Prijava

Citat što nedostaje:
Tako da ako ti
je drugar igra sa 100 kinti od kifle, imas jos
vremena da mu pomognes, nije zavisnik

Nebitna, to sto ti pricas sa uzinom je klinacka stvar, daleko je on od kockara. Ne kazem da nece postati. To kazem jer sam primetio da omladina kao da se hvali, kao da je kockar nešto dobro.

Navedoh kao primer.. a i ne samo taj novac, bukvalno sve sto mu prođe kroz šake, tipa novac za patike ili slično, i tako se svakako počinje, i ima velike šanse da za deset godina načisto propadne zbog toga. A i nije on bitan, samo me inspirisao da započnem temu, interesuju me priče zavisnika i tako to.. Jer verujem da je moguće lečiti svaku vrstu psihološke zavisnosti..

E jebiga zevse, onda je 90 posto osnovaca i srednjoskolaca na pola puta da prodaje verenicko prstenje za 2 godine :)

Ja kad imam pakovanje Nele i probam da uzmem samo jednu, ne mogu nikako. Nema zaustavljanja sve dok se ne isprazni celo pakovanje.
Ali nikad ne dopustam da ostanem bez kinte ili da zadjem u minus. Ako treba da ne jedem - necu. Ipak nikad dobar kockar od mene.
Znam da nema veze sa temom, ali jede mi se Nela, a nema je. Bedak.

Thilmo
Него Зевсе, које си годиште ако није
тајна?

90

tipa
novac za patike ili slično, i

E o tome pričam, sad je već na kraju puta.

Strašno, ali istinito. Bojim se na šta će da nam liči država(a i sad nije bolje) kad odrastu te generacije. Pa pogldeaj samo koliko je kockarnica i kladionica i sve ti je jasno. Gde su bilijar klubovi, kuglane, raznorazna udruženja za koješta gde možeš da se usmeriš? Nema... A sve zarad zarade pojedinaca. Ova država je jako nefer i licemerna, ili treba da legalizuje sve od vutre do heroina i prostitucije ili treba da zabrani kockanje.
Često čujem izgovor da će se onda pojaviti ilegalne skrivene kockarnice, pa OK, neka budu, neka tamo idu već zagoreli kockari, ali tu sigurno se neće regrutovati masa klinaca koja će svoj potencijal da protraće bezveze.

Opet citat koji fali(jbg preko telefona sam):
E jebiga zevse, onda je 90 posto osnovaca i
srednjoskolaca na pola puta da prodaje
verenicko prstenje za 2 godine :)

I nije mi jasno kako to da je dozvoljeno reklamiranje kockarnica na teveu uz neku muziku iz crtaća i osunčanu prostoriju gde čovek sa širokim osmehom daje pare i dobija i tako na tu temu. Koji kurac, jbt? Nek reklamiraju i heroin, fazon lik leti juhuuuuuu

matrao sam to vrstom zabave, ko sto nekoga zabavi litra viskija na splavu koji kosta 100 eura, mene je zabavljao taj black jack,

Dokle god umes da se kontrolises ovo je najbolje moguce razmisljanje.
Coveku se ne isplati ni da jede, ni da se oblaci jer to su sve bacene pare, ali mora se.
Ja znam likove koji placaju za WoW, skinove za heroje u LoL-u, jedan je dao oko 70e za StarCraft, ali oni su pravi gejmeri i ne izlaze u provode tako da im dodje na isto. Neki trose na cigare, neki na igrice, neki vole da piju svaki dan, neki kupuju casopise svaki mesec.... Tako da recimo ako trosis na cigare 5000 i prestanes da pusis, sta je lose u tome da trosis na kladionicu tih 5000 ako te to zabavlja? I ako imas te pare, naravno.

I nije mi jasno kako to da je dozvoljeno
reklamiranje kockarnica na teveu uz neku
muziku iz crtaća i osunčanu prostoriju gde
čovek sa širokim osmehom daje pare i
dobija i tako na tu temu. Koji kurac, jbt? Nek
reklamiraju i heroin, fazon lik leti juhuuu

Dozvoljeno je i da kockarnice rade 24h dnevno(dakle i noću) i da tamo odeš i oletvaš se kao svinja od alkohola iako je zabranjena prodaja posle 22h. Pa ti vidi.
Ali je zato zabranjeno da na svojoj terasi gajiš biljku koju ćeš ti da pušiš.

Moj ćale igra kladžu oko 15g, ali uvek racionalno. Imam i druga čiji ćale ima baš dosta love, ali je pre nego što je njega dobio imao mnogo više. Sve je to otišlo na kocku, onda je dobio sina i prestao iako je bio baš navučen.

