Prijava

Pošto je ovaj servis stigao u Srbiju, na ovoj temi se mogu postavljati pitanja, davati odgovori i razmenjivati iskustva. Svako ko je imao ili ima iskustva sa ovim servisom, neka slobodno napiše svoje utiske.

samo da se upišem da mogu pratiti.

Takođe da se upišem, da mogu ispratiti informacije koje će ljudi podeliti.

Najiskrenije se nadam da će ovo biti ozbiljan udarac domaćim uvoznicima derikožama. Čitam da je još uvek ograničen PayPall, dakle samo uplate. Sve u svemu, zanima me da vidim šta će pisati oni koji imaju iskustva.

pa dalje od uplata i nećemo stići. Tako je i bosna dobila. Samo uplate...

Jel zna neko koliko nasi na carini deru u odnosu na vrednost robe?

Upravo htedoh da otvorim, ali je ciklon bio brzi. :)

Citam komentare ljudi po forumima, kazu da je moguce samo slanje novca, ne i primanje. Drugi kazu da je to samo probni period, valjda 6 meseci, da vide kako sve funkcionise, pa onda pustaju i primanje novca.
Dalje ljudi pisu da se carina placa papreno, drugi kazu da se ne placa za posiljke u vrednosti do 50e za pravna i 70e za fizicka lica, treci kazu da se placa bez obzira na cenu posiljke.
Kazu i da ako se naznaci da je posiljka "gift", tj. poklon, onda se ne naplacuje carina.

Uglavom, pricaju ljudi svasta, i ja se ne bih zaletao i odmah porucivao robu. Sacekacu sigurno da vidim iskustva drugih, pa onda tek.

A i obzirom da ovde ima dosta aktivnih ljudi izbosne, neka pisu njihova iskustva o ovome, ako ih imaju.

pa dalje od uplata i nećemo stići. Tako je i bosna dobila. Samo uplate...

U Bosnu je stigao Paypall 2007-e godine i trebao je da prođe period od 5 godina da bi se pustilo i primanje para preko Paypalla, od prošle godine možeš da primaš pare i da šalješ preko Paypalla. Da li će i Srbiji trebati 5 godina pa da puste primanje para, ne znam, ali jedan period sigurno hoće..

Ako kupujete nešto online što nema veliku vrijednost, zamolite prodavca da vam označi proizvod koji vam šalje kao poklon, izbjeći ćete carinu... Mislim da je to moguće samo kod nekih jeftinijih stvari...

ja isto imam pregršt pitanja, tako da ću za sad da se upišem samo.

Divno, još samo da napravim karticu, i da imam pare...

Blago tebi, ja imam karticu i pare, al ne znam šta da kupim. :(

Ма биће и код нас примања пара, само има ту да се 100 правних заврзлама разреши прво, колико сам схватио... Ова вест ми је јутрос дошла као велико изненађење. Нико ништа није спомињао.

Sačekajte čas, da li može meni moj norveški pulen da uplati pare preko PayPala na moj PayPal i da ja te pare podignem recimo na svojoj kartici?

Радјард Куплунг

Blago tebi, ja imam karticu i pare, al ne znam šta da kupim. :(

Siroma'

Pišem Uz Vetar
Sačekajte čas, da li može meni moj norveški pulen da uplati pare preko PayPala na moj PayPal i da ja te pare podignem recimo na svojoj kartici?

Ne, potrajace jos dok to ne bude moglo... Za sad samo mozes da koristis Paypall za kupovinu...

Jebe mi se da trošim teško zarađeni srpski novac na američke proizvode.

Da ne bih editovao prethodni post evo jednog pitanja u novom postu:
Koja je prednost kupovine preko Paypall-a u odnosu na kupovinu preko internet/kreditne kartice? Ne mislim tu na vecu pokrivenost servisa, pitanje je vezano na mogucnost manje provizije u slucaju Paypall-a npr.