zemlja prosto nema izbora nego da deluje odlučno i pokaže da ima vlast nad svojom teritorijom.
Jer Albanci preševske doline dodatno provociraju. Oni kao opština odbijaju instrukcije sa najvišeg nivoa vlasti i prete ustankom. Time ti praktično otuđuju teritoriju, jer ako ništa ne uradiš ili gledaš da ih odobrovoljiš, znači da ne možeš.

Боље овако.

Ljudi su izgleda pogrešno skontali ovu temu: problem je štoje taj spomenik uopšte i postavljen (da je to na Kosmetu, pa i da razumem - tamo nemamo nikakvog uticaja), ali Preševo je još uvek u Srbiji i nije deo Kosmeta, tamo ima naše murije, ima Srba dovoljno da se tako nešto ne dogodi. Šta mislite, kada bi Srbi negde u Hrvatskoj (u nekom selu gde su većinski živalj) podigli spomenik srpskim žrtvama ili braniocima, za koliko bi taj spomenik bio uklonjen?

OK, da probamo ovako: da je podignut spomenik nevinim albanskim (ili šiptarskim, kako ko više preferira) žrtvama, cenim da ne bi bilo problema. I oni su ljudi, i nisu svi Albanci (Šiptari) bili fanovi "Žute kuće" ili OVK-a i ostalih njenih podgrupacija. Nevinim žrtvama laka zemlja i večna slava. Nije o njima reč.

Monument jednoj militantnoj terorističko-sepratističkoj organizaciji, koja je vršila zulume na prostoru jedne suverene države da se diže spomenik? Da se o tome teoretiše danima, da se razglaba kako što više raditi, a pritom ne uraditi baš ništa? To je mudro?

Kurac je mudro! Kada je trebalo da se radi mudro - mi smo (vlast i narod koji je glorifikovao tadašnju vlast) išliglavom kroz zid. Sada, kada treba da se kaže: "dosta, bre više!" i da se pokaže da još imamo nekog ponosa, mi (vlast, ponovo i zanimljivo - ista ona koja je ranije vodila tol'ke glave da jurišaju na zid) sada mudrujemo.

OK, bravo - bez ekscesa uklonjen spomenik. Što nisu tako bez ekscesa mnoge druge stvari radili? Uopšte, što nisu spomenik sklonili jutro posle postavljanja, isto tako tiho?

Ova država je slaba, ovu vlast ne zanima da je učini jačom, a cenim da 80 do 90 posto naroda više ne zna ni šta da misli, ni kako da dela. Razapeti između šengenskog-ojrounijaštva i ruso-sovjetizma, stojimo na vetrometini bez neke treće solucije.

Evo sada sam pročitao na blicu "Albanski zvaničnici u Preševu zatečeni, stanje mirno".
Eto upravo ovo je najbolje u svemu, što oni nisu imali pojma, što sad ne znaju šta će a situacija je potpuno mirna, a pogotovo što nije bilo nikakvih sranja dok se demontirao spomenik.
Ovo ne bi bilo moguće da se došlo u 10-12 sati, u roku od 10 minuta bi ispalo neko sranje koje bi prešlo u još veće incidente, i na kraju bi mi itekako popušili, jer se zna kako ide to. "Žandarmerija pucala na goloruki narod koji je mirno stojao, prvi metak ispalio neko iz mase, ali to nije bitno, oni su krenuli da rokaju po nama, ne daju nam ništa, tlače nas, ako ne reaguje Evropa napraviće genocid nad nama albancima u Preševu" i onda se već zna kako se to završava.

Verujem da slabost zemlje počiva u tome što se anticipiraju novi izbori.
Niko ne želi da donosi rizične odluke koje bi mu smanjile politički rejting, pa vodeće figure samo jedne drugima prebaciju loptu reklamirajući na sav glas hapšenja i dajući izjave koje su toliko apsurdne i populističke da postaju komične kao poezija Tomislava Nikolića.

