Prijava

Nači stručna literatura, može i ne tako stručna, nešto tipa Lav Tolstoj Rat i mir...to jebe

Eo za Napoleona da preporučim i Manfreda :Napoleon: i Gvida Djeroza :Napoleon: i još jednog lika kad se setim kako se zove ću da preporučim, on je najbolji...i naravno Djuranti :Napoleonovo doba:

- Radivoj Radić Starh u poznoj Vizantiji 1204. - 1453.
- Srbi pre Adama i posle njega, jako lepo i stručno odrađeno, za sve one istorijski slepe i koji još uvek istoriju uče iz epskih pesama.
- Žan Delimo Strah na zapadu
- Mavro Orbin Kraljevstvo Slovena

Vladimir Dedijer - Novi prilozi za biografiju Josipa Broza Tita.

има нека књига она неки типа венецијанер шпијун у цариграду ваљда, кажу да ваља.

Herodot i Plutarhove biografije isto jebu za stari vek ko oće da vidi kako je ono kao istraživati i taj fazon :D

Eo sad se setih i Nikole Samardžića :Drugi 20 vek: na kraju spisak literature, sve potrebno da budete baja u istoriji modernog doba.

Kakav je onaj Nastasijević Slavomir, je l' tako beše, brat Momčila pisca koji objašnjava koliko je dobar.

Ja sam pročitao "Despot Stefan" od njega, a osim toga NIGDE NIŠTA ne mogu da nađem. A baš mi se ova svidela.

bilo šta od mišela fukoa, naročito nadzirati i kažnjavati, istorija ludila, reči i stvari i arheologija znanja. od fukoa istoričari dobijaju frasove, jer im ukazuje na njihove predrasude i trule i neadekvatne metode kojima se koriste i dan danas. kad bi svaki istoričar bar nešto od fukoa čitao, možda i ne bi bili toliko neozbiljni hnjo hnjo

Оспреј колекционарске књиге које се баве историјом свега и свачега, реанактори их доста користе јер им је главна тема ношња, оклопи и наоружање који су се користили у неком периоду, а не само именовање датума и који је баја био главни у неком периоду.

Kakav je onaj Nastasijević Slavomir, je l' tako beše, brat Momčila pisca koji objašnjava koliko je dobar.

Ja sam čitao od njega kao klinac 'Stefan Dušan', 'Vae Victas' i 'Vitezove kneza Lazara'. Ok su knjige samo ih od tada nisam video jer uopšte nije komercijalizovan.

Оспреј колекционарске књиге

jeste, nisu loše....daću link za free download većine njihovih naslova kad nadjem vremena.

Оспреј јебе кеве, издадоше ликови посебну књигу за неку посебну пешадијску класу из ПСР.... Има их на сваком торент сајту кол'ко о'ш, ја их имам цирка 20ак.... А има и Кембриџова Нова Средњевековна историја, има од Жака Ле Гофа ''Класична историографија'' и још пун курац ствари....
А за брата Цара, којем треба рана национална средњевековна има Сима Ћирковић (који мене лично јако смара) ''Срби у средњем веку'', а Ћоровић је до јаја одрадио то у ''Историји Срба'', први и други период.... То има на Пројекту Растко.... А за мало уопштеније има Станоје Станојевић ''Историја српског народа''....

realno Sima je očaj, Ćorović ništa bolji, i ta tema uopšte je jalova za rad. :D Eo ja da preporučim Čedomira Popova :Gradjansku Evropu: vrhunska knjiga, i stvarno čoek odlično piše za jednog istoričara. Kao i :O istoriji i istoričarima:

I za Elza pošto ga zanima društvena istorija i taj fazon Clio ima pun kurac izdanja o toj temi, i verujem da su dobra....a i o ostalim temama, u svakom slučaju pogledajte pa nadjite http://www.clio.rs/edicije.php?edicija=3&page=4

Serija knjiga "VLADARICE" .. Posebno preporučujem Lukreciju Bordžiju i Nefertiti.

Јеб' га брате Воса, слабо је заступљен тај период генерално гледано.... Ал' тражио чоек, а пошто воли историју рад сам помоћи :-)....
Клиове књиге треба чекати за сајам јер знатно појефтине.... Ја платих ''Историју Русије'' 500 динара само....
''Сулејман и Рокселана'' је одлично дело.... Научи се историја, а и прочита интересантна књига....

Hahahah Kaname, kakav pobednički avatar čoveče :)

bila neka sprdnja, Duče i ja se sprdali, sad mi žao da ga skinem lololo

Mario Puzo - Porodica
Knjiga o Brodžijama. Puco je na njoj radio 20 godina i istorijski je jebitačna. Ima dosta savremenih knjiga o Bordžijama, al su dosta romantizovane i istorijski izmjenjene.

- Norman Dejvis - Evropa jedna istorija
- Tom Stendidž - Jestiva istorija čovečanstva
- Harison Solzberi - 900 dana opsade

- Kurcio Malaparte - Kaputt
- Boris Pasternak - Dr. Živago
- Mario Vargas Ljosa - Rat za smak sveta

Ove druge tri nisu klasično istorijske, ali će ti dati fantastičan uvod u rusku revoluciju, strahote drugog svetskog rata i jedan dogadjaj u Brazilu s kraja osamnaestog veka, malo poznat a veoma intrigantan.