Фрка око афлатоксина у намирницама- смишљено сјебавање привредне конкуренције, параван за политичка превирања и смењивање министара или, једноставно, ''Миле није видо кад је прошо камион затрованог куруза?''

  1. aflatoskin je u žitu, drugim riječima u svemu je što jedete.

  2. Ово као кад би у Србији увели строг европски закон о дозвољеној емисији угљен-диоксида у издувним гасовима, па онда се сетили да направе аферу око тога што наши аутомобили производе трипут више угљен-диоксида него што је дозвољено. Кад дивљаци уводе стандарде а не могу да их испоштују, ето то је то, видела жаба да се коњи кују па подигла ногу, па онда добила пацку по ножици.

  3. A ne znam koj im kurac prag za aflatoksin toliko nizak?

  4. Искрено, немам појма да ли се то маже на леба. Додуше, сад је очигледно да се маже.

  5. u mađarskoj je 0,00
    a mi ne možemo bez otrova, nijedan seljak, nažalost, ne baca ono što je trulo već daje stoci da jede.

  6. Да, стандарди... А нико не прича рецимо да треба да се ставе нови филтери на димњаке електране у Обреновцу. Зими кад отвориш прозор, изгледа као да ти неке утваре улазе у стан, а мирише још горе. Где је стандард за загађење ваздуха? Верујем да је у ЕУ то много боље регулисано. Дакле, шта, доле влада?

  7. Nemaju da izdvoje toliko para, rezervisane su za kupovinu automobila, odlazaka na more i td.

  8. A pada li možda nekom na pamet da su naši pre dve godine snizili prag za aflatoksin da bi mogli mleko da izvoze u EU? Ovako možemo da ga izvozimo u Indiju, Kinu, Avganistan i Angolu. Ukvari se dok stigne.

  9. Za koliko su snizili taj prag? Tad me ništa nije zanimalo ni šta jedem ni šta pijem pa nisam obaveštena lolo

  10. Konačno su vratili jebenu granicu na 0,5.
    Ko i u svim ostalim zemljama svijeta normalnim USA, Britanija, Brazil, Rusija....

  11. Ko i u svim ostalim zemljama svijeta normalnim USA, Britanija, Brazil, Rusija....

    A malo izvoza u EU?

  12. Nema smisla zarad malo izvoza u EU bacati toliko "zdravog" mleka.

  13. nek uzmu brate kravu i ubiju i otvore i prebroje tumore, da znaju na čemu su.

  14. A otkud ja znam, svaki dan otkriju da nešto drugo ne valja, na kraju šta, prestati da dišeš? Pa prvo svinjska mast nije dobra, jedite ulje, a sad ulje ne valja, jedite mast. Pa jaja su dobra, pa jaja su štetna. Tri bele smrti, četiri bele smrti, ljubičasta smrt, crna smrt, a u q. Propisi različiti u svakoj drugoj državi. Meni ako ne dođe glave nespavanje i alkohol, e neće me ubiti ni taj aflatoksin. A taj vaš klabing vas će da poubija.

  15. Pa prvo svinjska mast nije dobra

    Koje ovo lupio nije u glavi kako treba.

  16. Није та граница од 0,05 строга. То ја као да за позитивну оцену из физичког треба да претрчиш 100 метара за 20 секунди. Значи, ако си здрав и прав, то није никакав проблем. Сада, када су вратили на 0,5, довољно је да прекорачаш из једног цуга а да се не изврнеш.

    Краве су исте које су биле и пре две године, тако да је проблем, очигледно, у сточној храни. Немогуће је да све те фарме купују концентрате од истог произвођача, што ће рећи да семе кукуруза/соје/чега-већ није у реду.

    Некад се знало: имаш Институт "Земун поље", и имаш "Нови Сад", и имао си здрав кукуруз. Сад те неки Пионир, КВС, Синџенте, будибогснами. Могу да снимају рекламе са оним Бандићем и са ким хоће, да за музичку подлогу ставе трубаче да то личи на нешто, не вреди им: то што они продају ја не купујем.

  17. Nije problem u sjemenu, no u skladištenju. Vlaga, buđ, aflatoksin. I to se i prije dešavalo sigurno. Ali je onda pomjerena granica dolje i kurčina upada u po usta.

  18. то што они продају ја не купујем.

    Ti ne kupuješ, ali velika većina da. "E, Bandović reklamira, to mora da valja", plus je jeftinije od ns semena ili zemun polja, naravno da će se kupovati. Da neko izmisli da je dobro wc papir davati stoci, svi bi to kupovali, samo da je jeftno, stoka je to.

  19. A otkud ja znam, svaki dan otkriju da nešto drugo ne valja, na kraju šta, prestati da dišeš? Pa prvo svinjska mast nije dobra, jedite ulje, a sad ulje ne valja, jedite mast. Pa jaja su dobra, pa jaja su štetna. Tri bele smrti, četiri bele smrti, ljubičasta smrt, crna smrt, a u q. Propisi različiti u svakoj drugoj državi. Meni ako ne dođe glave nespavanje i alkohol, e neće me ubiti ni taj aflatoksin. A taj vaš klabing vas će da poubija.

    I to. Poserem se u kampanju životostil časopisa protiv mesa kajmak i danasve mesa.

  20. Trudim se da se ne opterećujem takvim stvarima, od nečega se mora umreti, ako ne od raka, holesterola, onda od pijanog kamiondžije, pada sa motora, masovnog ubice, mogućnosti su beskonačne...

    Svakako ne treba biti bezobziran prema svom telu, ali ne može se ni živeti u konstantnom strahu.

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.