Prijava

Naučno je dokazano da je zavist prema kockanju jača od one prema opijatima.

naučno je dokazano da ljudi koji ne razlikuju zavist od zavisnosti i nisu baš upućeni u naučna istraživanja

Sad si me sjebo nešto ili?

naučno je dokazano da ljudi koji ne razlikuju zavist od zavisnosti i nisu baš upućeni u naučna istraživanja

lol

Vidim ovde neki spominju sportsku prognozu kao neki blagi oblik zavisnosti.
To je po meni isto, ako ne i gore od kockanja na ruletu ili na aparatima. Poredio bih to kao cigarete i neka jača droga. Cigarete su manje više društveno prihvaćene i niko te neće smatrati zavisnikom, budalom jer pušiš (mada se to dosta menja) i to bi poredio sa kladionicom. Jer svi to igrajui svi znaju neku budalu koja je u plusu u kladionici, kao što svi znaju tamo nekog čiču što puši a ima 80 godina i nikad nije doktoru otišao..

Pogotovo taj često spominjani ljudski faktor, sam odlučuješ šta igraš i tako slični izgovori.. Sistem je napravljen da bude u plusu i to golemom, da nije tako ne bi radio sve ove godine..

Pogotovo taj često spominjani ljudski faktor

Ne misli se na ljudski faktor sta ces da stavis na tiket, nego na ljudski faktor koji odlucuje o tvom dobitku. Utice da li ce biti suncano ili kisovito, da li ce izaci najbolji igrac, da li je utakmica namestena ili nije.

Rulet i aparati su masine koje uvek igraju u istim uslovima i napravljene su da uzimaju pare. Bukvalno programirane.

Kladionica je naravno kockanje,al ne zavisis od aparata nego od fudbalskog tima koji sacinjava 11 igraca. Zato u kladionici postoje kvote 1.01, dok je na ruletu isplata za svaki broj ista, jer ti je rizik uvek isti.
KLadze prezivljavaju, i dobro zaradjuju od nacina na koji se ljudi klade - propagiranja velikih dobitaka sa malom kintom, hvatanjem ogromnih kvota itd..
Al ne mozes mi reci da je isto staviti 100e na de doci trojka na ruletu, ili da ce na kosarkaskoj utakmici biti vise od 40 poena.

Kakva tema u jako čudnom trenutku... Danas sam izgubio poveću svotu novca pokušavajući da se izvadim iz prethodnih dugova nastalih istim tim pokušajem vraćanja nekih drugih dugova. Odlučio sam da sutra sve kažem roditeljima od a do š, sve dugove i sve moje bolesne planove i radnje. I ovaj put zaista želim da prestanem i da do kraja života ne uđem u kockarnicu i ne pogledam rulet ili bilo šta slično.
Kada je neko kockar onda to više nije ista ona osoba koja je bila pre nego što je prvi put ušla u kazino. Ja na primer nikada ne bih krao pare i zlato iz kuće, nikada ne bih pozajmljivao pare od rođaka i zelenaša, nikada ne bih lagao kao sumanut(čak i za bezveze stvari), nikada ne bih pljačkao kockarnicu, nikada ne bih pomagao drugaricama da dodju do opijata - da nisam kockar, to jest da sam onaj stari ja - ali sam sve to radio i kajem se, ali to me ne opravdava.
Javio je jako dobro opisao tamo trend kad ne ideš dosta da se kockaš pa za jedan dan sjebeš ono što će ti trebati godina da zaradiš.
Jako zajebana stvar, kao heroin, a na tebi se vidi da normalno izgledaš i shvataš šta ti se dešava ali te niko ne razume šta te to tera tamo... Ni ti sam, jebiga.
Eo neki dobar tekst što sam našao kopajući o toj temi, ima malo psiholoških termina ali razumljiv je:
www.hskla.hr/ag/2007_god/150_2007_12/150%202007_12_s05.htm

E da, bvdlga je jedan od ljudi što su mi dali nadu da je moguće prestati, čak iako si jako duboko.

Опуштено Зевс, кладим се да ћеш се извући.

Al ne mozes mi reci da je isto staviti 100e na de doci trojka na ruletu, ili da ce na kosarkaskoj utakmici biti vise od 40 poena.

Pa naravno da nije isto.. Al isto je da staviš 100 eura na crveno i 100 eura na VG2 ili tako neki kurac.. Gde imaš 50% šanse da će doći ( u ovom slučaju veće su šanse da će doći crveno nego VG2)..
Kocka i kladnjenje su dve različite vrste zavisnosti.. Evo ja na primer sam jednom ili dva puta u životu ubacio marku u slot aparat i nikad me nije privlačilo.. Dok kladionicu igram od osnovne škole.
Ali, poenta im je ista, da ti izvuku pare. Sad da li ćeš ti staviti 100 eura na crveno ili ćeš pokušati naći kvotu dva pa te izjebe Čelzi Mančester jer si stavio 2+ a ono 1 0 ili vamo kad dobiješ 200 eura pa oćeš još i potrošiš sve, princip je isti.. Kuća dobija.

Zevse, puno sreće u borbi !