"Ovaj spomenik predstavlja uspomenu na nase sugradjane albanske nacionalnosti koji su pali u borbi protiv srpskog fasizma. Kao vas sugradjanin srpske nacionalnosti dajem punu podrsku daljoj borbi protiv fasizma. Fasisticke snage JSO-a koja se danas zove Zandarmerija pokusavaju da stvore privid da je klerofasisticka drzava Srbija snazna. Fasisticka tvorevina stvorena od strane zlocinca Milosevica i mafije tokom devedesetih je slabija nego ikada. Samo hrabro dragi sugradjani i znajte da nas ima monogo u Srbiji i van nje koji cemo vam pruziti snaznu politicku a, ako je potrebno, i oruzanu podrsku u borbi protiv fasizma u Srbiji.

Pored ovakvih nam ne treba neprijatelj. Šteta što nas Hitler nije istrebio, lepo čovek počeo da čisti kanalizaciju.

Monument jednoj militantnoj terorističko-sepratističkoj organizaciji, koja je vršila zulume na prostoru jedne suverene države da se diže spomenik? Da se o tome teoretiše danima, da se razglaba kako što više raditi, a pritom ne uraditi baš ništa? To je mudro?

Не знам када ћемо коначно схватити да више нисмо Краљевина СХС, ни Југославија, ни СФРЈ, чак ни СРЈ, нема, на карти смо нешто попут Словачке (само по територији и међународном уважавању, иначе у свему осталом далеко испод њих), бивша социјалистичка земља која покушава да се врати капитализму и прикључи се осталима како би беспоговорно слушала оно што јој наметну супериорније чланице једне бесмислене организације. Не смемо повући ни један једини потез док од неког не добијемо одобрење или какав знак.

Kurac je mudro! Kada je trebalo da se radi mudro - mi smo (vlast i narod koji je glorifikovao tadašnju vlast) išliglavom kroz zid. Sada, kada treba da se kaže: "dosta, bre više!" i da se pokaže da još imamo nekog ponosa, mi (vlast, ponovo i zanimljivo - ista ona koja je ranije vodila tol'ke glave da jurišaju na zid) sada mudrujemo.
OK, bravo - bez ekscesa uklonjen spomenik. Što nisu tako bez ekscesa mnoge druge stvari radili? Uopšte, što nisu spomenik sklonili jutro posle postavljanja, isto tako tiho?

Зато, што су овако Европи показали да су спремни да преговарају, да неће поступати (ово се односи и на преговоре са КиМ) самовољно и пренагљено већ ће покушати да кроз разговор дођу до компромиса, а ако не може, е онда ће бранити своју територију и силом, у границама уставних овлашћења.

Ova država je slaba, ovu vlast ne zanima da je učini jačom

Држава никад неће бити јача него што је сад, томе идемо, ка Европи и регионализацији где касније може доћи до тога да сваки регион буде финансијски довољно самосталан да му држава и не треба. Тако се лакше манипулише територијом од стране великана после (добро, да не правимо теорију завере, није о томе реч овде).

Zajk, sve je to psihologija. Dovoljno dugo su ih preko novina pripremalo na uklanjanje spomenika, znali su šta će da se desi, čak im je ostavljen i rok da sami to odrade i sad ne znaju šta će. Da je smaknut odmah sutradan, garant bi ispalo neko sranje.
Ovako smo ispali džekovi, a onako bi, što reče Remac, skočila i EU i SAD.
Ja dam više bio za ono uklanjanje sa dva komunalna policajca i macolama, ali bi ispalo mnogo veliko sranje. Država je pokazala neku vrstu oklevanja, ali bolje i to nego slabost. O slabosti nema reči jer je spomenik uklonjen. Što neko reče i vuk sit i ovce na broju. Definitivno je ovo bilo najbezbolnije rešenje.
Bolje nije moglo, jebiga, najelitnija specijalna jedinica je odavno rasformirana, vojska planski uništavana 12 godina, nisu imali čega da se plaše, napali bi sigurno da je neki drugi termin izabran.

Takve provokacije se dešavaju svuda, a nama sada posebno ne treba još nasilja, kojega bi u kasnijim časovima sigurno bilo. Realno samo slabi za to. Ovako lepo bez incidenata (za sada) je sve prošlo. Nije laka situacija, možda posle bude nekih provokacija.