Coveku se ne isplati ni da jede, ni da se oblaci jer to su sve bacene pare, ali mora se.

A ovo se razmisljanje meni svidja.... Nervira me kada ljudi kukaju, jao kupio sam ovo bacio pare a bolje da sam uzeo ono... To ja zovem prioritetima. Nekome je prioritet patike od 300 eura a nekome da toliko da da za telefon i da ide pocepanih patika.... E sad zavisi sta je coveku bitnije, ja iskreno dok sam izlazio u kazino, druge izlaske nisam imao, bila mi je bolja zabava tamo. Znaci prioritet. S tim sto kocka moze da te sjebe, pa sam se trudio da se kontrolisem maksimalno... A u ostalom ko da alkoholizam nije jednako zlo

Moj drugar išao na kamp za odvikavanje od kocke i droge, neki lik pisao knjigu o zavisnostima, pa ih sponzorisao, hotel, pun pansion, bazen pičke materine. Kaže da su se gudrirali ko blesavi, a onda od ponoći ustajali iz kreveta i bežali na rulet.

Radjarde, jel to bilo u suboici ili u ns? A lik se zove dejan stankovic i ja ga lično poznajem, danas sam telefonirao sa njim. A druga ti 99% poznajem.

Kad već vampirišemo, i ovo da ti kažem. Poveri se roditeljima obavezno. Ovo što si ti ispričao, kao da čitam prepričanu životnu priču mog druga. On je počeo u srednjoj sa aparatima, tako bila moda. A posle ruleta i dan danas ne može da ispliva iz govana, a ima ženu i dete sad. Plus što nema potpune apstinencije, kladža, igre u sitnu kintu i dan danas, što je smešno, naravno, ali ipak. Mrzi me sad da pišem više sa fona, uglavnom i on je morao da ode i prizna roditeljima. To je prvi korak, priznaš da imaš problem. Preseci što pre i srećno.

Slažem se sa tobom dobrovece, ali ja njima sve priznajem evo vec treci put, bojim se da im je dosadila ta iskrenost :D

Mocni, vule.... Pocetak zavisnosti je veoma diskutabilna stvar.... Neko se navuce posle 500 kinti i kraj, a neko izgubi bogatstvo i jednostavno krene dalje, tako da nije zanemarljivo ni 100 dinara na kocki, jer nikad ne znas kako to moze da se odrazi, ljudi su razliciti, nekome je manje, nekome vise potrebno....

Zanimljiva tema, imam šta novo da pročitam. Moje iskustvo je bilo na ruletu, drugarica mi radila tamo, i onda smo nas tri, koliko nas je bilo, uložile neku siću, lepo pogađale i dobijale. Moj deo na uloženih 50 dinara bio je oko 1500, zajedno smo to veče imale skoro 5000. Dogovor je bio da igramo do te sume jer nismo htele celu noć da budemo tamo, mračno i zagušljivo je bilo previše. Mnoge stvari uradim samo jednom jer mi je dovoljno samo da vidim da to umem. I da li iskušavati sreću znači da želimo da vidimo da nešto umemo više puta, da hoćemo trajanje. Ako sam u nečemu dobra (a baš mi nije uspelo da poverujem da je od mene zavisila ta pobeda), nije mi zanimljivo više da nastavim, idem dalje, nije život samo jedno polje za igru. Videla sam ljude koji su nestrpljivo čekali da mi ustanemo da sednu baš na naše mesto, počeli su da veruju da jedno mesto dobija zauvek. To su ljudi koji veruju da nepomičnost pobeđuje. Na istom, mračnom i zagušljivom mestu, oni traže pobedu, uvek istu pobedu.

Marcipan, ja imam taj problem da kad vidim da nešto mogu odustanem od toga, to jest napredovanja u tome. Naravno u slučaju kocke to je dobra stvar ali nije dobro da ti to bude generalni princip funkcionisanja.

Da, ta nestalnost je mana kod normalnih stvari, dok je kod poroka vrlina. :)

Kod poroka to nije stalnost, nego idiotizam :D Možda je najbolje samo životariti i uživati u svakodnevnim zadovoljstvima, ne izazivati sudbinu, gasiti bojler pre kupanja i ne piti više od jednog decilitra vina dnevno...

Nameće se zaključak da živim defanzivno, prema onome šta ne radim jer se ispostavilo kao štetno. Hm... nije daleko od istine, ali neka, lepo je videti da su i neporočni bili poročni. BILI. Niz tog "bili". Onda nisu neporočni? Samo treba izabrati šta želimo da se ponavlja. Isključivanje bojlera? Ne! Rizikujem :)