Prijava

U tamnici, kuci cudnovatoj...
Bio ja dvaput, treba da se vidi kako je, sve je za ljude. Treba da se uradi resocijalizacija, al mnogo pameti treba za to.
Zatvor sluzi kao i vojska da vidis kakav si covek, jel si covek uopste...

Боље је човека да пошаљеш да активно ради или отплати штету коју је начинио друштву, него да труне у затвору пошто је ресоцијализација након затвора много тежа. У Америци где сваког малолетника који учини нешто кривично шаљу у затвор, он сигурно постаје криминалац и убрзо се враћа назад на робију. Код нас су затвори туга језива што се тога тиче..

U Americi su zatvori privatizovani i zakoni se prilagođavaju tome da što više ljudi bude u zatvorima jer oni naplaćuju velike pare od države da drže zatvorenike. Znam da su baš vlasnici zatvora jedni od najvećih protivnika legalizacije marihuane, jer je mnogo ljudi u zatvorima zbog iste.

E sad, na temu, mnogo je teško organizovati rad robijaša (bar po mojem viđenju), morao bi recimo da imaš ogromne ograđene njive sa dosta čuvara. U rudnicima pogotovu, krili bi se i pokušavali bekstvo svakodnevno.
Kamenolom je dobra stvar nekad bio, jer na malom otvorenom prostoru može dosta njih da radi, ali kamenje sada drobe mašine, tako da nema smisla terati zatvorenike to da rade.

Ja takođe mislim da bi bilo bolje kada bi radili nešto robijaši, ali ne pada mi na pamet ništa što je jednostavno za monitoring i pritom korisno.