Prijava

Mar, sad bih ti dala plus i omilj na ovaj post! :))

Deda i baba su blizanci.

Mar, sad bih ti dala plus i omilj na ovaj post! :))

:)
A to za bliznakinje, stvarno... bez upropašćavanja dalje, bolje zaključajte temu.

A, dal znate da je jedini razlog nastanka prvobitnih ljudi Božija želja da ga neko drugi pohvali kakav je VELIČANSTVEN svijet napravio i da mu konstantno zahvaljuju na tome.

Ja bih vala pljusovala ovaj post. (sa konzervom) :)

A, dal znate da je jedini razlog nastanka prvobitnih ljudi Božija želja da ga neko drugi pohvali kakav je VELIČANSTVEN svijet napravio i da mu konstantno zahvaljuju na tome.

A da sam ga ja napravio, očekivao bih bar nekakav aplauz. Vidiš kako je sve lepo uređeno :)

Ja bih vala pljusovala ovaj post. (sa konzervom) :)

Vratija se Šime i donija frišku ribu.

Da ga sam ja napravio, ne bih stao i odmarao sedmi dan, niti osmi, niti bi do danas odmarao, stalno bih nešto radio. Zajebao bih se sa ljudima :)
Možda se to i sada dešava, a da mi toga svijesni nismo.

Лилит није било каква самосвесна и независна жена, како данас представљају феминисткиње, него женски демон, говорим о митологији наравно. Из ње су касније настали инкубуси у митологији (ил беху сакубуси?).

Свеједно, касније је додат и мит о томе да је она Адамова прва жена, што нема упориште у јеврејским текстовима и било којој верзији Библије.

Дакле, самосвесне и независне жене, симбол вам је демон.

Zajebavamo se, pobogu... :)
Nema mjesta za povezivanje Lilit i feminizma, naravno. I nisu iz nje nastali inkubi i sukube(sukub je ženska verzija demona koja se polno opšti sa muškarcima, inkub, muška)

Ja licno volem sve mitologije, pa i hriscanstvo, i cisto da napomenem da se Lilith kao Adamova zena pojavljuje u Hebrejskim spisima, dosta pre biblije, mada je tacno da se jos pre toga naziv Liliti koristi za rod demona, takodje u hebrejskoj mitologiji.

(sukub je ženska verzija demona koja se polno opšti sa muškarcima, inkub, muška)

Јес бре, сукубуси, хвала! Говорио сам о развоју митологије, наравно, из мита о Лилит су се касније развили сукубуси.

А феминисткиње се стално позивају на њу кад тумаче религију, то им је још један доказ о томе колико их је мушкарац угњетавао, чак је и религију фалсификовао, ал су феминистичке историчарке нашле ПРАВУ истину. Зато сам мислио да је ова тема у том фазону.

Ja licno volem sve mitologije, pa i hriscanstvo, i cisto da napomenem da se Lilith kao Adamova zena pojavljuje u Hebrejskim spisima, dosta pre biblije, mada je tacno da se jos pre toga naziv Liliti koristi za rod demona, takodje u hebrejskoj mitologiji.

Помиње се у митологији, ал не хебрејској. У хебрејској се помиње на једном месту, и то као демон.

Ondak Jevrejskoj? Tako bre nesto bese, ne mogu sad da se setim gde se tacno pojavljuje kao Gdja. Adamova pa da me ubijes.

Ondak Jevrejskoj? Tako bre nesto bese.

Месопотамској. Неки трагови код Асираца и Акађана, а код Јевреја је демон.

Еву и Лилит сматрам неким еквивалентом Смиглу и Голуму. То јест' подвојена личност. Док је једна чедна страна те ђевојке чедна, друга је разуздана нимфоманка.

Ako cemo o licnim misljenjima, ja smatram da je Lilith kao demon bila osnova za mit o Adamovoj "Zloj ženi", jerbo je Hrišćanstvo ipak patrijahalna religija, pa i Eva, koja je sunce milo u odnosu na Lili, je ipak uprskala stvar, i jedini je krivac sto je ljudska rasa isterana is Raja. Rebro jedno, ona našla da misli.

Није хришћанство патријархална религија, Лилит није из хришћанства него из јудаизма, исто као и Ева и Адам, и ево већ полако расправа скреће у феминизам :)

Није хришћанство патријархална религија

A?