Ako hoces, mozemo se dogovorimo pa da te mi lemamo. Bolje mi , nego zelenasi i panduri.

@ sunshine

Naravno,al ja ne pricam o kvoti 2, ja pricam da u kladzi verovatnoca za dobitak nije ista svuda,dok u ruletu i na aparatima jeste.
Na ruletu su ti sanse za dobitak uvek 1:37, dok je kvota da ce na kosarkaskoj utakmici pasti 40 poena skoro 1.
Al slazemo se oko sustine. Sve je to zavisnost i treba biti vrlo oprezan. Najbolje bi bilo kladionicama i kockarnicama ne prilaziti.

EDIT: Zevse, sad bez zajebancije. Najbitnije je da si ti shvatio da imas problem. Pricaj sa matorima, od njih ces imati pomoc sigurno. Nadji metode koje ce ti olaksati proces ostavljanja, i pridrzavaj ih se. Jebiga, izgleda nemoguce,al cak i najduza putovanja pocinju jednim korakom.

Nije baš isto kladionica i rulet... Ja npr odem i puknem pare za 15min na ruletu i izpizdim pola sata i to je to, dok moj drug uplati 20 tiketa i ceo dan ih vrti po džepovima, proverava teletekst, priča šta je igrao, smara kako ga je zajebao jedan go, jedan koš i tako to... Svejedno, gde god zaglibiš, najebao si.
Hvala na podršci.

Ne znam kako je kad ga bas bas bas zaglibis u tu zavisnost.... Bio sam na granici da upadnem u taj svet, visio sam jedno vreme non stop u grand kazinu u bg i po kladionicama, sve je to bilo lepo, adrenalin kad dobijes, adrenalin kad puknes, ali presudan momenat je bio kada sam pozajmio 1000 dinara od druga da odigram jos dve ruke black jacka. Od tada nisam vise usao u kazino a i u kladionicu slabo idem, i ako je to smesna para, mene je nekako zgrozio osecaj da sam se uzajmio za kocku, a i uvek sam govorio kad se prvi put uzajmim za to ja prekidam, i prekinuo sam. Sledeca stanica bi bila daj mi 50 eura, pa 100 pa jedno 300 na kamatu, i dok trepnes eto tebe u kurcu. Zato mi je drago da sam ispostovao svoju rec, kocka moze sve dok mogu da placam i nikad nisam zalio za izgubljenim, smatrao sam to vrstom zabave, ko sto nekoga zabavi litra viskija na splavu koji kosta 100 eura, mene je zabavljao taj black jack, ali zaduzivanje nikako nisam hteo sebi da oprostim i dopustim....

коцка је округла

@ sunshine
Kocka je kocka, tu nema priče.

Ali koliko ljudi znate da ih je upropastila kladionica a koliko rulet i ti ostala sranja.

Dobar si Adamse, dobar. Drago mi je zbog tebe i želim ti da ipak u budućnost zameniš tu zabavu za onu sa viskijem na splavu, koliko god to degutantno nekom bilo :D

Nebitna, to sto ti pricas sa uzinom je klinacka stvar, daleko je on od kockara. Ne kazem da nece postati. To kazem jer sam primetio da omladina kao da se hvali, kao da je kockar nešto dobro. Udjem ponekad u kazino, vrte se isti momci, moje godište, kako uđe neko smaraju kolko su pukli i to. A neki su stvarno u kurcu, sa zajmovima od 500-600e sa kamatama i to. Tako da ako ti je drugar igra sa 100 kinti od kifle, imas jos vremena da mu pomognes, nije zavisnik :)

Protiv struje dugoročno ne postoje nikakve šanse da budeš dobar. Kladionica, karte, krajcarica, barbut i slično... Eeee tu je već druga priča, gde imaš oko 10% šanse da budeš u plusu, ali je tu opasan subjektivni osećaj da imaš mnogo veće šanse od toga. I onda izduvaš kurac.

Ja sam godinama igrao kladionicu, tj. dok je išlo dobro. Kad sam provalio da više nije to to, batalio sam. Sad peglam isključivo poker i ide još bolje.

Da nisam imao ekskurzije sa ruletom, bio bih u ogromnom plusu od kocke, generalno gledano.

Ovako sam i dalje dobar, ali sam gomilu para puko iz dosade. Jbg.

Odo sad digram 2/5 live, pa ću sutra doći da kukam lolo

Него Зевсе, које си годиште ако није тајна?

Mocni, vule.... Pocetak zavisnosti je veoma diskutabilna stvar.... Neko se navuce posle 500 kinti i kraj, a neko izgubi bogatstvo i jednostavno krene dalje, tako da nije zanemarljivo ni 100 dinara na kocki, jer nikad ne znas kako to moze da se odrazi, ljudi su razliciti, nekome je manje, nekome vise potrebno....

Ali koliko ljudi znate da ih je upropastila
kladionica a koliko rulet i ti ostala sranja

podjednak broj, ali ruku na srce, ako gledamo procentualno onda je rulet pobednik definitivno.

Tako sam ja počeo. Čim ti pare namenjene za nešto(a ne višak para) daješ na kocku već si na pola puta da za dve godine založiš mamin verenički prsten.