Prijava

A koliko sam u poslednjih par nedelja slušao čiča koji ljušte industrijsku brlju i pričaju kako ih država eto truje mlekom. A eto ga ispred dragstora u sedam ujutru da pije, mislim, nek radi šta hoće, pozdravljam, ali priče: AFLATOKSIN!!! DRŽAVA DURADI...

od nečega se mora umreti, ako ne od raka, holesterola, onda od pijanog kamiondžije, pada sa motora, masovnog ubice, mogućnosti su beskonačne...

Фатализам је систем лењости, и као такав, највише одговара човеку јер ту не треба ништа да се учини. Ја бирам другу (тежу) варијанту: буним се, дакле, постојим.

Ти што пију брљу имају право да приговарају: ако већ постоји Закон, систем контроле, Министарство пољопривреде, фито-санитарна инспекција, и ништа од тога не фукционише, онда је нешто труло у држави српској.

Закључак: off with their heads.

Ти што пију брљу имају право да приговарају: ако већ постоји Закон,

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=02&dd=28&nav_category=12&nav_id=690950
Evo, sad postoji drugi zakon, po kome je sve to zakonito, sad smo mirni, uradila država :)

Ne znači da sistem ne fukncioniše, znači da se olako donose pravila koja se ne mogu ispoštovati, jer pokušavaju da poprave sistem kopirajući tuđ kao gotovo rešenje, umesto da osmisle jedan koji je u skladu sa prostorom i narodom na koji treba da se primeni.
A nešto je odavno trulo u državi srpskoj... doduše i u svakoj drugoj.

Ja sam za to da se ljudi drže odredjenih pravila da bi nam svima bilo lepši ili lakši život, i trudim se da i živim u skladu sa tim, ali priznajem, nemam nameru da dižem revoluciju.

Велика је срамота не дати оставку после оваког догађаја. Сад је као млеко здраво, граница померана на горе, министар и даље министар. Држава сама својим примером забрањује народу да не пије млеко ( сад је као у реду с тим да су границе 10 пута веће, ко је луд да пије) и после се питате зашто пропадамо и какви смо то људи. . Само треба погледати људе у министарствима и кадрове странака и све је јасно. . . .

Ja sam za to da se ljudi drže odredjenih pravila da bi nam svima bilo lepši ili lakši život, i trudim se da i živim u skladu sa tim, ali priznajem, nemam nameru da dižem revoluciju.

Većina nema nameru, ali moraju da se opredele kad revolucija već počne. Ja bih garant bio anarhista bombaš na početku 20. veka, a posle bih se kajao, ako bih preživeo. Sad ne vredi da se troši dinamit.

Ama ljudi, koj vam je kurac, pa do prije dvije godine je isti prag bio od 0.5 i pili ste isto to mlijeko a sad vam ne valja, jerbo ćete se potrovati i poumirati.

Ne, nećete umrijeti od aflatoksina, da se tako lako umire ne bi ni postojalo čovječanstvo. Umrijećete od cigarešina, alkohola, masne hrane i sjedenja.

Fino je to Valdemar iskazao - pije industrijski špirit i antifriz a brine o mlijeku. Sutra će da dobije cirozu i biće mlijeko krivo a on 30 godina alkos.
Ona, opet, ima podrignjuvanje od malecki puter i umrla bi da ne bi ljute žvake.

Mrš bre.

Samo čekam kaće počnu da nas ubeđuju da je aflatoksin ustvari zdrav po ljudski organizam. A to što smo mi jedina zemlja u Evropi koja nema adekvatnu laboratoriju za ispitivanje mleka, nego ga šaljemo u Holandiju na analizu, to nema veze.

Nije zdrav al' sigurno nije ni poguban. Jbt predstavili su aflatoksin ko novu vrstu radijacije, gotovo, izumrijesmo, Srbi nestaju zgob aflatoksina! To nam garant Šiptari šalju! Sigurno! Eno vidi, oni svi imaju po sedmoro djece a mi pičimo svi ka groblju, ostaće nas za pod jednu šljivu! AFLATOKSIN IZAZIVA BIJELU KUGU!

Jeste, da.

AFLATOKSIN IZAZIVA BIJELU KUGU!

To, i pederi.

I lezbejke.

Педери изазивају лезбејке!?

Нашли политичари да помоћу млека воде своја препуцавања. 1988. је избила у Војводини ЈОГУРТ револуција. 25 година касаније опет у Војводини проблеми са млеком и млечним производима. Сад се у Војводини догодила МЛЕЧНА револуцију и почела је борба против афлатоксина који изазива ПОДРИГЊОВАЊЕ које се на срећу лечи љутом жваком.

A koliko sam u poslednjih par nedelja slušao čiča koji ljušte industrijsku
brlju i pričaju kako ih država eto truje mlekom.

Malopre baš čitam u onoj drugoj temi, bedno se živi, udri po pederima. I sad ovo, ne valja mleko, piju brlju. Pa reko, nije li to malo isto? Je l se to zove spin?

Пошто сам на пола студија медицине, усудићу се да се укључим у ову расправу.

Шта кажу струка и знање? То је наравно, нешто, што приучени новинари никад неће разумети, или, ако разумеју, неће објавити, јер новине продају само спектакуларни наслови попут: "Сви ћемо умрети од млека".

О афлатоксину као једињењу и његовим последицама нећу говорити, јер разумевање тога захтева одређена знања из медицине и биохемије, већ ћу дати СВИМА разумно објашњење.

Од 1947. до 2011. дозвољена граница афлатоксина у млеку била је 0,5. 2011. је усвојен закон по коме се дозвољена количина смањује за 10пута (1000%), на 0,05.
Данашње "токсично" млеко, садржи 0,35 што је у границама свих прописа који су важили 60 година и на којима је одрастало неколико милиона (!) људи, здравих наравно.

За оне који су и даље скептични и мисле да је у другим земљама другачија и боља ситуација са афлатоксином, изнећу податак да је у САД и Русији и даље дозвољно 0,5. Дакле ово млеко које код нас "убија" у богатој Америци и Русији сматрају намирницом која је здрава и која је поред зелена јабуке симбол здравља.

Дакле, млеко у Србији и земљама које га од нас купују није уобичајеног квалитета, али је потпуно безбедно за употребу. Да живимо у Америци, такво бисмо млеко стално пили.

У политичку позадину, која очигледно постоји, не улазим.

Наравно, само једна цигарета је штетна колико и литра млека.
Да не говоримо о марихуани која је у масовној употреби, изгледа да марихуана није штетна по здравље, а млеко убија.

Надам се да сам некоме отклонио недоумицу. :)

Da, ali kji je procenat aflatoksina u drogama? I jel pomaže ljuta žvaka?

Пошто сам на пола студија медицине, усудићу се да се укључим у ову расправу.

Одмах да ти кажем да ниси довољно стручан за овако озбиљне расправе на вукајлији. Поздрав.

Хахахаха и ја сам на вукајлији да бих се зајебавао, али сад се нећу спрдати.

Једино што сам хтео је да разјасним то о млеку. :)

Ja sam vas suočio sa činjenicama, neka svako veruje u sta hoce.