Bolje nije moglo, jebiga, najelitnija specijalna jedinica je odavno rasformirana, vojska planski uništavana 12 godina, nisu imali čega da se plaše, napali bi sigurno da je neki drugi termin izabran.

Нема то везе с војском, него са савезницима. Они знају да имају добру потпору у свету и боли их курац ако их изгине 200-300, 1000, они ће добити шта желе и та цена им није превисока. Иначе по неким подацима ЦИА-е, Србија је и даље најјача војна сила на Балкану, е, на целом Балкану. Дакле није нама војска лоша као што ми мислимо, него савезници и политички утицај у свету.

Hrvat verovatno ne bi nikad za sto evra pristao da uklesa imena Srba u tu ploču. Većina Srba nema muda ni u sopstvenoj zemlji, a kamoli da se širi nekim spomenikom u nekoj drugoj zemlji. Ranije sam govorio da je trebalo da se okupi 20 ljudi sa vilama, policija da se skloni, kao nismo znali, a posle nek nas ovi tuže i u Strazburu, kada će izgubiti jer je spomenik NELEGALNO postavljen. Sve mi je bilo jasno kada su dali jebeni rok da šiptari sami uklone spomenik, kakvi kurčevi rokovi, buldožer i krljaj, da se pošalje poruka da to više ne sme da se radi! I ubila me je činjenica kada sam čuo da takvih spomenika ima preko 20 u Preševskoj dolini, samo što su po grobljima i parkovima.
U svakom slučaju, sada i Džedaji mogu da naprave spomenik, možemo i da finansiramo spomenik tipa "DA NIJE MOŽDA KURČINA" i da ga stavimo gde nam se digne, daće nam rok da ga sklonimo, sklonićemo ga, pa posle mesec dana opet. Jebi magarca dok su mu noge u blatu.

Не знам када ћемо коначно схватити да више нисмо Краљевина СХС, ни Југославија, ни СФРЈ, чак ни СРЈ, нема, на карти смо нешто попут Словачке, бивша социјалистичка земља која покушава да се врати капитализму и прикључи се осталима како би беспоговорно слушала оно што јој наметну супериорније чланице једне бесмислене организације. Не смемо повући ни један једини потез док од неког не добијемо одобрење или какав знак.

Pitaj malo Srbe u Hrvatskoj, kako im je? A, Slovačka je sigurno jača od nas u diplomatskom pogledu.

Зато, што су овако Европи показали да су спремни да преговарају, да неће поступати (ово се односи и на преговоре са КиМ) самовољно и пренагљено већ ће покушати да кроз разговор дођу до компромиса, а ако не може, е онда ће бранити своју територију и силом, у границама уставних овлашћења.

Da, ta EU uopšte ne zna kako stoje stoje u ovoj zemlji.

Држава никад неће бити јача него што је сад, томе идемо, ка Европи и регионализацији где касније може доћи до тога да сваки регион буде финансијски довољно самосталан да му држава и не треба. Тако се лакше манипулише територијом од стране великана после (добро, да не правимо теорију завере, није о томе реч овде).

"Jača nego sad"??? Da li se ti to šališ? Kakve, crne, regionizacije? Pa, mi, kao teritorija (sa ili brz Kosmeta) smo kao neki region u Fransuskoj ili Nemačkoj, kao neka gubernerija. Teritorija se brani ne samo spolja, već i iznutra.

možemo i da finansiramo spomenik tipa "DA NIJE MOŽDA KURČINA" i da ga stavimo gde nam se digne

Хехехеехе, нико не би склонио тај споменик док сам ја жив!

Na trgu su, pored novinarskih ekipa i
pripadnika Žandarmerije i njihovih
blindiranih vozila, tokom akcije, bili osim
komandanta Žandarmerije i Slađan
Velinović, nacelnik policijske uprave u
Vranju i Avdi Bajrami, komandir policijske
stanice u Preševu sa zamenicima.

Avdi Bajrami, komandir policijske
stanice u Preševu sa zamenicima.

Još su ih i sa ovim zajebali. Njihovi ljudi koji su u policiji su prisustvovali i napravljeno je da izgleda kao da su bili tu da čuvaju događaj da ne ispadne neko sranje.
Po meni, pametno odigrano, jebem li ga.