Prijava

Kako se navodi u saopštenju, gradjani su oslobodjeni plaćanja uvoznih dažbina za pošiljku vrednosti do 50 evra, ukoliko pošiljku šalje pravno lice, što je uglavnom slučaj u kupovini preko interneta.

Ukoliko pošiljke dolaze od fizičkih lica, ne plaćaju se dažbine za vrednosti do 70 evre.

Pošiljke veće tih vrednosti podležu naplati dažbina.

Uvozne dažbine na pošiljke koje gradjani primaju iz inostranstva u poštanskom saobraćaju, obračunavaju se primenom jedinstvene carinske stope u visini od 10 odsto, a na ocarinjenu vrednost obračunava se odredjenja stopa PDV-a (osam ili 20 odsto).

Uprava carina naglašava da se za poštanske pošiljke koje podležu naplati uvoznih dažbina, carinska osnovica uvećava za troškove transporta i poštarine.

Roba koja se uvozi, odnosno naručuje može da stigne običnom pošiljkom - preko PTT službe ili brzom poštom preko firmi kakve su "DHL", ,Fedeks", UPS".

Ukoliko, medjutim, pošiljka stigne brzom poštom ona se carini po stopi koja je propisana Zakonom o carinskoj tarifi, a ne primenom jedinstvene carinske stope u visini od 10 odsto.

jel neko oprobao da pazari, šljaka li to kako valja? :)

jebo nekropost, nisam hteo novu temu da otvaram...

je l' moze za paypal da se veze debitna kartica, ili iskljucivo kreditna?

EDIT: nebitno, moze

Ima li ko da se bavi lyonessom na sajtu

Lyoness je prevara i navlakuša.
Za forex je bio jedan na sajtu briljijantan poznavalac (bar tako kažu) al su ga visoko ostvareni ljudi banovali odavde.

pa ozb...bio je treci na svetu u tom forexu, prvi bio neki indijac, drugi bugarin, treci on...
sad cu da nadjem link do intervjua sto je dao nedavno

a kolega Penezic sam ja inace, tako da odjebite

Ajax je na master studijama? lolo
Ja mislio da je on '95

Šta ti dođe Dajana Penezić?

razume li se iko u ovo sranje od sajta?

Znam ja jednog lika što je završio faks za pejpal, on bi trebalo baš dosta da se razume

nek se javi na 0654582113

Brate, kako ne mozes na jebenom ppu da se snađeš, sajt je jebeni pickin dim.