Prijava

Nešto sam sinoć razmišljao ali ne otvorih temu, jer su mi bili ukinuli internet. Danas sam platio, tako da ipak nećete biti pošteđeni još jedne Jovičićeve teme. :)

Elem, skonto sam da ako navedemo samo nekoliko karakteristika po kojima smo neobični, prostom računicom dolazimo do zaključka da smo vrlo jedinstveni i da na cijelom svijetu nema mnogo ljudi sa tim karakteristikama. Sa pet-šest karakteristika bi se skoro svako na svijetu mogao definisati. Evo da krenem od sebe.

Alergičan na jagode - procjenjuje se da oko 3-4% ljudi ima alergije na hranu. Od toga nek je svaki 50. koji je alergičan, alergičan na jagode. Ako uzmemo da je 3,5% ljudi alergično na hranu, to podijelimo sa 50, dobijamo šansu od 0,07 % (tj, vjerovatnoća je 0,0007) da je neko alergičan na jagode.

Ne volim sladoled - to je izuzetno rijetka pojava. Kome sam god to rekao, blijedo me je gledao. Uzmimo da je šansa da neko ne voli sladoled 0,1%. (vjerovatnoća 0,001)

interesuje me meteoroglogija - takođe, dosta rijetka pojava da nekog ozbiljno interesuje meteorologija, uzećemo da je šansa za to 1% (vjerovatnoća 0,01)

muško sam - 0,5 (50%)
imam između 20 i 30 godina - 0,2 (20%)

Da vidimo koliko ima ljudi na svijetu sa ovim karakteristikama:

7.000.000.000x0,0007x0,001x0,01x0,5x0,2 = 4,9

Znači ako uzmemo samo 5 karakteristika, od kojih su 2 vrlo uobičajene, dobijamo da je na svijetu statistički vjerovatno da postoji ukupno 5 muškaraca, koji su alergični na jagode, ne vole sladoled, interesuju se za meteorologiju i imaju između 20 i 30 godina. Znači osim mene još samo četvorica.

Mogao sam ja da odaberem i neke druge karakteristike koje su više uobičajene, ali nisam već sam htio baš ove neobične, da pokažem kako se ta silna cifra od 7 milijardi lako svuče na jednocifren broj.

Sad možete i vi da se zabavite računanjem koliko ima likova koji su po nečemu slični vama... ako nemate šta pametnije da radite.

Нешто не штима у том рачуну. Ако добијеш тако мали број вероватно ти се акумулирала велика грешка у односу на резултат, па би људи са тих пет особина било, рецимо, 4,9±200 или 20000 или колико већ.

Jebem, a blejim ovde. Znači da sam u nekih 10 ljudi na svetu sa takvim karakteristikama.

Jebem, a blejim ovde. Znači da sam u nekih 10 ljudi na svetu sa takvim karakteristikama.

I lažeš. Unesi u to u račun.

Па нормална ствар. Не постоје две исте особе на овом свету.

I to Kizo, ali pošto svi lažu, broj se penje...

Са оваквим насловом, мислио сам да ће ово бити расправа о пренасељености планете... Мислим да постоји веома мали проценат људи који су сличног мишљења .

Ja mislim da je ova tema sranje.

Ako uzmemo u obzir da još 6999999998 ljudi misle isto - na kurcu te nosam. OPAAAAAAAAAAAAA

ništa to nije, moje prezime je jedno od najređih u staroj SFRJ, a postoji čovek koji se i zove i preziva isto kao ja, jedino što je on idiot koji misli da je hrvat jer živi u Rijeci pa neće sa nama četnicima da se druži, a 12 dedova i stričeva mu ostalo u Jasenovcu...

ја сам једини лик на свету који је ЈА. ето закључка.

Moje ime i prezime je toliko rašireno da možemo osnovati naciju.

Aleksandar Jovanović?

Aleksandar Jovanović?

Окле га знаш? То ми колега :Д

Svi mi znamo po jednog Aleksandra Jovanovića i Jelenu Janković.

@Bruce

Eto vidis, a ja se zovem skoro pa isto kao jedan nas konceptualni umetnik i od toga nemam nista, a licim na hrvata koji je poznati novinar i na koga se loze LDP zenske koje mi idu na stojka, tako da od toga opet nemam nista.
Zivote lutalico...

Bili drugar i ja pod manastir pre deset godina i na ŽS u Podgorici nas zaustave policajci. Ime i prezime, odakle ste, šta radite ovde, ja kažem, sa sve dijalektom - on pogleda u onu knjigu kriminalaca, nema ni prezime isto. Okrene se drugaru, ovaj se predstavi "Aleksandar Jovanović, Vojvodina". Pogledaju ga ova dvojica malo čudno, otvore knjigu, a tamo četiri lista Jovanović Aleksandara na spisku.

Tri puta su ga legitimisali istog dana :)